Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

u mnie 2 miesieczne cielaki to juz koncza dostawac mleko, wyslodki wcinaja i ponad 2kg paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

Nowy rok i znowu powtarza się sytuacja z ubiegłego tzn ciele wczoraj urodzone, napojone siarą po ok 4 godz., później wieczorem znowu napojone dziś rano już nie chciało pić mleka i widać osrany ogon-wezwany lekarz zapisał SPIRACOL(http://biowet-drwale...&id=71&index=01) w dawce 1g na kg masy ciała.Cielę po podaniu specyfiku oddało dwa razy kał-pierwszy raz wyglądał jak miód,drugi z początku jasnożółty później konsystencja miodu.......wieczortem nadal pić nie chce....

Lekarz nie wiedział za bardzo co to może być,drugi do którego zadzwoniłem podobnie(teraz dla nich najważniejsze są kotki i psy).Mam pytanie czy podany lek pomoże w opisanych objawach czy szukać czegoś innego bo na weterynarzy chyba za bardzo nie mam co liczyć.....PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ CZY KTOŚ Z WAS SIĘ Z CZYMŚ TAKIM ZETKNĄŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja enrobioflox 1cm na 10kg jedno pojenie zamiast mleka kawa zbozowa, fusy do pyska, i cielak zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

Grozi to przekarmieniem,ale jeśli miały śrutę cały czas to sądzę,że nie powinno im już nic zaszkodzić-u mnie w kojcach takie sztuki do pół roku mają cały czas śrutę w korytach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

10 litrowe? Trzy sztuki? To ile kilo dziennie po 2 ? Moim zdaniem nie zwiększają narazie niech kiszonką sie dopchaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam po ilu dniach od narodzin można podać pasze cielakowi i jakie to mają być pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Wystarczy przejrzeć kilka poprzednich stron, odpowiedzi na takie pytania były udzielane już chyba ze 100 razy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jak najszybciej, najlepiej o zapachu mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jak zwalczyc biegunke u okolo 2 tygodniowego cielaka? od kilku dni walcze z tym pektolitem i nic :/ cielak sie zalatwia na siwy kolor z czarnymi kropkami pewnie przez ten pektolit...ostatnio zmienilem nawet mleko w proszku i nie podziałało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

mialem ostatnio problem z biegunka i to dosc ostra u cielecia i rady weta nie wiele pomogły wiec niesamowitą droga dedukcji ( skoro człowiekowi pomoze to czemy by nie cieleciu, pomojając inna budowe układu pokarmowego:P ) podalismy mu zmielony w śrutowniku wegiel drzewny po łyżce stołowej przez 3 albo 4 dni prosto do pyska i odziwo pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co myślicie o takiej dawce na 5sztuk. rano wiaderko 15kg w tym ok 5kg wysłodki+ 8kg śruta z żyta i owsa i mieszanki owies z jęczmieniem.+1kg soja+ 1kg rzepak zmieszany z kredą i koncentratem w proporcjach 25kg koncentrat 50kg rzepak i 5kg kreda 5kg witaminy i 2kg kwaśny węglan sodu na wieczór to samo tylko zamiast soi to dostają len a do siana i słomy stały dostęp mają. to są cielaki w wieku około 3 miesięcy a u mnie ponad miesiąc. Do dzisiaj dostawały jeszcze ziarno kukurydzy a już go przestały trawić. Dzisiaj się 2 obsrały więc raczej trzeba będzie zmniejszyć jak im nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

widze ze dajesz różno rodna dawke żywieniowa :D ja takim małym cielaczkom daje srute rzepakową/sojowa zmieszana z osypka (żyto owies i pszenzyto) oraz kiszonka z kukurydzy siano kiszonka i siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

U mnie w korytku lezy sól a obok śruta z jęczmienia i pszenicy + jakas pełnoporcjówka do smaku posypuje i też jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

widze ze dajesz różno rodna dawke żywieniowa :D ja takim małym cielaczkom daje srute rzepakową/sojowa zmieszana z osypka (żyto owies i pszenzyto) oraz kiszonka z kukurydzy siano kiszonka i siano

mieszam trochę rzepak z koncentratem żeby było taniej do tego dodaje witamin kredę i węglan i wychodzi mi wtedy około 85kg posypki tzw. dodatku i nie ukrywam że byczki na tą posypkę strasznie czekają. Duże sztuki dostają około 0,5 kg dzień może nie dużo ale wydaje mi się że ekonomicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

malym sztuka lepiej nie podawac zyta. Zyto jest takie ze nic pomaga a czasami nawet szkodzi. malym sztuka odradzal bym podawac zyto w jakich kolwiek ilosciach. Ja podaje zyto dopiero jak maja powyzej pol roku i to tez jak srutuje to 2-3worki zyta i 15workow innego zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

zyto jest dobre ale dla starych krów i swin nie dla cielaków ;)

Edytowano przez lolek200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Przestańcie już powtarzać te puste slogany że żyto może zaszkodzić bo zaraz zrobicie z niego truciznę. Dzisiejsze odmiany w przeciwieństwie do starych odmian mają bardzo mało substancji antyżywieniowych chociaż u nas od kąd pamiętam jest podawane wszystkim zwierzakom i nie widzę żeby im się coś działo wręcz przeciwnie są ładne przyrosty i cielaki są zdrowe. codziennie się je chleb z żyta i jest ok a dziadek powtarza że jak koń nie dostał żyta to nie miał siły pługa ciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@lolek200 do świń żyto? Nigdy nie daj warchlakom żyta chyba że dużym jak mają po 100 kg żeby wagę zrobiły, tak się robiło.

 

@karol z tym koniem ma dziadek rację ale tu jest mowa o cielakach, jak ci się ładnie chowają to super ale ja nigdy nie dawałem maluchom żyta najczęściej to sprzedawałem do młyna a teraz w ogóle nie sieje.

Według mnie żyto nie jest dobrą paszą dla małych cieląt, to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

widze ze dajesz różno rodna dawke żywieniowa :D ja takim małym cielaczkom daje srute rzepakową/sojowa zmieszana z osypka (żyto owies i pszenzyto) oraz kiszonka z kukurydzy siano kiszonka i siano

a gdzie premiks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj