Polecane posty

rafalekL    0

Witam , mam taki problem jeden z moich cielaków ciągle ma biegunke nie raz słabnie , daje mu preparat mleko zastepczy zmieniałem go 3 razy pasze które mu podaje tez zmieniałem kilka razy nawet daje mu teraz takie lekkie pasze cielak ma 3 miesiace dostaje ciagle kawe zbożową 3 razy kupywałem u weta jakieś preparaty które podaje sie z woda lub pasza i nic mu nie pomaga cielak stracił na wadze no i mało rośnie jego sierść zmieniła sie przypomina teraz takiego sierściucha , macie moze jakieś pomysły co moge zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja podawałem na biegunki Efektywne Mikroorganizmy (EM) Probiotyk. U mnie działają.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

W tym roku robiliśmy 1 raz kiszonkę z kukurydzy i mam pytanie od jakiego wieku mogę podawać ją cielętom.


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@rafalekL cielak który ma już 3 miesiące nie powinien dostawać już mleka tylko powinien pobierać paszę obiętościowe i nie powinno się zmieniać tak często pasz, bo nie żywi się cielaka tylko bakterie które ma w żwaczu a bakterie nie lubią zmian. Zacznij mu dawać dobre sianko, całe ziarna jęczmienia i kukurydzy i jakieś granulki do cieląt choć powinien to dostawać już od małego, możesz również dołożyć siemie lniane. Najlepiej jak by miał stały dostęp od wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Witam. Mam pytanie : Co myslicie o podawanie jajek surowych do mleka dla cielat? Slyszalem ze cielaki po jajaku ladnie sie lsia i duzo lepiej przybieraja na wadze.

Moj sasiad troszke starszy i "małorolny" zawsze podaje swoim cielakom jajako i naprawde lsnia sie jak lustro :P I rosna dlugie i nabite. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dawałem jak były chore lub biegunka nawet te przy matkach bardzo młode.Podawałem ze skorupą zmiażdżone,pomagało i ładnie wyglądały.Nie było to składową dawki pokarmowej lecz jako lek.Skutek zawsze był pozytywny.Skoro masz sąsiada który to robi to więcej porozmawiaj o rezultatach i dawkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

Panowie i Panie Czym karmicie cielaki od pierwszego dnia życia i w jakich ilościach ?? Ile dajecie takiemu 5 dniowemu cielakowi mleka od krowy i co jaki czas zwiększacie mu dawke tak by nie dostał biegunki. W jakiej proporcji dajecie mleko w proszku i do jakiego wieku je dajecie ??? Czy dajecie młodym cielakom śrutę parzoną ??

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja daje cielakom od 1dnia do do 10dni 2Litry swojego mleka a potem od 10dni do 3tygodni po 3Litrt i tak stopniowo zwiększam do tego dostają moją wymyśloną mieszanke (Ziarno kukurydzy,owies,jęczmień + Meggi 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

no to inaczej LEN.To sobie możesz pozwolić jak masz tego mało.Ale też mama daje len ugotowany do mleka jak są chude cielaki.A znam tez takiego gościa co daje cielakom len do 3miesięcy i nawet ładne są te cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. potrzebuję jakiegoś dobrego starteru który mógłbym wymieszać ze śrutą, ma być taki żeby cielęta go chętnie pobierały. proszę o jakieś propozycje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja daje cielakom od 1dnia do do 10dni 2Litry swojego mleka a potem od 10dni do 3tygodni po 3Litrt i tak stopniowo zwiększam do tego dostają moją wymyśloną mieszanke (Ziarno kukurydzy,owies,jęczmień + Meggi 35

Dobrej jakości kupujesz tą Meggi , ja to kiedyś stosowałem i było za***iste ale póżniej sie to popsuło i zaprzestałem to kupować. Niedługo ma mi facet przywieżć jakiś premix stosuje go sie około 4% do własnej śruty i też ma być bardzo dobry.... Jak sie sprawdzi to dam znać...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

premix to inaczej witaminy wiec musisz dolozyc jeszcze suty poekstrakcyjne do wlasnego zboza lub koncentrat dla cielat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dokładnie tak. Mieszasz to ze śrutą zbożową + soja i cielaki mają to chętnie pobierać....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

witam, mam pytanko. czytałem poprzednie posty i wiele osób mówi o stałym dostępie do wody. mam małe cielaki 6szt od 2 do 5 tyg, niestety temperatura w oborze jest niska i boje się na stałe dawać im wody ponieważ po godzinie staję się ona bardzo zimna. dodatkowo 2 z nich maja problemy z płucami (jednego już oglądał weterynarz, a do drugiego przyjedzie jutro) i prawie wszystkie z biegunką się męczyły, na szczęście póki co im przeszło, mam nadzieję że na stałe:). te problemy dodatkowo powodują że boje dawać na stałe wodę mimo że mam warunku. coś poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Możesz założyć poidło podgrzewane, myślę że stały dostęp do wody im nie zaszkodzi nawet gdy będzie ona zimna.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

masz racje nie ma co dawać im wody cały czas bo na pewno po przepijały sie o dostały tej biegunki. ja to kiedyś jak 2 cielaki miały biegunkę to kawe zbożową dawałem i pomogło na ale takie coś to można sobie dawać 2 sztukom a nie całemu stadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

konrad82. poidło podgrzewane ok ale po 1: jak regulować temperaturę? woda za gorąca tez nie może być a chodzic i ciągle sprawdzać to to samo co w wiaderku cieplej zaniosę. po 2: wodę maja w kasterce, nie ma pojedynczych poideł, podgrzać taka ilość wody to masa prądu pójdzie. jeśli czegoś nie wiem to mnie popraw;)

 

 

daro090: właśnie nie miały dostępu do stałej wody wcześniej bo bałem się im zimną zostawiać

Edytowano przez tomtom22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

W takim poidle temperatura wody jest stała około 15 stopni, także gorąca ona nie jest...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

W takim poidle temperatura wody jest stała około 15 stopni, także gorąca ona nie jest...

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Ja podaje wode dla cieląt w zasadzie od tygodnia ich życia , do tego w korytkacha pasza i trochę siana .

Nie było jeszcze u mnie przypadku żeby się cielak przepił wodą i dostał biegunki ,

nawet jak woda była lodowata to popijały w bardzo małych ilościach i nigdy się nic nie stało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

Panowie jaki preparat mleko zastępczy(mleko w proszku) stosujecie dla cielaków i gdzie i za ile to kupujecie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja stosuje z bllatiny 1- 150 a 2- 140 coś koło tego.... Jest dobry 46% pochodzenia zwierzęcego....Z josery wcześniej stosowałem jest ze 20 zł tanszy , ale ten z bllatiny jest lepszy..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj