Polecane posty

PK007    28

Najlepiej jak pije od własnej matki ale jak nie ma to i dobra taka rozmrożona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

czy normalnym jest, że cielaki jałoszka i byczek ponad 3 miesięczne wszystko jedzą mają duże brzuchy a bardzo słabo przybierają na masie, mają po ponad 100kg. Byczek jest mieszańcem HO z LIMOUSINE a jałoszka HO z HF. Wydaje mi się, że brzuchy mają nie proporcjonalne w stosunku do zadu. Dostają sianokiszonkę, siano i śrute z witaminami (owies-60%, jęczmień-30%, pszenżyto-7% i 3% witaminy z dolfosu) + jako posypka ok 100g siemienia gniecionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Pewnie za mało białka w paszy.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

po prostu ujmij 20% zboża i daj 15 % soi i 5 % śruty rzepakowej i będziesz miał pasze ok 18% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam problem z byczkiem ok 120 kg kupiłem go ponad 2 tygodnie temu i dawałem mu mleko od swojej krowy 2,5l mleka i 1,5l wody dwa razy dzienie +siano i buraka pastewnego oraz niewielkie ilośći śruty zbożowej i odrazu zaczeła mu się biegunka dostał kilka zastrzyków od biegunki i trzy saszetki jakiegoś proszku do wypicia odstawiłem mu mleko i zastąpiłem wodą a biegunka nie ustąpiła tylko zmienił się kolor z żółtego na brązowy ciemny dodam ze byczek ma apetyt ale trochę zmizerniał .Może ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić słyszałem żeby mu dawać wywar z kory dębu do picia.Proszę Was opmoc bo szkoda mi go sprzedać na ubój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Na ch*j te buraki ja sie pytam?? Jak to sama woda?? Siano , CJ + śruta z owsa 50% pszenica 25% jeczmien 25% woda do woli i bedzie git na początek. Na buraki przyjdzie czas. Choć cały czas się zastanawiam co to daje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

zabierz buraki on jeszcze zamały do paszy dodaj całe ziarno owsa nie śrytowane i kup sobie węgiel nazywa się "CARBOTOKS"dostaniesz u wet. stosuj trzy krotną dawkę jak na opakowaniu po trzech dniach powinno ustać potem przez tydzień po jednym całym jajku rano i wieczur na biegunkę dobre są jeszcze same żółtka podaj mu jeszcze vitaselen lub jakieś witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

dawka na ~100kg. paszy dla cieląt(CJ) : 25 kg. całe ziarno qq 20 kg. całe ziarno owsa (pomaga ustabilizować biegunkę)15kg. pszenicy 20kg jęczmienia 15kg otrąb pszennych (cielaki bardzo chętnie jedzą) 4kg dobrego premiksu 250gr.drożdzy z D3(flora bakteryjna ) 1,25 kreda jeżeli jest dalej biegunka to dodaj 1,5kg CARBOTOKSU jeżeli ustąpiła dodaj tylko 0,5kg zapobiegawczo.Cała qq do momenty aż zobaczysz w odchodach ziarno . będzie jadł napewno.po za tym jak pisał mickas092 siano woda do woli nie faszeruj go antybiotykami bo go stracisz !!!nie dodawaj narazie żadnego obcego białka do pełnej stabilizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzisiaj był weteryniarz i stwierdził że ma gorączkę i dał mu antybiotyk i zostawił na jutro i poniedziałek i kazał podawać mu siano niewielkie ilości śruty i narazie bez żadnych witamin i oczywiście wodę i ma być dobrze tak mówi muszę mu zaufać ale dzięki za porady zobaczymy co będzie w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Od czego mogą być wzdęcia u cielaka dwumiesięcznego? dostaje preparat mlekozastępczy, starter i własną śrutę oraz trochę siana. Po pojeniu ma wzdęcia.

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Czy można podawać mieszankę zbozową owies + jęczmień ?? Chodzi o całe ziarka i ile tego dawać ??

chciałem to mieszać razem z gotową paszą i podawać tygodniowemu cielakowi ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

gotowa pasza ja używałem z josery to było w składzie gniecione:jęczmień, qq, sorgo lub coś takiego w pelecie melasa pektyny jabłkowe + witaminy na ful to wszystko jest wymieszane i dajesz do woli inne firmu mają pelet jakieś granulat raczej ten sam skład tylko w innej formie pomaga w rozwoju układu pokarmowego i przyzwyczaja cielaka do podierania paszy stałej,a cielaki chetnie taką paszę pobierają tym bardziej ze w składzie jest melasa i qq i dośc intensywny zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Ja kupuje starter sano zawsze dla cieląt , tylko chciałem się dowiedzieć czy tej mieszanki jećż+owies mogę troche dodawać ,bo ziarka qq daje zawsze do startera ,a puźniej jak ładnie zjada cielak to daje garść mielonych drobno buraków i i garść jabłek mielonych mieszam ze starerem i wcinają jak oszalałe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja daje małym starter z de heusa ten z owsem i kukurydzą. Kiedyś mieszałem pełnoporcjówkę dla krów z owsem i kukurydza i też dobrze jadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@damian a nie lepiej samemu wymieszac zwykły ich starter z kukurydza u owsem zawsze taniej troche ja tak robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no kiedyś tak robiłem tylko że zamiast starteru dawałem pełnoporcjówkę 18 dla krów i całkiem tanio było. Teraz tak nie robię bo z jarego zboża mam tylko jęczmień i kukurydzy też nie mam. To było w czasach kiedy zboże było po 400zł a pełnoporcjówka po 600zł. A za mleko płacili tak jak teraz.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no bywaly takie czasy pszenica byyla po 370zl a pelnoporcjowka najtaniej w hoistori 560zl zaplacilismy to byly czasy a mleko jak mowisz minimalnie tansze no ja kupuje sam stater Kaliber junior 44zl za worek i dokladam bo mam i owies i kukurydzy troche ale jeczmioen z tego co wiem to tez niektorzy dają.A ile placisz za ten Kaliber Corn bo chyba tak sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Mam pytanko czy cielaki moga dostawac taka srute jezeli tak to prosze mi powiedziec w jakich ilosciach . interesuje mnie przedział wieku od 2 do 5 miesiiecy. Pozdrawiam prosze nie zamykac nie ma nigdzie innego takiego tematu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Mam pytanko czy srute QQ moge podawac cielaka .Jak tak to w jakich ilosciach interesuje mnie w wieku od 2 do 5 miesiecy . Pozdrawaim ,prosze nie zamykac tematu bo innego takiego nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj