Polecane posty

rafalekL    0

czy dajecie cielakom do mleka jaja ?? podobno lepiej rosną ? jeśli tak to do jakiego wieku mozna je dawać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jedno jajko na dzien do mleka zabezpiecza troche przed biegunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

bylo gdzies kiedys o tym na forum.

nawet weterynarza pytalem kiedys o to i zalecil dawac jajko podczas biegunki.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Z tego co wiem ,surowe jajko nie tyle zabezpiecza przed biegunką ,co pomaga doiść do formy po biegunce,lub np leczeniem antybiotykiem.-jeśli dobrze pamiętam to samo żułtko. Starsi ludzie dawniej dodawali jajka do mleka-tylko dziś niewielu ma kurki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

właśnie o to mi chodzi @zbyszek8201 kiedyś rozmawiałem na ten temat ze starszym weterynarzem i właśnie mówił,że jajko pomaga po wszystkich "osłabieniach" a nie zabezpiecza przed nimi, mój dziadek dawał żółtko od jajka kaczego chudym koniom jak chciał je poprawić przed sprzedażą na rzeź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jajko nic nie daje , ja kiedyś dawałem bo mi znajomy doradził ale nic nie poskutkowało. Nigdy więcej nie bawiłem się w takie eksperymenty . Jajka są dobre psowi dawać to się mu ładnie sierść świeci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

2l coca coli oryginalnej i po biegunce, powiedział mi to hodowca co ma 80 sztuk bydła, wyśmiałem go ale jak jedna cieliczka miała dałem jej do picia i naprawdę pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandito2012    0

hej. mozecie mi powiedziec ile preparatu mlekozastepczego potrzebuje cielak 2 tygodniowy?? ile miesieczny ? i ile dwumiesieczny?? i jaki jest koszt zakupu takiego preparatu i ile koszt miesieczny na jedno ciele ? Przepraszam za sformulowanie moze ktos sie domysli o co mi chodzi;) chodzi mi o prepraty firmy sano. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Nigdy nie miałeś cieląt.... czy to z firmy Sano czy innej to dawki podobne. Najprościej 100gram preparatu na litr wody,więc około 1kg na dzień. Woreczki z reguły 20kg są 18kg nawet 25kg. Cena za 20kg od 90 do 120zł. To do jakiego wieku będziesz poił-twoja decyzja,Średnio do 2.5-3mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Poiłem cieliczkę do 60 dnia mlekiem 30% i 70 % preparat mlekozastępczy Sano, od małego miała dostęp do paszy treściwej 1/3 ziarno jęczmienia, 1/3 ziarno kukurydzy i 1/3 granulków do cielaków, siana i wody. Po odstawieniu mleka miała ok 80kg i jadła już wszystko i już przeżuwała lecz teraz sierść ma stojącą i długą bez połysku i zastanawiam się czy nie za wcześnie odstawiłem mleko, a jeżeli tak to co mogę jej dodać aby się poprawiła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Piotrek1975 nie od wczoraj siedzę w bydle i nie gadaj takich żeczy że nie pomagają jajka jeżeli tylko cielak jest do wyratowania niczym innym go nie wyprowadzisz jak jajkami oczywiscie jadnym jajkiem sprawy nie załatwisz ja już pisałem kiedys o tych jajkach wiec sobie poyraj a poptem się wypowiedz jeżeli coś komuś radzę to najpierw testuje to w swoim gospodarstwie a potem bez obaw moge polecać innym kolego poczytaj sobie na temat jajek w pierwszych nr. Top Agraru 2012 tam jest dokładnie opisane mozna załatwić sprawę antybiotykami ale zanim wróci wszystko do normy (flora bakteryjna)minie trochę czasu MARCIN2057 odrobacz ją a żeby nabrała połysku możesz dodawać do paszy 1 kg. mielonego siemienia lnianego 1do 100 po kilkunastu dniach zodaczysz efekty .a jeszcze jedno Piotrek1975 chcesz radzić innym a niewiesz czy rasy bydła maję wpływ na przyrosty dobowe??? jaja sobie robisz czy co???

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

mam problem 5 miesieczne cielaki zaczely nie dojadac srutu. wczesniej zawsze mialy wilizane a teraz zostawiaja. co moze byc przyczyna? siano jedza bardzo chetnie i w kazdej ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

wlasnie zadnych zmian nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

sa na glebokiej sciolce i jeszcze troche poczekaja do wyzucania. a co obornik ma do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Krzysiek79w ja też nie siedzę w bydle od wczoraj, dwa razy z kumplem dawaliśmy jaja nawet ze skorupami bo mówił że tak trzeba i biegunka nie ustąpiła , fakt że cielak dostał te jaja dwa razy bo dłużej nie chciałem czekać może tak tylko w moim przypadku ale nic nie pomogło. radzić nikomu nie radzę tylko napisałem że u mnie to nie poskutkowało.

Krzysiek co do ras bydła to wiem że rasy typowo mięsne lub ich mieszańce lepiej wykorzystują pasze, chodziło mi raczej o podawanie samego młóta z kiszonką z QQ bo nigdy nie karmiłem tak byków i chciałem się dowiedzieć czy ich przyrosty będą w miarę i tyle. Jaj z nikogo sobie nie robię, coś kolego żle odczytałeś moje intencję . Jeszcze jedno krzysiek79w ja nie chcę nikomu radzić od tego przecież są inni na tym forum -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

kolego @zbyszek8201 co do dawkowania preparatów mlekozastępczych to najczęściej jest to 125gram na litr wody, niektóre można stosować nawet do 150gram na litr. Ja za preparaty z De Heus płacę od 108 do 128zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

peres100 sam obornik jako obornik to niewiele nie ma sęsu się zagłębiać ale to że otwarte drzwi w oborze ruchy powietrza przeciągi stres i td. to często powoduje bałagan w stadzie a może poprostu się przejadły może wody nie maję na stałe jakaś przyczyna tego jest zapewne w ciągu kilku dni się sprawa wyjaśni jak już nie jest jasna.jeżeli zaczną łzawić to sprawa jasna .PIOTREK1975 ktoś kto trzyma bydło kilka lat i ma jakieś doświadczenie nie zadaje takich pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ale to tylko jedna klatka tak sie dziwnie zachowuje. inne jedza normalnie. wode maja caly czas. ruchy powietrza wszedzie jednakowe. oczy nie lzawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Krzysiek79w ja zadaje takie pytania chodz trzymam może bydło dłużej od ciebie ale nigdy nie trzymałem typowo mięsnych i nigdy nie kupowałem bo zawsze miałem po swoich krowach. Teraz krów nie mam i kupuję cielaki a z takimi mam fakt nie za duże doświadczenie tz. rasowymi z tąd moje pytanie ,Krzysiek tyle.w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?

 

Już 2 dnia życia warto zacząć podawać starter (mogą to być granulki albo granulki z dodatkiem ziarna kukurydzy i owsa, np z Promleko). Ja moczę dłoń w mleku, potem łapię granulki i wkłądam je cielakowi do pyska. cielaki są ciekawskie, do tego lubią gryźć granule. Im szybciej cielak zacznie jeść prestarter tym lepiej. tylko pasza treściwa powoduje rozwój kosmków (czyli brodawek) żwacza. Odstawia sie preparat mlek/mleko pełne, gdy cielak pobiera 1,5kg stareru/dzień. wtedy je też siano,

potem wprowadza się kiszonkę z traw,

potem kisz z kukurydzy, śruty zbożowe (pyliste mogą powodować zapalenie płuc na tle pylicy. Na pewno widziałeś cielaki, które po objedzeniu się CJ mączystą kaszlą...).

Generalnie do roku cielak (jałówka) powinien jeść wszystko co krowa w laktacji poza mocznikiem i młótem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj