Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dobra rada Debrzyna, żeby tylko preparat miał dobry, bo o nim nie słyszałem. Jak będzie kiepski to i kg dodatków biegunki nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Znaczy z tego co zaobserwowałem to cielaki nie mają biegunki, preparat który mam: http://centrumrolnictwa.pl/produkt/preparat-mlekozastepczy-ekoplon-miko-extra/

Będę dawał tak: Rano 200 gram/2 litry wody, Południe 100g/ litr wody, Wieczór 200 gram/ 2 litry wody. Rzuci ktoś okiem czy tak może być ?

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

musiał być zrobić zdj lub podać jaki ma skład te mleko wtedy można określić czy jest dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jednak zmieniam to mleko ponieważ wszystkie cielaki mają rozwolnienie, jakie mleko byście polecili?? coś z Sano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sano Milli na początek a potem Sanolac Rot. U moich zero problemów. Sprayfo fioletowe lub niebieskie na start a potem czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jakie zboże mógłbym zmieszać z granulkami i podawać to cielakom po odpojeniu mlekiem?? dodam że cielaki mają 1,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owies .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Najlepiej mieszaj z gnieciona mieszanka zbóż taka jaka będą jadły potem. Dodawaj po troszku zwiększając dawkę stopniowo az dojdziesz do samej mieszanki w wieku 4 miesiące Rozumie ze jeszcze dostają mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja daję owies i kukurydzę. Całe ziarno do momentu aż w kale pojawią się całe niestrawione ziarniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19
Napisano (edytowany)

Tak dostają mleko 3 razy dziennie i dwa razy dziennie mieszam granulki i owies w proporcji 1:1 i cielaki bardzo chętnie to jedzą 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam co dajecie takim 3 miesięcznym cielakom do jedzenia ? ja dawałem do tej pory mleka rano i wieczorem zarno kuku i owies wczesniej jeszcze granulki do cielaków no i oczywiscie woda i siano ale tak mysle moze by juz zrezygnowac z mleka bo nie mam swojegoo i musze kupic co wy na to ? moze mi ktoś coś doradzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takim 3 miesięcznym to tylko śruta, woda i siano czy trawa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Takim 3 miesięcznym to tylko śruta, woda i siano czy trawa i tyle.

to mleka juz nie musze dawać? wiem ze lepiej by było jak by dostawały ale to wszystko koszty... A ta śruta z czego ma byc owies i kuku tylko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekiem czy mlekiem zastępczym powinno poić się do 8-10 tyg max. Doberzyna dobrze zauważył, że lepsze będzie gniecione zboże. Możesz też śrutować, ale to gniecione będzie znacznie lepsze ewentualnie gotowa pasza granulowana CJ. Do swojej mieszanki możesz wykorzystać jęczmień owies, kukurydzę i niewielkie ilości rzepakowej i sojowej tak by ogólne białko takiej mieszanki miało ok 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja poje mlekiem 8tyg. I ladnie cielaczki rosną. Dostają vital musli i wciągają je jak glupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje też mają na start to musli, ale cena jest wysoka jak za 25 kg worek. Własny gniotownik znacznie obniżyłby koszt takiego starteru. Jak mam pomyśleć, że wg teorii sano cielak po kilku tyg powinien zjadać chyba 2-3 kg dziennie tego musli to na miesiąc wychodzi najmniej 60 kg mając 10 szt mamy 600 kg. miesięcznie a woreczek 25 kg ok 60 zł.
To jest dobre na pierwsze 4 tyg a potem powinno być przejście na normalną treściwą paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam ile litrów mleka zastepczego jednorazowo powinien dostać 2 tyg cielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja po kupnie małego cielaka  stosuję taką zasadę - jak cielak np. waży ok 50 kg. to dostaje 5 l mleka na dobę ,60 to 6 , a później stopniowo więcej , w zależności od apetytu . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Daję do 5 tyg 8-10 l i własny starter ze śrut i całego ziarna. Zmniejszam mleko o połowę i gdy dobrze pobiera starter zabieram mleko. Jedne 6 tyg inne 8. Rekordzistka zjadała 8 kg startera, za to teraz mam uparciucha, co dwóch kilo nie zjada. Około 3 mies widzę ziarno w kale, przestawiam na objętościówki i 3 kg treściwej bez ziarna. Białko to tutaj podstawa. Te z mleka jest najlepsze. Ja mleko sprzedaję, ale jak ktoś ma mamkę to i pół roku niech karmi. Przyrosty dużo lepsze niż na soi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

Zaraz odezwą się głosy, że to nie możliwe, żeby cielak tyle paszy zjadł. Ja jak coś podobnego napisałem to mało mnie nie zlinczowali. U mnie teraz simentalka 2 msc je ile chce (przeważnie koło 3.5-4 kg przez dzień-ważone z ciekawości). Cały czas ma w korycie starter z soymax'u plus ziarno owies&kukurydza. Do tego ma nieograniczony dostęp do dobrej jakości sianka i świeżej wody w poidełku.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

U mnie żywieniowiec z federacji oglądał tą sztukę i przyznał, że to możliwe. Podejrzewałam ją o wysypywanie z pojemnika(każdy cielak w oddzielnym kojcu do 3 mies), ale wymiana ściółki wykluczyła kombinacje. W dużych oborach 5 kg to norma. Potem takie sztuki mają możliwość przerobienia nawet 100 kg paszy dziennie, gdzie standard to 50 kg.
Mam przeważone szufelkę i wiadro, a starter robiony w mieszalniku, więc wiem ile schodzi.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ale czego zjadają 5kg dziennie? całego ziarna kuku i owsa czy śruty? czy mieszanki śruty i kuku + owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj