Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Robiłem tak niejednokrotnie i nic złego się nie działo. No chyba, że ktoś ma inne doświadczenia związane z tym zagadnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

można śmiało mieszać, ale jeżeli do tej pory cielę było pojone wyłącznie krowim mlekiem ,to dodawanie preparatu mlekozast. do mleka zaczynamy od małych ilości

 

ma się rozumieć,że preparat mlekozast. rozpuszczasz w wodzie wg instrukcji i dopiero potem mieszasz z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Witam.Mam 2 cielęta rasy RW (czyli czerwono-białej) 18 miesięczne w wadze ok.600 kg każdy....karmię ich pszenżytem z ziemniakami lub pszenżytem z dynia + na koniec siano lub słoma.

Za 3 miesiące chciałbym je sprzedać a moje pytanie brzmi :Czym karmić cielaki na końcu aby najwięcej przybrały na wadze???macie jakieś pomysły lub własne doświadczenia???

z góry dzięki za odp.

Edytowano przez Tomek1215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ostatnio zakupiłem 15 szt cielaków takich 100 kg i mam z nimi mały problem a mianowicie coś słabo jedzą. Daję im do woli siano super jakości, starter megi z sano wymieszany z płatkami owsa i pszenżyta. Jutro kupię im jakieś granulki może to zaczną lepiej jeść. Kiedy mogę zacząć dawać im kiszonkę z qq i sianokiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

nie wiem bo cielęta są z firmy i co wynika z paszportów nie przez jedne ręce przeszły a wiek to różnie są nawet i 7 tygodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Kiedy mogę zacząć dawać im kiszonkę z qq i sianokiszonkę?

 

U mnie cielaki mające po 100 kg już szamają QQ i sianokiszonkę, do tego śruty zbożowe. Oczywiście dawałem im najpierw po trochu, a później systematycznie zwiększałem dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

nie dawaj pszenżyta jest zbyt ciężkie dla małych cielaków otręby pszenne owies ,jęczmień ,pszenica i ziarno qq z objętościówki słoma najlepiej jęczmienna lub owsiana lizawka z selenem i pilnować temp. w ciągu kilku dni będą chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

dokładnie jak napisał przedmówca strączkowe to sporo białka ale duże ryzyko wzdęć ja bym proponował dodawanie do paszy dopiero od 150-180 kg w górę układ pokarmowy jest już w pełni wykształcony inaczej się zachowują a takie małe więcej leżą gazy się zbierają i potem jest problem i nie potrzebne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Witam jestem początkującym i mam do was pytanie co dawać cielętom 5 -tygodniowym ??? Narazie dostają mleko i siano i nawet ladnie rosną dodam że niechcę kupywać tych starterów koszta;/ na które mnie narazie niestać . Mam swoje zboża warzywa które mogę im podawać.Co i w jakich ilosciach dawać ?? Posiadam owies, mieszanke (pszenica-jęczmien) i troche żyta do tego marchew ziemniaki. Proszę o porady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

To zrób własny starter. Całe ziarno owsa i kukurydzy do tego otręby pszenne. Wymieszaj to ładnie i masz starter. Marchwi nie mam ale mam buraki, które podaje od 3 miesiąca. Tą pszenice z jęczmieniem zaczął bym podawać gniecioną lub grubo śrutowaną po zakończeniu okresu pojenia czyli po około 3 miesiącach. Ziemniaki daje dopiero takim roczniakom. A kiszonki jakieś masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Aby było porządnie dodaj do mieszanki startera 25% soi i 4% witamin dla cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak jest z tą megi z sano,ja to kiedyś stosowałem z własnym zbożem i śrutą sojową ,miało to fajny zapach i cielaki bardzo chętnie pobierały.Po pewnym czasie ten specyfik sie ,,popsuł '' i cielaki już niechętnie do tego podchodziły wiec zaprzestałem stosowania.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

dobre ale drogie jak na taki sklad, sam cos lepiej i taniej wymyslisz, o ile dobrze pamietam jest tu kilka osob, ktore maja na to wlasne przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

śruty sojowej dajecie 25% to nie zamało ja daje sano megi 35 w dawce 35% i rosnom bez mleka tyko zborze woda i siano

W meggi 35 masz 31% białka, a w soi 46%. Dlatego 25% wystarczy + witaminy oczywiście.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

ja dawałem cielakom taką paszę: śruta z pszenżyta +jęczmień+owies+otręby pszenne i żytnie do tego dla małych cała kukurydz na wierzch do 3 miesiąca i odmałego do pół roku CJ granulowaną trochę na wierzch wcinały super trzeba było porcjować żeby nie pobeczkowało , a po 2 miesiącach jak kończę dawać mleko tylko stopniowo daję im w korytka plastikowe :trochę tej mieszanki(bez cj i qq) i polewam ciepłym mlekiem póżniej coraz chudszym a na koniec wodą -wcinają jak prosiaki powylizują aż lśni i w ten sposób rozpychają sobie bębenki i więcej zjedzą siana czy sianokisznki i śruty też tylko to trzeba robić umiejętnie jeszcze żadnego mi nie rozerwało jak widzę że poleguje bo się objadł to: przymusowe bieganie po zagrodzie i masaż brzucha i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

Witam .Mam dwa cielaki jeden 2 tygodnie drugi 3 tygodnie i slabo pobieraja pasze tresciwe {mieszanka zbozowa ,otreby pszenne ,caly owies plus Meggi z sano} dostaja mleko od krowy 3l na raz no i woda caly czas ,a jeden to prawie wcale nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja miałem pierwszy raz to megi 35 ale fajnie jadły teraz zmieniłem na,, piasta opas"(koncentrat) też dopiero pierwszy raz tez ładnie jedzą a wcześniej miałem kilka tur josere bullenmast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj