Polecane posty

krzysiek79w    31

peres100 to niwiem co Ci odpowiedzieć skoro tylko jedna klatka tak się zachowuje czas pokaże.może coś w paszy było(kocia robota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

odrobacz ją a żeby nabrała połysku możesz dodawać do paszy 1 kg. mielonego siemienia lnianego 1do 100 po kilkunastu dniach zodaczysz efekty .

 

Czyli ile mam dodać tego siemiena 1kg na 100kg paszy (bardzo mało)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

pełnoporcjowe dla opasow napewno ma De Heus ,Cargill i Provimi na stronie provimi bedzie mial sklady tych mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Co podać albo jaką metodę zastosować żeby byczek 2,5 miesięczny jadł CJ granule lub śrutę zbożową? Nawet nie myśli o tych paszach, w korycie leży nietknięte. Siano też bardzo słabo pobiera, jedynie co to dobrze pije mleko (nie preparat tylko mleko). Co z nim zrobić? Rasa simental x limousine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

prawdopodobnie za duzo dajesz mu mleka. dawaj mo ok 3 litrow mleka na odpój, poj 2 razy dziennie. niech cały czas ma swierza wode. na początku będzie mocno ryczał, ale w końcu żeby zaspokoić głód będzie jadł inne rzeczy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

zdecydowanie to wina mleka @masiew ma racje gdyby byl na preparacie napewno by jadl chetniej ale 2,5 miesiaca to juz duzy wiec powinien miec potrzeby chyba ze dostaje naprawde sporo mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

piotrz98 zrób stary myk (znajdziesz dokładnye proporcje w moich postach) całe ziarno QQ otręba pszenna i całe ziarno owsa i trochę mlekopanu najtańszego i tak jak koledzy radzą ujmij mleka i stały dostęp do wody i siano ze słomą jęczmienną do woli powinno zadziałać poprostu zrobiłeś błąd trzymając go zbyt długo na mleku nie podając paszy stałych marcin2057 spokojnie wystarczy 1 kg. po 4-5 dniach zobaczysz oznaki lnu w odchodach a po około 3 tygodniach zacznie się ładnie błyszczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

To znaczy odkąd on u mnie jest to ma siano do woli i CJ podawałem też mu z dodatkiego owsa grubo mielonego, a kupiłem go miesięcznego takiego już. Możliwe że tego nie widział u poprzedniego właściciela. Dostępu do wody nie ma to fakt. Będę kombinował tak jak mówicie, dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

zdechnąć nie powinien, ale bardzo sie zabiedzi. ogranicz mu to mleko, ale nie odcinaj z dnia na dzień jesli nie pobiera innych pasz bo żołądek nie jest przyzwyczajony do trawienia CJ i siana skoro go nie je.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

Co podać albo jaką metodę zastosować żeby byczek 2,5 miesięczny jadł CJ granule lub śrutę zbożową? Nawet nie myśli o tych paszach, w korycie leży nietknięte. Siano też bardzo słabo pobiera, jedynie co to dobrze pije mleko (nie preparat tylko mleko). Co z nim zrobić? Rasa simental x limousine.

 

ok 2,5 mca cielak może już nie trawić całego ziarna kukurydzy czy owsa.

 

Oczywiście ogranicz mleko na odpas i daj wodę na stałe. Jeśli cielę nie pije wody, nie zje paszy treściwej.

I sposób: Weź na rękę CJ granule i zmocz w mleku rękę i potem podsuń cielakowi pod pysk. Jak nie będzie zainteresowany, to wsadź mu to do pyska. takie cielaki naprawdę lubią gryźć granule, im większe tym lepiej.

II sposób: kup drożdże żywe prorumen i posyp tym cejotkę. one tak pachną, że normalnie szok. rolnicy posypują tym słabsze kiszonki z traw, a krowy czy opasy żrą jak oszalałe. dla cielaków w dodatku pomaga na biegunki i przyspiesza przyrosty w gramach na dzień.

 

A swoje cielaki (te nie zakupione w jakimś tak wieku) dla własnego dobra i przyszłych zysków przyzwyczajaj do startera czy prestartera już od drugiego dnia życia cielęcia i wodę dawaj tak samo. to stereotyp, że cielaki, które piją wodę mają biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego przy takim żywieniu uważasz ze nie strawi ziarna QQ mimo wieku moze nawet jest nie wykształcony prawidłowo przewód pokarmowy jezeli zobaczy niestrawione ziarno w odchodach przestanie dawać całą QQ nie twierdzę że Twój sposób jest zły ale moja metoda jest napewno dobra i sprawdzona nie tylko przezemnie ale równiesz przez wielu uzytkowników AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Witajcie, uciąłem mu dawkę dzienną mleka, dostawiłem na początek czystą wodę, dałem małe wiaderko na początek około południa czyli w przerwie między mlekiem, o dziwo dla mnie wypił ją odrazu (podkeślam woda ciepła bo zimnej nie chce mu się pić ale to zrozumiałem skoro pił ciepłe mleko cały czas), później troszkę zrobiłem po swojemu, bo do wody dorzuciłem 2 garście granuli CJ i mu to dałem, po jakimś czasie wypił tą wodę i wyjadł śrutę czyli posmakował dziad;) teraz wcina dość dobrze już siano (jakieś 0,5 dużego ciuka-kostki na 2 dni) i zaczyna podjadać granule ze śrutą owsiano-jęczmienno-przenżytnią. Kukurydzy nie dawałem bo nie miałem gdzie jej dostać w małych ilościach. Ważne że już podjada czyli powinien się ,,wyrobić''. Dzięki jeszcze raz za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

nie dawaj pszenżyta jeszcze z miesiąc zbyt ciężkostrawne daj mu sie rozwinąć masz dostep do otrab pszennych zamiast pszenżyta+owies i jęczmień na pewno się rozkreci nie dawaj ciepłej wody bedzie pił jak szalony lepiej letnią lub zimną znaczy temp. budynku bo może wystąpić biegunka dostęp do siana i słomy jęczmiennej bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

Ta metoda jest przetrenowana na 760 cielętach rocznie, stosowana od 4 lat.

I jest napisane, że 2,5 mca cielak MOŻE nie trawić ziarna kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Krzysiek,czy wody dawać do oporu czy nie bo u mnie jeden półroczny byk wypije dziennie 20 litrów a drugi w tym samym wieku 40-cz dawać im po równo.Ja poję wiadrami 2 razy dziennie

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jak by miały stały dostęp do wody to by nie było tego problemu, moim zdaniem o tej porze roku 40 l. to dużo mają lizawkę? biegunki nie ma ten co pije więcej? czasami rośnie spożycie wody w zależności od pogody. jak nic się nie dzieje to niech pije a jezeli jest luźny to mu ujmij z dyche. a najlepiej to wstaw im jakąś kasterką będziesz miał spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korba84    2

Odchów cieląt trzeba zacząć od podania dobrej siary. Na allegro można kupić siaromierz do badania siary i dają szufelki gratis :D Przy większym stadzie można zamrozić nadmiar dobrej siary. Podać cielakowi ze 3-4 litry, a z reszty zrobić dwie porcje i do zamrażarki. My tak robimy. Tylko trzeba pomału rozmrażać w lekko ciepłej wodzie. Wiadomo im szybciej poda się siarę tym lepiej, ale z tym różnie bywa. My potem dajemy mleko i siano, i śrute od miesiąca (całą kukurydze itd) i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj