Polecane posty

kamilagro    0

Witam.Drodzy forumowicze mam oto taki dylemat.Przymierzam sie do kupna prasy rolującej .Otóż wpadły mi w oko 2 prasy rolujące nh 658,jedna ze sterownikiem,druga sterowana mechanicznie.Obie mają wiązanie sznurkiem,bez siatki. Prasa będzie prasowała słome i siano.Wielkość bel jakie będzie robiła to 120-130 cm. czyli poniżej jej maksymalnych możliwości.I w zwiazku tym moje pytanie brzmi ,czy ciągnik o mocy 75 km da sobie z nią rade?i czy lepiej wybrać tą ze sterownikiem czy mechaniczna?

 

Prosze o wasze opinie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

Witam spokojnie da sobie rade, bierz prasę ze sterownikiem będziesz miał lepszy komfort pracy. A ta praca ma noże i rotor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Polecam ze sterownikiem, sam miałem już nie jedną i bez sterownika nie ustawisz tak ilości sznurka bo na kocu musi być więcej ownięte i jak tak ustawisz to ogólnie na balocie też będzie więcej co jest niepotrzebne i dłużej owija a na sterowniku ustawiasz mało sznurka tylko na zakończeniu balota więcej owinięć. Nie myślałeś żeby kupić na siatkę??? Jak nie robisz takich dużych balotów to kup tą mniejszą wersje czyli 644 lub 648, one robią to 150cm a szybciej się taką prasę otwiera, zamyka i jedzie się dalej. Ogólnie to jaką tam masz cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilagro    0

Tzn,powiem tak.Była jeszcze 648 (na którą miałem chęć)w tym samym miejscu ale jeszcze z lawety nie zjechała a już została kupiona,też była mechaniczna.Ta ze sterownikiem jest z 2000r wiem że ułatwia on pracę ale jest ona troche w gorszym stanie od tej bez.Mechaniczna jest z 2002r jest w lepszym stanie,widać tylko niewielkie slady zużycia.ogólnie ta mechaniczna jest w lepszym stanie wizualnym i technicznym.Myślałem o siatce ale niestety nie ma w okolicy takiej co mnie interesuje i w dobrym stanie,a zresztą prasa nie będzie tak dużo prasowała.Cenią sie po 20 tyś. Powiem Wam ,że wolałbym tą mechaniczną po oględzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No zdecydować musisz sam, ja miałem mechaniczną potem elektryczną a teraz mam z siatką i nie cofnął bym się już do tamtych, o wiele szybsze owijanie no i mniej sznurka jeśli byłaby tylko w sznurku. A skąd jesteś bo może bym Ci moją sprzedał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilagro    0

Jestem z Lubelskiego.Pawlo36 a mógłbyś mi opisać mniej wiecej obsługe tej sterowanej mechanicznie prasy. jak to pokolei wygląda?W ciągniku jest brzęczyk podpięty pod zasilanie,sygnalizuje napełnienie komory,należy sie zatrzymać i następuje owijanie sznurkiem tak ? wielkość beli ustawia się z prawej strony prasy za osłoną za pomocą bolczyka wkładając w odpowiedni otwór,chyba .Gdzie sie ustawia ilośc sznurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Aparat wiążący napędzany jest paskiem i na pasku masz przełożenie czyli zmieniasz położenie paska na różne wielkości kół przez co uzyskujesz szybszą lub wolniejszą prace aparatu co oznacza mniej lub więcej sznurka. A wielkość balotu z tego co pamiętam regulujesz długością śruby (cięgna) która załącza aparat prędzej lub później kiedy także równocześnie piszczy ten piszczyk i po zakończeniu owijania także chyba piszczy o ile dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilagro    0

Dzięki .Tego właśnie potrzebowałem.A jak myślisz 20tys. to dużo ,mało za taką prase?Ewentualnie co w tych pieniądzach byś polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak za sam sznurek bez komputera to jakaś super dobra cena napewno nie jest no chyba że jest tak idealna. Co do innych pras to w tej cenie ze zmiennokomorowych trudno coś wymyślić, ja ich już miałem chyba 6 bo co przywiozłem to w sezonie sprzedawałem, nieraz nawet nie było czym sianokiszonki zebrać :) i jestem z nich zadowolony. Prosta budowa ogólnie, dostępne łożyska i w przystępnej cenie nie to co do John deere czy claasa.

Tu masz np taka i dużo tańszą od 20tyś http://otomoto.pl/new-holland-648-644-658-jak-nowa-super-cena-A405845.html i także jest ładna tylko była myta a radziłbym Ci unikać takich pras jak nie chcesz gasić jej w żniwa, prasa lepiej niech będzie sobie brudna, zaolejona itd ale wiesz że chodziła i będzie chodzić. Ja kiedyś przywiozłem umytą od handlarza to szkoda gadać, sam nigdy w życiu nie myłem żadnej, jak już to trochę ręcznie jakąś szczotką czy coś ale nigdy wodą i nikt nie wrócił z pretensjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj