Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez mf3125
      Witam już od dłuższego czasu szukam kombajna dla swojego gospodarstwa, szukałem claasa ale komabajny 25 letnie w ładnym stanie to rzadkość. Trafiłem na ładną zadbaną Laverde czy ktoś mi może coś powiedzieć o tym cudzie techniki. Jak wygląda z częściami?
    • Przez fergi99
      Witam.
      Jestem nowy na forum wiec jak coś zrobię lub napisze żle mea culpa.
      Razem z ojcem prowadzimy gospodarstwo o profilu typowo sadowniczym o pow. ok 40ha i cały czas staramy się je powiekszać, główna uprawą jest porzeczka czarna czerwona i agrest a tagże pszenica ( w tyk roku 15 ha) . Posiadamy 2 Zetory 7211 (w obu bliskie jest przekręcenie licznika) i sadowniczego NH 75. Szukam używanego ciągnika do 90 max 110km o niedużych gabarytach będzie to ciągnik główny do ciężkich prac w polu ( I- III klasa ziemia ciężka sporo górek) jak i transporcie. Myslałem nad fendem lub valtra ale jestem otwarty teżna inne marki oprócz Belarusa, zetora, ursusa new hollanda i bliżniaczego case.
    • Przez Slawek0
      Cześć Wam,

Chciałbym zasięgnąć rady od gospodarzy i forumowiczów z wiedzą techniczną na temat ciągników rolniczych.

A więc,
      Planuję kupić, używany ciągnik rolniczy o mocy 120-150 KM do 100.000,00 zł.

Zależy mi, aby
      - był on około 2000 roku produkcji
      - był oszczędny w pobieraniu paliwa
      - miał niski poziom awaryjności

Marki: John Deere, Ursus czy Zetor są mi znanymi markami, dlatego chciałbym je pominąć w tym temacie.
      Każda inna marka wchodzi w grę, jako potencjalny ciągnik do mojego gospodarstwa. 

Ciągnik ma mieć do obsługi:
      - 4 skibowy pług obrotowy
      - opryskiwacz ciągany
      - grubera 

Z Waszego doświadczenia, proszę abyście polecili mi jakiś konkretny ciągnik i opowiedzieli co nieco o nim, jak się wam 
      sprawuje w gospodarstwie itp.

Pzdr
      Sławek