Polecane posty

stek98    71

Witam

Czy niski poziom oleju w silniku ma wpływ na czas zapalenia się kontroliki po zgaszeniu ciągnika. Normalnie musiałem chwile poczekać a teraz gdy tylko zgasze ursusa c 360 to sie zapala.

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powodem tego moze byc przepracowany olej jesli nie mieniałes ale tez moze być tak ze panewki na wale korbowodowym są podpracowane i olej szybciej schodzi zalej lotosem 20w50 i bedziesz miał ok niski stan oleju to kontrolka by ci migała podczas pracy silnika gdy by pompa nie łapała oleju ale nie dopuszczaj do tego bo moze sie to z czasem zle skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stek98    71

Kontrolka mi nie miga. Jak tylko co odpale silnik to momentalnie gaśnie ale po zgaszeniu zaraz sie zapala. Olej był tydzień temu wymieniany na superol a jeśli chodzi o panewki korbowodowe to tak samo zostały wymienione. Oczywiście teraz nie daje mu w du*pe. tylko odpalam zeby sie troche dotarł. Po ok 35 motogodzinach ponownie wymienie olej i bede stopniowo zwiekszał obciązenie silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stek98    71

Koledzy

Zauważyłem ze gdy silnik jest zimny to kontrolka zapala sie prawidłowo tzn po chwili gdy silnik jest zgaszony. Jednak gdy się rozgrzeje to gdy zgasze silnik momentalnie sie zapala. Czy może być to wina oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Może wymień czujnik ciśnienia, jak będziesz zmieniał olej zalej Turdus niewiele droższy a lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bmash_pl    1

Zgadza się,jeżeli silnik jest rozgrzany to zapali się szybciej a poza tym sam piszesz,że neidawmo wymieniałeś olej więc raczej na pewno nei jest to jego ubytek czy nadmiar. Sprawdź czujnik ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez marrat
      Witam. Świeci kontrolka w jcb 526. Wie ktoś od czego to jest ?

    • Przez ahael
      Czy ktos wie co sygnalizuje ta kontrolka migajaca na czerwono?

    • Przez Paweł_478
      Witam mam problem z opryskiwacze hardi 1000l 15 m nie uzyskuje ciśnienia nawet do 2 bar nie wiem gdzie można szukać problemu pompa jest sprawna model opryskiwacza to LX1000/15 proszę o podpowiedzi gdzie mam szukać problemu z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj