Skocz do zawartości

Polecane posty

stek98    71

Witam

Czy niski poziom oleju w silniku ma wpływ na czas zapalenia się kontroliki po zgaszeniu ciągnika. Normalnie musiałem chwile poczekać a teraz gdy tylko zgasze ursusa c 360 to sie zapala.

Dzieki za odpowiedzi

powodem tego moze byc przepracowany olej jesli nie mieniałes ale tez moze być tak ze panewki na wale korbowodowym są podpracowane i olej szybciej schodzi zalej lotosem 20w50 i bedziesz miał ok niski stan oleju to kontrolka by ci migała podczas pracy silnika gdy by pompa nie łapała oleju ale nie dopuszczaj do tego bo moze sie to z czasem zle skończyć

stek98    71

Kontrolka mi nie miga. Jak tylko co odpale silnik to momentalnie gaśnie ale po zgaszeniu zaraz sie zapala. Olej był tydzień temu wymieniany na superol a jeśli chodzi o panewki korbowodowe to tak samo zostały wymienione. Oczywiście teraz nie daje mu w du*pe. tylko odpalam zeby sie troche dotarł. Po ok 35 motogodzinach ponownie wymienie olej i bede stopniowo zwiekszał obciązenie silnika.

Wiadomość z agroFakt.pl

stek98    71

Koledzy

Zauważyłem ze gdy silnik jest zimny to kontrolka zapala sie prawidłowo tzn po chwili gdy silnik jest zgaszony. Jednak gdy się rozgrzeje to gdy zgasze silnik momentalnie sie zapala. Czy może być to wina oleju?

Adam8550    14

Może wymień czujnik ciśnienia, jak będziesz zmieniał olej zalej Turdus niewiele droższy a lepszy.

Bmash_pl    1

Zgadza się,jeżeli silnik jest rozgrzany to zapali się szybciej a poza tym sam piszesz,że neidawmo wymieniałeś olej więc raczej na pewno nei jest to jego ubytek czy nadmiar. Sprawdź czujnik ciśnienia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik992A
      Witajcie,
      CIągnik Deuzt Fahr Agrotron 4.90s. Świeci mi się kontrolka od oleju hydraulicznego od skrzyni biegów na wolnych obrotach. Przy zwiększaniu obrotów lub naciśnięciu hamulców gaśnie. Wiecie w czym może być problem?
    • Przez zyzek
      Orientuję się ktoś może jak sprawdzić ciśnienie oleju podawane do skrzyni na półbieg?
      Czy w tym celu trzeba wykręcić czujnik ciśnienia znajdujący się niedaleko elektrozaworu od półbiegu i tam wpiąć się z zegarem? 

Gdy wszystko jest ok, na włączanym żółwiu ciśnienie powinno wynosić 0bar, a na zającu 20,5bara?
      Przedni napęd musi być włączony, a WOM wyłączony?
      Dobrze rozumuję?

Z góry dzięki za pomoc

• Przez wesol123101
       xdf
      edg\r]dgfdgf

• Przez marecki250
      Witam zabieram się do wymiany oleju w skrzyni biegów w volvo s830  Wie ktoś jaki najlepiej zalać jaki powinien być i gdzie jest poziom oleju pozdrawiam i czekam na odpowiedz 
    • Przez witch
      Witam mam mf 6290 i powie mi ktoś co ile mth trzeba wymienić olej w silniku?  Mój pracuje na okrągło i robie dużo nim mth 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.