Gość Luke16

Jaką prasę za 30-35tys?

Polecane posty

Landfarmer    3581

Galigani, Class Rolant, bo polskie używki to sobie odpuść szkoda czasu i nerwów.


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Polską odpuść sobie nie jest warte złamanego grosza. Prasy na 80 km to musiałobybyc coś bez rotora.  Dobre marki to john deere claas krone vicon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

To tak Vicon(są też odpowiedniki deutz fahr i massey ferguson) to np 1901(są wersje 1601-różnia wielkością max balota ) wersja na pieć pasów i te prasy są stosunkowo udane tyle że jest sporo elektroniki. Pozatym funkcja miekkiego rdzenia co dobre jest przy sianie.

Krone to raczej  kr 130 nawet S(litera oznacza rotor) i nowsze vario pack. Ogołnie dziwna marka ta krone bo stare czerwone miały wyłacznik łańcuchów jak podnosiło się klapę a zielone nowsze nie mają bo niby ma tak wytrzymac ale niestety łańcuchy bez wyłaczania wałka odbioru mocy wyciągają sie bardzo a potem wszystko nie miłosiernie się tłucze. 

Claas są dwie marki Rollant 250 walcówka i Variant 180 lub 260 rf lub rc są to pasówki z rotorem tyle rf(rotofeed) jest z samym rotorem a rc jest z nozami ale zawsze w nich jest rotor.

John deere to 570 580 590 i nowsze 5x2 to pasówki a john dere ma jeszcze walcówki ja kojarze tylko model 575.

Jest jeszcze new holland br 750 np

Ja bym w polską bym sie nie ładował może tanie części ale jak co roku mam kupić częsci do polskiej po 2 tys a kupić zachodnią i dopiero po paru latach kupić części za 10 tyś to lepiej i tak to się kalkuluje. A co do wydajności to polska nie ma szans z taką zachodnia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Z JD to jeszcze 540, 545,550 tak zeby 60 poradziła, clas rolant 250 bardzo udany model tak jak kolega wyżej powiedział, a z galligani to np http://olx.pl/oferta/prasa-galligani-3120-CID757-IDa4quj.html#2abd57ee86 tutaj jak dobrze poszukasz to do 20 tys powinieneś kupić siatką, a za 20 i więcej może nawet z rotorem


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Tylko że kolega powiedział że chce też ją ciągać 60 dlatego podałem takie modele z 590 z JD będzie kłopot


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Lub Zetor 80 km a pozatym 590 to nowsza 550. Ma m. in elektroniczny sterownik a nie elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Deutz-Fahr(to samo co vicon) polecam, sam mam i idzie bez problemu belki wychodzą idealne, mój model mp 130 ma rotor+noże, do noży trzeba 100 km aby chodziło tak w miarę przyzwoicie i z dobrą prędkością, jak się noże wyłączy to 70 km spokojnie w niej chodzi, więc bierz coś z rotorem i nożami, noże wyłączysz a jak będziesz miał kiedyś większy ciągnik to nie będziesz musiał zmieniać prasy a belki z rotorem są lepiej zbite. Jakbyś był zainteresowany to pisz bo sprzedaje tą prasę ponieważ robię teraz w pryzmę i prasę używam tylko do słomy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Walcówka z rotorem do 80 km kolego bardzo ciężko to widze. Może i by szło ale zamorduje ciągnik po pewnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie wiem jaką pracowałeś prasą z rotorem ale tą co ja mam chodziła i nie było tak że tylko dym z rury i nic więcej więc na pewno nie zajeździ jej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andreo430    0

A co sądzicie o Warfama Z-543? bo za dwadzieścia pare tysięcy już można kupić coś z roku 2004-2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Warfamka  to też prasa taka sobie za te twoje 30 nie warta ja bym może dał za taką z 15. Materiał na polskich prasach to plastelina. Zaraz coś sie psuje i tyle. Jak chcesz bardzo to kupuj ale potem nie placz że nie  masz czym robić.

 

Co do walcówki to nierobiłem nigdy taką prasa ale wiem że c360 (50km niby 52 km ale 5 lat po remoncie) welgerką walcówka w ogóle  nie dobijała balota wychodziły szmaty no to na normalną prace z 70km +rotor te 15 km jest niby 85 km ale nie wydaje mi się żeby to się jakoś ze sobą grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Polskich też odradzam, nawet już nie mówiąc o belkach jakie są po warfamie a jakie po zachodnich prasach ale o naprawach, zresztą tutaj na agrofoto jest mnóstwo zdjęć jaka jest z niej plastelina, jedyne dobre to cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja proponuję do zetora:

- krone kr 130 S (lekko chodzą nawet na nożach),

- new holland 544 i 548 cc,

- welger rp 200 mc,

- claas rollant 46 rc (ktoś wymienił jeszcze 250 ale zetor miałby z nią problemy, ponieważ claasy są dość jak to mówią "mocorzerne")

 

A do c 360:

- krone kr 130,

- feraboli ff 20,

 

Jeżeli robisz dużo słomy to odradzam walcowe, ponieważ stają w nich baloty suchej słomy i trzeba prasować po nocach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

Metal Fach ogólnie nie jest zły, zgniot beli całkiem niezły, kształt też ale wydajność nie powala na kolana... Sam miałem Metal fach Z-507 a teraz mam john deere 575 to nieporównanie, chla siano jak szalona :D i bele ładne robi, dobrze zbite, kształtne i siatka do samych boków naciągnięta. Obie prasy polecam ale jeżeli robisz więcej bel to kupuj john deerke llepsza wydajność i przyjemniejsza w obsłudze jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Witam

Chcę kupić prasę rolującą do 35tysięcy, stałokomorową. Zastanawiałem się nad metal-fachem z562 z ok 2012 roku? Czy to będzie dobry wybór?

Będę nią prasował około 50 bel sianokiszonki, 40 siana i około 200-250 bel słomy!

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182
Nigdy walcowej do słomy a już tymbardziej Polskiej produkcji ! Już lepiej łancuchowo-walcową sipmę Z-569/1 Farma II duzo lepsza niż ten metal fach a na tyle bel co ty chcesz to ci wystarczy i bedzie sie nudzić. Ja swoją Sipmą robie 1500-2000 bel słomh rocznie i jakieś 300 sianokiszonki, i to to juz jest dla mnie meczaenia tą prasą bo za długo schodzi ale jak na tyle belek to w swietnym stanie używke Sipme kupisz. Z Polskich pras jest to chyba najlepsza. Do zachodnich to wiadomo kupa gówna ale na tyle co robisz to wystarczy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj