Gość Luke16

Jaką prasę za 30-35tys?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O Krone Kr 130:

Zamknięta komora prasowania zapewnia mniejsze straty

wskutek kruszenia i mniejsze pylenie

• Obiegający dokoła przenośnik łańcuchowo – listwowy

- pracuje bardzo dobrze przy zbiorze zielonki

na sianokiszonkę, siano i przy zbiorze słomy

- nie występuje zjawisko zatrzymywania bel

- bele o dużej gęstości i stabilnych kształtach

- bele o dużej masie

• Małe zapotrzebowanie mocy: 34km

• Mała masa

• Prosta i przejrzysta budowa ogranicza konieczność

konserwacji i przedłuża trwałość

• Niewielka liczba krótkich łańcuchów

napędowych i kół łańcuchowych

• Zasobniki na 6 rolek sznurka albo

na 1 dodatkową rolek siatki, łatwe do

napełniania

• Podwójne wiązanie sznurka skraca czas

wiązania

• Owijarka siatką jako opcja

• KRONE Mini-Stop:

Większa liczba sztuk bel

w ciągu godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja mam juz 6 lat kr130 i jestem z niej zadowolony naprawde dobra maszyna !!! ciagne ja 914 , a ile twoj zetor ma koni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ja mam juz 6 lat kr130 i jestem z niej zadowolony naprawde dobra maszyna !!! ciagne ja 914 , a ile twoj zetor ma koni ????

 

On ma Zetora 7211 (66hp)... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

a myslales nad kr125 moj sasiad ma i taka robi sianokiszonke, ciagnie ja zetorem 7711 ,ale moze 7211 da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zapomniałem napisać że podstawowym wymaganiem jest rotor, szeroki podbierak.... dobrze aby były też noże.... więc kr125 odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

nie stety twoj zetorek nie da rady pociagnac kr130 ,a myslales nad polsak presa np: spima podobno tez sa dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a myslales nad kr125 moj sasiad ma i taka robi sianokiszonke, ciagnie ja zetorem 7711 ,ale moze 7211 da rade

 

Tą prasę ma @Miki7211 i ciąga ją bez problemu Zetorem 7211...ciągał ją też C-360, ale ponoć bele nie były już tak zbite... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

sipma odpada bo nie dobije tak jak jakaś zagraniczna i w sipmie nie ma rotora... kurcze szkoda że nie pociągnie ile min koni by się zdało do tej prasy??? Aby to sprawnie chodziło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Tą prasę ma @Miki7211 i ciąga ją bez problemu Zetorem 7211...ciągał ją też C-360, ale ponoć bele nie były już tak zbite... <_<

 

Pixel też ma KR125 i ciąga zetorem 7011 i też mówił że bez problemu lata z nią http://www.agrofoto.pl/forum/Krone-KR125-t4951.html


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
nie stety twoj zetorek nie da rady pociagnac kr130 ,a myslales nad polsak presa np: spima podobno tez sa dobre ?

Jego zetor poradzi sobie w Kr 130.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Jego zetor poradzi sobie w Kr 130.... <_<

 

w slomie to jeszcze ale w sianokiszace <_< bedzie naprawde ciezko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@Luke16 wspominałeś, że może sprzedasz Zetora 7211 i kupisz jakiś większy ciągnik (4x4)...czy to jest pewne...??? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kurcze szkoda zetorka sprzedawać bo ma go od nowości no ale coś za coś dobra sianokiszonka ważniejsza.... Ile moge dostać (realna cena) za 7211 z 88/89 roku??? Pierwszy właściciel, 5890 mth(oryginalnie), nie malowany ten co w linku http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11985...88_75_33499.jpg tylko bez tura... Co byście za tą cene polecili ok. 80km??? Igor jak z jakością sianokiszonki z dobiciem, jak się noże sprawdzają, kiszonka się psuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na polowych na dużym gazie pójdzie, później sobie może zmieni ciągnik to będzie z tą prasą jeździł.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
kurcze szkoda zetorka sprzedawać bo ma go od nowości no ale coś za coś dobra sianokiszonka ważniejsza.... Ile moge dostać (realna cena) za 7211 z 88/89 roku??? Pierwszy właściciel, 5890 mth(oryginalnie), nie malowany ten co w linku http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11985...88_75_33499.jpg tylko bez tura... Co byście za tą cene polecili ok. 80km??? Igor jak z jakością sianokiszonki z dobiciem, jak się noże sprawdzają, kiszonka się psuje???

 

Za 30tyś by poszedł bez problemów ja chciałem mojego sprzedać za 30tyś http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image32881.html ale pewnie za 35tyś też by poszedł ;] tylko ze mój ma 14tyś MTG a jest 87rocznik ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

co można kupić za kase z zetorka +/- 5/7 tyś zł. mało awaryjne i tanimi w razie awarii ogólnodostępnymi częściami???? Z dobrym komfortem podczas pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
co można kupić za kase z zetorka +/- 5/7 tyś zł. mało awaryjne i tanimi w razie awarii ogólnodostępnymi częściami???? Z dobrym komfortem podczas pracy???

 

Zetor 7245 jakiś MF


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

presa dobrze dobiaj , noze sa dobre, gdy odwijasz bal sianokiszonki to trawa ci sie nie matla, i niby lepiej powinien byc zakiszony bal ale moj sasiad ma kr125 i te bale sa tak samo zakiszone ale sie meczy przy odwijaniu hehe!! od jakosci bala zalezy duzo jak jest owinietyi , i gdy go przewracamy zeby nie zrobila sie dzura bo nam zaplesni !! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten Zetor 7745 jest w dobrym stanie, i cena dość, dość..... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj