Gość Luke16

Jaką prasę za 30-35tys?

Polecane posty

xerion3800    45

Jeżeli chodzi o prasę to musi być z rotorem, nożami i najlepiej z siatką. A jeśli chodzi o komorę to pasówka według mnie jest najlepsza. Ale opcja z zbieraniem paszy na pryzmy to jest najtańsza opcja. Policz sobie ile wyjdzie cie folia na sianokiszonkę. A najgorsze to to że folia jest tylko do wyrzucenia.

  • Like 1

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słomę prasuję sipmą z 224/1. I okrągłe belki w oborze nie zdają mi egzaminu. A na prasę nie mam więcej niż 20000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

tylko przyczepa samozbierająca jak chcesz oszczędnie robić i szybko a za tą gotówkę co masz wydać na zestaw persa i owijarka to już niezłą przyczepę kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A powiedz mi jeszcze bo jak oglądałem przyczepy to jedne były z nożami, a inne z nożami i rotorem. Czym to się różni. Bo mam przyczepę taką starą polską T-055. Ona ma chyba 3 tony ładowności i chyba tylko 6 noży. I kiedyś ojciec zrobił na próbę sianokiszonkę. Ładna wyszła, tylko długie źdźbła były i był problem żeby to brać. Ale teraz mam wycinak więc byłoby ok, tylko ładowność mała. Do tego w zielonce to 30 m pokosu i już trzeba było wracać. I ogólnie wolno szło bo podbieracz ma małe obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

U mnie w pottingerze jest kilkanaście dokładnie nie pamiętam ale na pewno ponad 10 a rotor to takie na końcu są takie wałki i one mniej więcej rozrzucają kiszonkę po pryźmię równo. Pamiętaj żeby przyczepę kupić z hydraulicznym dyszlem co ułatwia wjazd na pryzmę.

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-krone-titan-6-36-i3379878132.html w tej ofercie jest na zdjęciu cały rotor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jonkszi

 

przyczepa niczego sobie tylko to nie jest rotor a podajnik grzebieniowy

 

mlodymechanik

 

co do wydajności to ta co kolega ci dał lik to 10 razy lepiej potnie i więcej wejdzie niż do tej twojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Moja pomyłka ysy ale ja mu jakby co tej przyczepy nie proponuje bo nie widzę dyszla musi być hydraulik bez niego to h** a nie robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

dyszel hydrauliczny ma

a co do siana to każdy strup się nadaje a do siano kiszonki już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co daje dyszel hydrauliczny? I zastanawia mnie czy gdybym chciał taką przyczepą jak w linku zbierać suche siano to czy nie będzie się owijało na te wałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Na pryzmę podnosi przód wysoko to znaczy podbieracz i łatwiej się wjeżdża siano może wkręcać ale nie mam pewności ale to może się da wyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Odświeżę temat. Szukam prasy w cenie około 30tyś ma służyć do sianokiszonki i do słomy oraz w mniejszym stopniu do siana i poplonów. Chcę żeby miała rotor i centralne smarowanie szeroki podbieracz. Będzie współpracować z nh95km. Najlepiej prosta w obsłudze oraz w razie awarii żeby nie było problemu z częściami. Myślałem nad prasą krone 130 doradzi toś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Welger RP 200/220. Mają to co chcesz czyli szeroki podbieracz, rotor, noże, szerokie koła, siatka, sznurek, prosty sterownik, centralne smarowanie, z częściami nie ma problemu. A NH sa sobie lekko radę z nią. Ja taką jeździłem ursusem c 355. A do 30 tysięcy dobry model dostaniesz. Tu jest RP 200 http://tablica.pl/oferta/welger-rp200-master-cut-krone-claas-sipma-CID757-ID4LksF.html#3a2b367f31 a tu RP 220 http://tablica.pl/oferta/sprzedam-prase-welger-rp220-farmer-lely-CID757-ID4Jv0F.html#056287bdd9;promoted

Może i są ponad 30 tysi ale zawsze można coś utargować ale naprawdę ładne są.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Moim zdanie to co pojawiało się na początku tematu czyli krone kr130s lub moge ci polecic serie deutz fahr mp. Dobre wybory Wszystko zalezy od tego ile zamierzasz prasowac i czego masz wiecej do prasowania. Nie wiem czy welger jest lepszym wyborem widzialem opinie ludzi ktorzy przesiadali sie z DF MP na nowsze welgery i byli zawiedzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Prasowane mniej więcej po tyle samo około 500 wszystkiego na sezon. Dobrze że już coś zaczyna się dziać w temacie za linki będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@Ptrk690 tylko prasy DF MP nie mają haków na komorze a to według mnie jest wadą tych pras. Mają też większe zapotrzebowanie na moc niż Krone 130s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

szwagier w zeszłym roku kupił wicon rf 130, to jest to samo co DF mp 130. za 24 tys, z siarką, rotorem, nożami. bele zbija naprawde świetne, zarówno z zielonki , jak i ze słomą nie ma żanych problemów. także osobiście bym polecał te prasy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Po niedzieli ma przyjechać DF mp130 i jak go dobrze zrozumiałem DFmp135 do handlarza co niedaleko mnie mieszka. Na co zwrócić uwagę gdzie tam zajrzeć żeby się nie nadziać i może ktoś wie jak sprawdzić faktyczną ilość belek co prasa zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

Witam wszystkich. Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andreo430    0

Witam. Mam zamiar kupić prasę do 30 tysięcy, napewno ma być stałokomorowa. Zamierzam bolować C-360 lub zetor 80KM. Proszę was o propozycię dla mnie. Jestem gotowy na każdą markę byle tylko była bezawaryjna i cena się zgadzała. Zastanawiałem się na Simpą Z-569, ale po przejrzeniu opini zrezygnowałem. Więc proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj