Polecane posty

wildagro12    6

Witam, mam 4 silosy (po 25m3), lejowe, po cemencie i zastanawiam się nad zamontowaniem w nich czujników temperatury.

Zboże, jak dotąd, nigdy nie spleśniało/nie zgniło, ale co roku jest ta niepewność czy aby wszystko jest w porządku a ciężko jest sprawdzić co dzieje się ze zbożem w środku zbiornika.

 

Nie chodzi mi o fabryczne, dedykowane urządzenia pomiarowe - są one, z tego co widzę, bardzo drogie.

 

Ile czujników 9co jaką odl.) trzeba umieścić w jednym silosie?. Myślałem aby czujniki umieścić na lince stalowej przymocowanej do góry silosu i poprowadzić kabel z góry na dół.

Czytnik byłby jeden przełączany na każdy silos.

Czy ktoś z Was robił podobne usprawnienie - chętnie posłucham Waszych rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9Szczepan    0

Jeśli te silosy będą tylko na zboże to ja na twoim miejscu dał bym sobie spokój z czujnikami temperatury z racji niewielkiej objętości silosa. Zainwestuj lepiej w wilgotnościomierz do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Niby racja, ale co jeżeli zboże będzie na granicy tj. może będzie się grzało, a może nie? W sumie potrafię to sprawdzić organoleptycznie :) podczas koszenia. Zboże zużywam we własnym gosp.

.

Chodzi mi o to, że gdybym miał czyjnik temp. wtedy sprawdzam czy ono zaczyna się grzać i ewentualnie przerzucam je dmuchawą z dołu na górę. Teraz muszę wejść na górę zbiornika i sprawdzić ręką (najgłębiej jak się da) czy ono się grzeje.ewentualnie spuścić trochę zboża ze zbiornika. Ale zawsze mam wątpliwości co dzieje się w centrum zbiornika - myslę zresztą, że tam zboże ma największą tendencję do grzania się - chyba ,że sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ja mam termometr od samochodu czujka zamontowana w 2/3 wysokości silosu zegar na dole,jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek68    0

Mam te czujniki w Binach ,ale juz nie działają , lepiej weź sobie zrób otwór na włazie tak jak mają w silosach Agos na drzwiach wewnętznych włazu , wspawaj mufę i kup taki próbnik do pobierania zboża w silosie , taka długa rurka obracana i do tego wilgotościomierz i masz problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Mam dwa zbiorniki lejowe na zboże (34 i 20 t) Czujniki temperatury dostaliśmy jako gratis. Wyglada to tak, że od góry zaczepiony jest przewód ktory lużno zwisa na doł. W przewodzie znajdują się 4 czujniki na zewnatrz skrzyneczka z wejsciem na kontroler, podłączasz i na wyświetlaczu pokazuje po kolei temperature na każdej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xandix    0

Witam,

 

3 lata temu wykonałem 10 urządzeń odczytujących i ok. 30 sond zaczepianych do silosa. Jak dotąd nastąpiła jedna awaria (przez winę osoby montującej sondę, nastąpiło przerwanie kabla informacyjnego) - sondy pracują w typowych warunkach, częste opróżnianie, zasypywanie itd.

 

Jeżeli chodzi o budowę sondy to wykorzystane są cyfrowe czujniki temperatury zamontowane według uznania - najczęsciej co 1m - klient ustala odległości i ilość czujników, czujniki zabezpieczone są przed dostępem np robaków, które mogłyby narobić szkody, wszystko jest podwieszone na lince stalowej i zaciśnięte w rurce termokurczliwej. Wtyczka sondy do podłączenia urządzenia znajduję się na dole silosa, tak aby można było wygodnie dokonywać częstych pomiarów - czasami zespół wtyczek zabezpieczonych jest wspólnym schronieniem w postaci puszki elektrycznej.

 

Temat urządzenia to kwestia otwarta, jestem w stanie zaprojektować dosłownie wszystko jeżeli chodzi o ten temat, możliwość zapisywania temperatur na karty SD, rejestracji temperatur (maks, min, uśrednianie) aż do najprostszego trybu: podpięcie sondy - odczyt i następny silos.

 

Jestem w stanie zrobić urządzenia i sondy zdecydowanie taniej i na takim samym poziomie jakości jak producent dedykowanych rozwiązań + jest to, że klient może zdecydować jak wygląda urządzenie odczytujące.

 

W razie pytań zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Dnia 1.06.2014 o 20:34, Xandix napisał:

Witam,

 

3 lata temu wykonałem 10 urządzeń odczytujących i ok. 30 sond zaczepianych do silosa. Jak dotąd nastąpiła jedna awaria (przez winę osoby montującej sondę, nastąpiło przerwanie kabla informacyjnego) - sondy pracują w typowych warunkach, częste opróżnianie, zasypywanie itd.

 

Jeżeli chodzi o budowę sondy to wykorzystane są cyfrowe czujniki temperatury zamontowane według uznania - najczęsciej co 1m - klient ustala odległości i ilość czujników, czujniki zabezpieczone są przed dostępem np robaków, które mogłyby narobić szkody, wszystko jest podwieszone na lince stalowej i zaciśnięte w rurce termokurczliwej. Wtyczka sondy do podłączenia urządzenia znajduję się na dole silosa, tak aby można było wygodnie dokonywać częstych pomiarów - czasami zespół wtyczek zabezpieczonych jest wspólnym schronieniem w postaci puszki elektrycznej.

 

Temat urządzenia to kwestia otwarta, jestem w stanie zaprojektować dosłownie wszystko jeżeli chodzi o ten temat, możliwość zapisywania temperatur na karty SD, rejestracji temperatur (maks, min, uśrednianie) aż do najprostszego trybu: podpięcie sondy - odczyt i następny silos.

 

Jestem w stanie zrobić urządzenia i sondy zdecydowanie taniej i na takim samym poziomie jakości jak producent dedykowanych rozwiązań + jest to, że klient może zdecydować jak wygląda urządzenie odczytujące.

 

W razie pytań zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

 

Witam, czy ma ktoś namiary do takich osób? potrzebuję taki system mierzenia temp. na 2 silosy 120t. proszę o kontakt na priv.

Edytowano przez Andrzejas120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez silver90
      Witam posiadam ciągnik same silver 90 i nie wiem jak działa czujnik sba. Jakby ktoś mi to wytłumaczył byłbym bardzo wcięczny.
    • Przez mustafakali
      Witam ma ktoś z was schemat podłączenia kabli do wskaźnika  w john deere 2030 albo może zrobić zdjęcie jak powinien być podłączony?
    • Przez ReverS07
      Witam! 
      Mam kilka pytań. Co do czujnika temperatury w t25 to jest problem bo jak włączam masę to wskazówka się porusza, czyli chyba wszystko jest podpięte. Ale znów podczas jazdy wskazówka się nie rusza. Czy to wina czujnika bo napięcie w przewodach jest wszędzie i czy mogę kupić zamiennik w postaci czujnika wody do MTZ-ta?
      Z góry Dziękuje za Odpowiedź
      P.S. To jest czujnik wody do MTZ-ta

    • Przez RenJohn
      Witam, wie ktoś może gdzie znajduje się czujnik prędkości w John Deere 6610?
    • Przez Gamzi
      Dzień dobry. 
      Co to za czujniki? Jeden jest po lewej stronie pod kabina.
      Zdjęcie 1. Wtyczka jest odlaczona i we wtyczce jest włożony kawałek jakiegoś drutu- jakby czujnik pominięty i na krótko wtyczka wspiera. 
      Zdjęcie 2. Drugi czujnik nie wiem gdzie jest ponieważ z tylu wisi tylko wtyczka a czujnika nie widze. Sama wtyczka jest z tylu po lewej stronie wisi na wysokości mocowania górnego lewego silownika


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj