Polecane posty

ceison    0
Napisano (edytowany)

Założony alternator 700 wat z regulatorem od Poloneza.Oczywiście minus na masie.Przerobiona deska rozdzielcza,dwuwskaźnik zastąpiony wskaźnikiem ciśnienia oleju i wskaźnikiem temperatury cieczy(czeskie) czyjnik temperatury od C 385 pasuje gwint bez przeróbek ( m 14).Stacyjka od Stara.Przełącznik kierunkowskazów z opcją awaryjne.Dołożyłem parę uszczelek na deskę i maskę żeby nie dzwoniło jak dawniej,maska przecięta żeby otwierać do góry przy założonej kabinie.Jeszcze tylko wyremontuję kabinę dołożę halogeny na dach i po remoncie.Fotki.

post-49884-0-67018800-1336305195_thumb.jpg

post-49884-0-56640100-1336305263_thumb.jpg

post-49884-0-49608300-1336305513_thumb.jpg

Edytowano przez ceison

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ten alternator nie jest z Poloneza, co to za moda ostatnio żeby zakładać temat i chwalić się zdjęciami? W galerii jest dział "Wynalazki i udoskonalenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceison    0
Napisano (edytowany)

Alternator jest od Białorusi a regulator w nim od Poloneza.

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursonc330    0

Witam tez chce modyfikowac c 330 moim pomysłem jest nowy tłumik (stary ma dziury) i z wiazku z tym chce kupic nowy ładniejszy.Foto na dole.Cena to około 140 pln. I mam pytanko czy bedzie głosniejszy od orginalnego?Prosze o odpowiedzi

post-50418-0-15539400-1336830543_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Możesz ją założyć na koncówkę tłumnika ale przy ciapku to będzie straszny hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A po co wywierciłeś ten otwór?? tam oryginalnie jest malutka dziurka chyba 1mm.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie jakie powinno być prawidłowe ciśnienie smarowania oleju w silniku. Bo wydaje mi się, że u mnie jest coś nie halo: na ciepłym na obrotach 600 mam nie całe 0,5 atm a na wysokich ok. 2200 mam 5 atm. Wydaje mi się to co najmniej dziwne ale poczekam na wasze sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

W mojej instrukcji z 1980 roku pisze że od 2,8 na wolnych do 5,5 na wysokich. Natomiast w starym wydaniu z lat 70-tych pisze od 1,2 do 5 więc nie wiem której wierzyć :)

Na pewno na wolnych masz za niskie bo kontrolka zapala się poniżej 1,2 atm

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Więc co może być przyczyną takiego niskiego ciśnienia? Co mnie dziwi dlaczego na dużych obrotach ciśnienie jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bo go dobrze nie zagrzałeś pewnie to jest 5 . Jaki olej stosujesz? Co i kiedy było robione w silniku ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Gdzieś masz upływ oleju, trzeba ściągnąć misą i posprawdzać połączenia przy pompie znaczy na wejściu czy smok dobrze dokręcony i na wyjściu czy rurka jest ok. Może być coś z zaworkiem w pompie, tak jak kolega pisał jaki olej stosujesz filtr oleju. Jeśli wszystko sprawdzisz i silnik już ma sporo przepracowane może na panewkach puszczać, ale myślę że coś z pompa najszybciej, wymieniałeś ją już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Przy silniku od dawna nic nie było robione. Olej jakiś z orlenu nie pamiętam jaka lepkość, wcześniej jeździł na superolu i różnie było z wymianą oleju. Od czasu kiedy tylko ja go używam olej zmieniany co roku i filtr z Sędziszowa. Spróbuje ściągnąć tą misę i zobaczyć co jest grane. Ten zaworek da się kupić czy on jest razem z pompą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Z pompą, on ma budowę takiej rurki, w środku tej rurki jest zaworek który dociska sprężyna, a sprężynę trzyma zawleczka wkładana w otwory w tej rurce, możesz przełożyć zawleczkę aby bardziej zbić sprężynę, o ile jest cała, sprężyna lub zawleczka mogły pęknąć. Mi się wydaje że to będzie to co @roki napisał, czyli smok się rozkręcił, bo zaworek raczej się nie psuje, chyba że coś w niego wpadło np. opiłek...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Zobacz czy nie ma luzów promieniowych na tym zaworku i w jakim on stanie, jeśli w miarę to można pod zawleczkę podkładkę podłożyć aby ciśnienie zwiększyć.

Zaworek kiedyś kupowałem jeśli to można tak nazwać kawałek rurki , ale jeśli pompa juz stara i ma luzy to może lepiej w pompę zainwestować. Ale to trzeba posprawdzać najpierw aby w koszty się nie pakować czasem coś podleci jak kolega wcześniej napisał lub się rozkręci

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stihl202    0

witam mam pytanie gdy odpalam ciągnik to na desce rozdzielczej świeci mi się czerwona kątrolka + i - co to oznacza?

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dlugo masz ursusa?

podstawowych rzeczy nie wiesz?

brak ladowania


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Mam to samo z olejem w C328 na wyższych obrotach ciśnienie ok a na małych spada bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Chyba?Sprawdzić czy jest olej.Jak tak to rozebrać samemu lub do mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W zwolnicy,to takie wystające najbardziej do tyłu z dwóch stron ciągnika,do tego przykręcone są koła.Tam znajdziesz śrubki od kontroli stanu oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj