Polecane posty

zorzyk2    56

Matematyki w szkole uczyli. Andrzej207 podał co nieco.

5,49/2200. Wynik pomnóż przez 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Mnożyłem i nijak mi nie wychodzi :( miałem zawsze mrn z matmy może dlatego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W/g tego co podał Andrzej, na mniejszych oponach przy 1600obr winno być 3,99km/godz, oraz 3,49km/godz przy 1400obr

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

ja mam opony 12.4x28 czyli orginalne te większe to jaka bede miał prędkość?To jest na 3 czy 4 biegu?

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja to zrobiłem same takie pierdoły jak

wspomaganie

krokodyl do tura

tłumik delikatnie przerobiłem

i teraz balast dorobiłem

post-29326-0-01915800-1298797933_thumb.jpg

post-29326-0-68556700-1298797948_thumb.jpg

post-29326-0-54061100-1299260209_thumb.jpg

Edytowano przez momek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Czym najlepiej usuwać urwane śruby?Bo ostatnio w ursusku zostały urwane trzymające półksiężyce od cięgien dolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przewiercić małą dziurkę w środku urwanej śrubki np wiertłem ósemką i wykręcić wykrętakiem, wykrętak kosztuje kilka zł w byle sklepie , ale nie w spożywczym :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

Ja a raczej mój tata kiedyś jak stanęliśmy ciapkiem obok żuka to się okazało że felgi z żuka pasują na ciapko akurat wujek dał nam opony michelin (letnie) bo mu nie były potrzebne to założyliśmy je na felgi i do ciapka teraz jazda to pierwsza klasa i wygląd też a w żuku mamy na tyle opony BF Goodrich All terrain jak się żuk rozleci to te opony damy do ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7
Napisano (edytowany)

Przez okres zimowo - wiosenny nasąpiło pare zmian przy moim ciapku:

 

- remont kapitalny + wymiana tarczy sprzegła (chełmno)

- chlapacze tył od U4512 ładnie pasuja

- nowy dwuwskaźnik KFM, stary pęknieta szybka i rozmyty z biegiem lat

- wskaźnik ciśnienia oleju (ursus c 385, zetor) z trójnikiem na czujnik http://allegro.pl/wskaznik-cisnienia-oleju-330-360-z-kontrolka-i1583477942.html

- alternator + aku 12v 80ah 640A

- Olej turdus 15W40

- amortyzator siedzenia, po remoncie siedzienia 2 lata temu nie zostal załozony, braki trzeba usunąć:)

- Nowa lampa tył lewa metalowa z podświetlaniem tablicy

- Zaluzja chłodnicy (fajny bajer:))

- Reanimacja instalacji pneumatycznej, zaczeło sie od zakupu przewodu do dwuwskaźnika, dostałem filtr nowy do spreżarki, a odolejacz i zawór został tylko zakonserowany (produkcja 1997r kiedy kupilem traktor) nie bylo używane. Przetkane przewody i umyte, były pozatykane oraz wymyty zbiornik powietrza. Instalacja działa idealnie wraz z regulatorem ciśnienia. Załozony łacznik od zaworu do dzwigni hamulca. Nowy czujnik zaniku ciśnienia w instalacji na kontrolke.

- wymieniona końcówka hydrauliki (delikatnie ciekł olej)

- Przespawane końcówki ramion podnośnika

- Ślimak obrotmierza wymieniony na nowy przy okazji wymiany tarczy sprzegła (rozpowłowiania), (wyrobiony) oraz linka poniewąż wskazówka obrotomierza drgała bardzo.

-Ostanio wymieniony olej w pompie wtryskowej

- załozony przerywacz elektroniczny od cinquecento, teraz załuje ze nie kupilem od MF z wyjsciem na kontrolki, Awaryjne ciągnik posiada:)

- wymieniona szklanka odstojnika paliwa z plastikowej na szklana przy okazji czyszczenia

- Lutowanie org. filtra oleju w skrzyni - szkoda wymieniac z miedziana siatka na te plastikowe badziewia

- nowy - stary klakson z jakiegos zabytka (rozbieralny) mozna go wyczyscic a nie jak te nowe badziewia co po pół roku przestaja działac

- nowa stacyjka Lublin

- wymienione węże od chłodnicy (nie idzie kupic teraz dobrych niestety:| )

- h4 P45t z kołnierzem zamiast R2

- osłona stacyjki

 

oraz moze kiedys własnie przerywacz od MF i kontrolka na kierunki przyczepy i tak sie zastanawiam nad włacznikiem kierunków od c 385

 

To by bylo na tyle:) Pochwalic troche sie chcialem ciągniczkiem:P Rozpisalem sie troche..

 

 

24103146.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

29525319.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

40995415.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

22342773.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

69797156.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

22022011u.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Koledzy ponawiam prośbę interesuje mnie hamulec ręczny w C330M bardzo mi zależy na zdęciach z grubsza wiem jak to jest rozwiązane ale szczegółowe zdjęcia ułatwiły by mi przeróbkę na wąłku rozpieraka

mam już zamontowane orginalne dłuższe dżwigienki i kupiłem linki resztę muszę dorobić bo nie ma w sprzedaży z góry dziękuję za fotki

już mam to zdjęcie tej dzwigni

post-24266-0-54112600-1306010406_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Mój znajomy ciapka bardzo fajnie odmalował. Maske i błotniki na różowo , silnik most skrzynia na biało a felgi na czarno. Jak bede u niego to zrobie fotke i wrzuce do galeri.

330 w takich kolorach rzuca sie w oczy


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Dzis zalozylem do ciapka 2 wyjscie na hydraulike jako eurozłacze. Mam na błotniku rozdzielacz, ale mialem jedno zwykle wyjscie, a to ze mam 2 rozdzielacz to mailem 2 rurke i blache do mocowania to kupilem gniazdo euro. Zalozylem i mam teraz jedno na euro a drugie na zwykłe. Robił ktos tak ? Uzywam (pożyczam) rożnych przyczep i raz takie koncowki euro. Trzeba bylo przekrecac. A tak bedzie wygodnie mysle.

 

19547923.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

82975242.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie mam takie pytanko.potrzebuje budowe wtryskiwacza do C-330 , gdzie ją znajdę ?szukam po internecie i nie mogę znajść .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obraz056q.jpg

 

 

Takie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dziękuje Zenku :) Pozdrowionka spod Ojcowa.Dokładnie o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler13    14

Zmiany w moim ciapku :

drążek kierowniczy poprzeczny od C-360 ( ciągnik lepiej i stabilniej się prowadzi)

1005548.th.jpg

alternator poloneza

1005546r.th.jpg

elektryczny wskaznik temperatury wody

1005545d.th.jpg

1005539t.th.jpg

cisnienie oleju pokazuje wskaznik cisnienia w instalacji pneumatycznej (w moim ciągniku brak)

1005544.th.jpg

klakson od dużego fiata

1005543x.th.jpg

wskaznik ładowania

1005540l.th.jpg

przycisk starter

1005541.th.jpg

lusterko wsteczne ,przesłona przeciwsłoneczna, wentylator dwubiegowy na gorące dni ;)

1005542qq.th.jpg

lampa robocza na daszku

1005549h.th.jpg

główny wyłącznik prądu

1005553y.th.jpg

hydraulika zewnętrzna pod siedzeniem i uchwyt na cięgno

1005537i.th.jpg

1005536u.th.jpg

dźwignia wom przedłużona

1005538j.th.jpg

sworzeń zaczepu z zabezpieczeniem

1005535r.th.jpg

na wom pasuje kazdy wałek

1005532e.th.jpg

dzwignie dolne tuz połączone sprężyną

1005533l.th.jpg

dodatkowe stopnie przy pomostach

1005555j.th.jpg

1005554j.th.jpg

zaczep polowy

1005552pf.th.jpg

1005551q.th.jpg

ławeczki na błotnikach

1005556u.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

panowie dzisiaj próbowałem odpailć moją trzydzieche jest po generalnym remoncie i coś zadymiło lekko jakby ze startera i rozrusznika i teraz tak kręci jakby w zwolnionym tempie tak jakby były rozładowane aku dodam ze akumulatory sprawne w pełni naładowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sprawdź jeszcze jak odpala na krótko jeśli umiesz.

Jak nie będzie poprawy to rozrusznik musisz rozbierać i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy pytam w imieniu sąsiada, jaki jest prawidłowy luz montażowy między tłokiem, a tuleją cylindrową w 30-stce. Wymieniał tulejki korbowodów i chce sprawdzić zużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Witam Panowie moja 30-stka przeszła remont 1 rok temu odpala bardzo dobrze i w ogóle chodzi tak jak ma być.Czy jest sens ładować akumulatory dłużej niż godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wszystko zależy od stanu naładowania akumulatora. To że akumulator dał radę i silnik zapalił nie oznacza że był- jest w pełni naładowany.

Na oko nie da się tego powiedzieć. To trzeba zmierzyć, albo gęstość elektrolitu(areometr 1,28), napięcie spoczynkowe akumulatora(woltomierzem 12,6V), może być także napięcie pod obciążeniem.

Ładowanie akumulatora zależne jest od stanu rozładowania jak i prądu jakim go ładujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

jesna godzina to jest nic na akumulator . W szkołach uczą że akumulatory ładuje się nawet 72h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Prądem zależnym od pojemności aku w skali 1 do 10.Czyli 72 ah to max 7 amper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

Zobaczy sie podłącze Go na godzine potem podepne do trzydziestki i odpale. W tym roku musze kupić nowy akumulator i założe tylko 1 mocniejszy i będzie odpalał lepiej taką mam nadzieje.:) POZDRAWIAM PATRYKK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

koledzy co sądzicie o wskazniku temp płynu cisnieniu oleju załozyłem nowy i pokazuje tak jakby ciagnik sie bardzo szybko rozgrzewał co nie jest adekwatne z temp węży idzie je dotknąć bez problemu a wskazówka na srodku zielonego zegar niby polski Kfm termostat nowy z wywierconym otworem wiertłem fi8


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj