Polecane posty

denis667    0

Albo może zrobić tak że dłuższy pasek klinowy i koło siebie spężarka i pompa ?

 

Albo może brać napęd pompy od przodu ją dać i jakoś połączyć z wałem albo walkiem rozrządu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

spróbuj wcisnąć pompę koło sprężarki i alternatora/prądnicy, prędzej od strony pompy wtryskowej byś wcisnął. Z rozrządu da się o czym pisałem i w tamtym temacie masz opisane jak to można zrobić, z wału ciężko bo miejsca brak(tak w 360 można )


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

a do czego Ci to potrzebne w takim małym ciągniku?

Co do drzwi to bez sensu wycinać nowe drzwi jak można nadbudowac stare i mieć spokój z wycinaniem i robieniem mocowań na szyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
Napisano (edytowany)

Fabryczne jak są sprawne to koła blokują bez problemu nawet na asfalcie

 

A szłoby w ursusie c-330 przerobić hamulce na hydrauliczne ?

a do czego Ci to potrzebne w takim małym ciągniku?

Nawet rowery mają hydrauliczne hamulce, a ciągnik jednak jest trochę cięższy także wiesz... :)

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Chciałbym mieć inaczej te chamulce bo potrzebuje miejsce na pompe tam gdzie sprężarka.

Macie jakiś pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Fabryczne jak są sprawne to koła blokują bez problemu nawet na asfalcie

 

 

 

Nawet rowery mają hydrauliczne hamulce, a ciągnik jednak jest trochę cięższy także wiesz... :)

 

Ale jak sam zauważyłeś to co jest w ciapku zupełnie wystarcza jeśli się o to zadba, a przyczepy bez pneumatyki nawet hydraulika nie zatrzyma, więc bez sensu się w to bawić i kombinować.

 

@denis - nie rozumiem co mają hamulce w ciągniku do sprężarki? Sprężarka jest tylko do sterowania hamulcami w przyczepie lub większej maszynie na osiach i nijak ma się do tego że przerobisz hamulec na hydrauliczny bo sprężarka nadal będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

ale ja mam sprężarke podłączoną pod pompe hamulców w ciągniku.

I ich nie będzie przecież ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyjaśnij mi pod jaką pompę hamulców masz podłączoną sprężarkę.Coś tu nie gra w Twoim opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zacznijmy od tego że hamulce mechaniczne co sugeruje nazwa nie są zasilane powietrzem tylko poprzez mechaniczne oddziaływanie (w tym przypadku nogi i pedału). To że zawór powietrza jest podłączony pod pedał nie znaczy ze jak odłączy się sprężarkę to stracisz hamulce. Bo on tylko puszcza powietrze do obwodu przyczepy jeśli jest podłączona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jeśli używasz hamulców w przyczepach itp. To do wspomagania załóż pompę z władka przed pompą paliwa i wtedy sprężarka może zostać jak jest.

Co do drzwi to jeśli są bardzo zgniłe odetnij cały dół kilka centymetrów pod szybą i wyspawaj nową dolną cześć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Aha sorry wszystko mi się pomyliło przepraszam.

Ja mam w swojej 30 słabe hamulce a wszystko jest nowe i po kapitalnym remoncie jest ten ciągnik wszystko nowe oprócz obudów bloku .

 

-- połączono posty --

 

I co zrobić z tymi słabymi hamulcami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

pewnie oleju dostały, bo zakładam że wyregulowane były


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

HAMULCE! Wymiana nigdy nie oznacza, że wszystko będzie ok, czasami wystarczy trochę pecha mieć i uszczelniacz puszcza, te ciągniki już tak mają. Pytanie czy z odolejacza w zwolnicy coś wycieka bo to pierwsze miejsce do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0
Napisano (edytowany)

Chyba zrezygnuje z tura i chyba zbuduje ładowacz na tył .

Budował ktoś ładowacz na tył z forum ?

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie chyba pytania na temat 330

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Hehe..

 

No on hamuje na dwa koła tylko słabo.

To spróbuj je trochę podciągnąć a jak nie pomoże to znaczy, że uszczelniacz ci puszcza olej ze skrzyni. Jak szczęki będą w oleju to na pewno nie bedzię hamował. Tam ameryki nie ma tylko dużo rozbierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak z doświadczenia wiem że TUR jest lepszy niż ladowacz na tył :) Co ty tak wszystko samemu chcesz robić? Niektore rzeczy długo schodzą , znam faceta co sam dom budował i wprowadził się do niego na starość ;/

Nie lepiej kupic fabryczny? no chyba że ty wolisz taki bajerancki jak ma @ukasz :) Ja za TURa na linke z osprzętem w stanie bdb zaplaciłem 2,5 tys :)

 

A wgl masz już jakiś profil? Czym chcesz spawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

hamulce dopiero sprawdzę w piątek albo sobote

 

Chce spawać spawarką wirową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj