Polecane posty

pooch    61

Dlaczego ? Ja mam od 2 lat siedzenie, za które dałem właśnie około 250 zl i wcale nie uważam, je za złe.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jeśli ważysz więcej niż 85kg to będzie dla ciebie dobre, ja jestem trochę zbyt mikry, i przy mojej wadze 65kg nowe siedzenie za 250zł nawet przy ustawieniu na suwaku wagi kierowcy na najniższą jest zbyt twarde i za wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Mój wujek kupił sobie takie siedzenie do Wladimirca i powiem że jest dość wygodne, nie odczuwa się tak długotrwałego siedzenia jak przy oryginalnych siedzeniach w 30tce. Ale jak z wytrzymałością to ciężko mi powiedzieć bo Rusek używany bardziej od święta w pracach polowych, ale siedzenie już chyba 4 czy 5 rok jest i nic mu nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie co wy na to? Taki ciapek to by się w gospodarstwie przydał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Gdybym założył do mojego c 330 taką rurę przelotową ze stali nierdzewnej zyskała by coś na mocy lub choć innym dźwięku? Próbował ktoś taką rure zakładać jak z tego filmiku

po za tym założenie turbo do c 330 da coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

zyskała by i to dużo. Tylko nie kW a dB ;)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ciekawe tylko jak wpłynęło na niego 15 lat postoju tak jak tam jest napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się z ciekawości w tym temacie zapytam czy wygłuszenie dachu da coś czy tyle co i nic? bo całe życie to ja w słuchawkach nie mam zamiaru jeździć ciapajem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

wycisz dach i podłogę. Jak wsiądę do ciapka sąsiada który ma tylko na dachu wyciszenie to porównania do mojego nie ma

  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie na podłoge już mam blachę :) a i mam dach plastikowy ale musze kupić drugi bo w tym sa dziury :D i tam dam chyba mate wygłuszającą samoprzylepną i na to dermę żeby ładnie wyglądało tylko na co to mam przyczepić? są jakieś kleje takie żeby to się trzymało bo plastik to nie blacha xD do blachy łatwiej

 

PS: ukasz a ty jak masz podłogę wyciszoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Przecież głównie glos wali od silnika a nie ziemi czy nieba... Najlepiej w pierwszej kolejności zająć się wygłuszeniem przodu kabiny, i od strony silnika na schowek i zbiornik przykleić maty dobrze by było pierw blachą zabudować i potem maty na to. Między maską a deską rozdzielczą koło kiery - uszczelka, do schowek koło silnika zapchać szmatami :) :) U mnie to fajnie wyszło, od razu ciszej, ale wygłuszenie dachu i podłogi jeszcze by pewnie pomogło. Z dachem troszkę zabawy ale na pewno mniej niż z podłogą, docinanie blach, mierzenie achh tragedia ;d

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

na bak i przerwę między nim a schowkiem poszedł filc 1cm. Podłoga jest można powiedzieć szczelna, poza wycięciami na hamulce(ale mniejszymi niż fabryczne). Mam nową kabinę więc dach fabrycznie jest wyciszony. Podłoga jest wyłożona najpierw wykładzina gładką z takiej niby gumy 4mm ale łatwo się ja rozrywa. na to poszła guma w tak zwane kapsle mm.

  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

dzięki, dobry pomysł z tym filcem, właśnie nie wiedziałem jak tamtą szczelinę zatkać, jeszcze właśnie pod schowkiem między obudową sprzęgła a schowkiem jest duża luka i też tam filcu właduje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kabinie rurkowej mam problem właśnie z uszczelnieniem przodu przez te drążki kierownicze od szyby do drążków jest dobrze bo dałem gume na ok 1-1,5cm tylko tam na dole jest problem bo blachą za bardzo nie obije a tamtędy ciągnie po nogach a z tym filcem to dobry pomysł ja właśnie mam zamiar włożyć pomiędzy maskę a deske rozdzielczą uszczelkę z szyb bo jak próbowałem to pasuje nawet tylko teraz pytanie z tą podłogą jak to zrobić aby podczas rozbierania czegokolwiek był dobry dostęp chociażby przewodu od zbiornika powietrza :)

 

Bo to nie sztuka zrobić byle jak ja to musze przewidzieć wszystko :D ukasz i jak ta guma się u ciebie trzyma? a między podłogą a tylnym mostem te dziury czym wypchałeś ?

 

PS: Zima jest to po świętach trzeba bd coś robić tato się weźnie za siewnik ja za ciągnik hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

podłogę przerabiałem całą, ponieważ stara podłoga do nowej kabiny nijak nie pasuje. Poszerzałem ją że między pochwą a podłoga jest może 5mm luzu, ale guma już nachodzi na pochwy.Podłoga nie jest z jednego kawałka blachy, po lewej stronie składa się dwóch części jedna cześć to mniej więcej stara blacha poszerzona do błotnika i do tyłu. Druga części z przodu. Po prawej stronie z powodu pedałów musiałem na trzy części podzielić. Do każdego elementu jest przyklejona ta miękka guma. Z wyciętymi zaślepkami na śruby ( one sa tylko wciśnięte). Na to jest jeden kawałek z wykładziny tylko położony. Tak więc mam możliwość zdemontowania podłogi bez problemów. mogę zrobić jutro zdjęcia ale ponieważ jest ta guma przyklejona top słabo widać. Przy drążkach to albo uszyj z dermy taki kołnierz jak są w nowych kabinach, albo miękka guma np. z dętki z przecięciem przez który przechodził będzie drążek. W siebie miałem dorabiać dodatkowo uszczelnienie z gumy ale jak na razie nie mogę się zabrać,a kołnierz z dermy uszczelnia na tyle dobrze nie wiem czy będę to robił

  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

śmiało dodawaj zdjęcia zobaczymy jak to wygląda :) Też postaram się dodać w najbliższym czasie

 

Zdj

 

20121219279.jpg

 

 

 

20121219277.jpg

 

 

 

Jeszcze w planie wspomaganie, to z prawej w ogóle nie będzie drążka to jeszcze lepiej się gume dotnie :)

Edytowano przez Maniek101
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie dodaj zdjęcia tej podłogi zrób ile bd mógł hehe :) szkoda tylko że w kabinie rurkowej jest inaczej ta guma to badzo bd chodziła bo drążek w góre i w dół przesówa się jakieś 20cm ;/ ale z tą gumą to db pomysł sam tak chyba zrobie tylko raczej po świętach.

 

A ja postaram się zrobic zdjęcia mojej 30 :) ale już dzisiaj mi się nie chce ;p i doradzicie mi co i jak

 

PS:Maniek daj jeszcze jakieś uszczelki na tą podłoge a i skąd wytrzasnąłeś taki zegar ? :)

Edytowano przez Damianursus30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ta podłoga nie przeszkadza hamulcom? A dach jaki masz plastik czy blacha? PS: ładny ciapek mojego to aż nie ma co równać do twojego :D blacharka to z 10 lat temu była robiona xD a i fajny ten trójwskaźnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Podłoga nie przeszkadza w żaden sposób gdyż nawet przy wciśnięciu hamulca z całej siły zostaje jeszcze miejsce :) Dach mam plastikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Od razu uprzedzam że od zakończenia prac polowych nie mogę się zabrać za posprzątanie w ciągniku, więc jest delikatnie mówiąc syf. ;)

Na pierwszych zdjęciach widać podłogę po zdjęciu wykładziny oraz wyjęciu jednej z zaślepek. Ta jasna guma jest przyklejona. Dzięki temu ta czarna nie przesuwa się.

 

pc200003.jpg

 

pc200001.jpg

 

pc200016d.jpg

 

pc200015x.jpg

 

pc200014x.jpg

 

pc200012l.jpg

 

pc200010.jpg

 

pc200009.jpg

 

pc200008q.jpg

 

pc200007.jpg

 

pc200004.jpg

Edytowano przez ukasz
  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

A pod tą biała gumą masz podłogę całkowicie wyrównaną blachą? bo tak to by gumę podnosiło na tym zagięciach stopek w górę.

 

Tak z innej beczki to wie ktoś ile waży ten tylny obciążnik tylnego koła starszego typu ( gwiazda ) i ten nowszy okrągły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Na całości jest blacha, podział tak jak na zdjęciu tej jasnej gumy. Drugiego pytania nie rozumiem.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj