Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

dursban i prestige

Polecane posty

minor15    26

witam. Pytanie i zarazem prośba do posiadaczy owych środków. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was miał na tyle by mi odsprzedać trochę dursbana i prestige, tak dawkę na 10 arów. Nie bd kupował dużych opakowań z wiadomych względów. Tylko zależy mi by to były oba środki od jednej osoby bym nie musiał 15 opłat wnosić itd ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bym nie musiał 15 opłat wnosić itd./ co to znaczy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Idź do sklepu "ogrodniczego" i tam mają wszystko w małych opakowaniach po 10, 100ml a nie 5 czy 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

takich środków jak prestige lub dursban nie dostane w małych opakowaniach, zresztą co do dursbanu to z tego co wiem jest toksyczność wysoka i w ogrodniczym nei sprzedaja takich "konkretów" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ten link co dałem wyżej jest bardzo ważny tam można sprawdzić

PROPONUJE ZROBIĆ ZAKŁADKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kiedyś wycofano pyrinex i był dostępny dursban a teraz znowu widać na rynku pyrinex. I jak pisałem wcześniej, idź do sklepu ogrodniczego i na pewno coś znajdą, przecież działkowcom szkodzą drutowce jak i inne owady i nikt nie będzie kupował środka na hektar. Spytaj się o substancję aktywną i coś Ci dobiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie stosuję okresu karencji. Oprysk ponoć bardzo łatwo się ulatnia więc od razu trzeba zmieszać ziemię. W moim wypadku to wygląda tak, że na dwa ciągniki latam. Jeden z opryskiwaczem, a drugi z agregatem. Niektórzy na forum mają zamontowane opryskiwacze do kultywatorów żeby zminimalizować ulatnianie się tego oprysku.

A jakie są efekty ? No ja nie narzekam na robactwo w ziemi, mimo że kopie dopiero we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

5-6 litrów :blink: Ja na drutowce przed siewem kukurydzy dawałem 2 litry na hektar i było ok. Ale pryskam tylko jeśli wcześniej na polu było pastwisko/ ugór. Nie zapominajcie że giną też dżdżownice i inne pożyteczne stworzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

A od kiedy te wasze rośliny na które stosujecie Dursban mają rejestracje :wacko:

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Roślina- w moim przypadku kukurydza to wcale nie ma z tym kontaktu bo jeszcze nie posiana :) jak stosujesz na np mszyce to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nie był bym taki pewien bo jeśli środek można stosować przed siewem, sadzeniem to ma zapis Pola uprawne przed siewem lub sadzeniem. A zaryzykujesz pobranie prób na pozostałości w kukurydzy ?? :P

bo ja opierając się na swoim doświadczeniu w pobieraniu prób z takich wynalazków stawiam że na 100% że wyjdą śladowe pozostałości s.a. która nie jest zarejestrowana w QQ (myślę o próbach z ziarna)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Środek dał mi sprzedawca i jasno powiedziałem że na polu będzie qq. Z tego co pamiętam kiedyś miał rejestrację na ziemniaki, tereny pod zalesienie i szkółki leśne a teraz nie, czemu - to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Być może tak to kosztowało, za każdą roślinę i organizm była opłata i badania ale po wejściu nowej dyrektywy producent może przeprowadzić rejestracje w jednym z krajów danej strefy i środek ten wpisywany we wszystkich krajach w tej strefie (tzw. wzajemne uznanie "wu")

Drugą przyczyna jest to, że w czasie ważności zezwolenia okazało się że pozostają pozostałości s.a. (metody badań stają się dokładniejsze) a z tego co wiem to oba są już na nowej rejestracji czyli przeszły całą procedurę rejestracji od początku jako nowy preparat.

Środek to też nie tylko s.a. ale też inne związki wpływające na jego właściwości, działanie i itp.

A czy ten sprzedawca weźmie na siebie odpowiedzialność bo jeszcze takiego nie spotkałem. Zawsze się wymigują i przypomina im się że to rolnik ma obowiązek zapoznać sie z etykietą - taka smutna prawda


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Na etykiecie dokładnie nie wyczytałem o okresie od którego można spożywać truskawki po oprysku dursbanem na pędraki
      Więc opryskałem w ilości 0.15 l na 25 arów
      Za tydzień będą trukawki do jedzenia ,czy mogę je jeść?
    • Przez karolas123
      Witam szanowne grono. Czy któryś forumowicz byłby tak miły by zmierzyć mi profile z jakich wykonane są stopki w faucheux prestige? Potrzebuje wymiar kształtownika który przypina sie do tura wraz z grubością scianek oraz tego cienszego który w niego wchodzi. Pozwoli mi to zbudować własne stopki
    • Przez Diwad890
      Jaka dawkę na ha nalezy zastosować tego i na ile litrów wody,chodzi mi o to zeby odrobaczyc glebę zaorana pod czosnek
    • Przez Laver94
      Witam wszystkich. Chciałbym sie dowiedziec o technologii stosowania dursbana na drutowca w ziemniakach. Troche czytałem na ten temat i dowiedziałem sie ze trzeba uprawic glebe  opryskac  i wymieszać  glebę  i czekac 3 dni. Dltaego tez chciałem sie zapytac dlaczego są wymagane 3 dni czekania  nie mozna odrazu po oprysku sadzic ziemniaka  ? Czy jesli posadzę ziemniaka odrazu po orysku spadnie skuteczność środka ? Chciałbym sie dowiedziec jak wykonujecie taki zabieg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj