majkel207

c-360 przyśpieszenie

Polecane posty

danielj001    0

z górki działaja dodatkowe siły grawitacji które napędzają ciągnik, natomiast ci którzy twierdzą że ich ciągnik jedzie 40km/h mam kilka pytań . z jaką prędkościa kręci silnik??? jaka jeśt wysokość koła?? jego średnica lub wysokość. biorąc pod uwagę przełożenia które olicze bo mam akurat przekładnie główną wyjętą to przelicze zęby, przelożenie zwolennic znamy, przełożenie skrzyni na 5 biegu to 1:1, i w tedy będzie jasne o jakich prędkościach mówimy:) chyba że ciagniki te wykraczają po za prawa fizyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

taaak... ten znajomy chyba jak wysiadł z tej 30 to wytrzepał coś z nogawki... :D mi taki jeden opowiadał ( ale to bez śmiechu, autentyk) jak wozili cegły na dwa ciągniki, jednemu brakło hamulców w pół górki, jak go zaczęło pchać, to cudem ucelował przednim kantem swojej przyczepy w tylni kant przyczepy gościa co był przed nim, skrzynie kolesiowi rozsypało w ciągniku ale że miał hamulce (ten na przodzie) to się jakoś wyratował, zjechali obydwaj a jakie mieli miny to się domyślcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Takie bajki mnie denerwują wiec policzyłem przez 35 lat 7 ludzi których znałem lepiej lub słabiej zgineło przez ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakie bajki? To był autentyk, przyznam że mieli więcej szczęścia jak rozumu ale luzowali hamulce w ciągniku przed wyjazdem i hamowali przyczepą w razie zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

a to nie był cały gaz-rozpędza się do 45km/h.

wysoka była przepaść? a w połowie przepaści był smok?

 

kto Wam w to uwierzy? to niemożliwe fizyka i matematyka powtarzam


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

a może ktoś po prostu nagra film z taką 40 w akcji i wrzuci na YT???

a może gdzieś w sieci już ktoś się pochwalił takim osiągnięciem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja wam coś powiem moim 3p jechałem 70 km/h, i to nie żadna ściema. Po prostu zapowietrzył mi się na szosie, wuja podjechał terenówką żeby mnie ściągnąć, tylko że chłop się zapomniał że z tyłu targa ciągnik, powiem wam szczerze mało w pory nie zrobiłem, zwolnice aż gwizdały na hamulec nie nacisnąłem bo samochód bym rozerwał.

A tak na własnym napędzie to John deere ma robotę się rozbujać do 40 jak jest z obciążeniem lub pod górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

wisera 2


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

a ja powiem tak: ktoś chciał wyniki poparte obliczeniami, zrobiłem takowe w excel'u, chciałem wrzucić screen'a, ale niestety moderator uznał go za nieczytelny czy też w złym rozmiarze, wiec napisze słownie.. ;)

-dla opon 14,9 -28

przy obrotach silnika 2200 i zwolnicach c360 czyli 56/11, wychodzi 25,74 km/h

przy obrotach silnika 2200 i zwolnicach 4011 czyli 55/12, wychodzi 28,60 km/h

przy obrotach silnika 2300 i zwolnicach c360 czyli 56/11, wychodzi 26,91 km/h

przy obrotach silnika 2300 i zwolnicach 4011 czyli 55/12, wychodzi 29,90 km/h

-dla opon 16,9 -28

przy obrotach silnika 2200 i zwolnicach c360 czyli 56/11, wychodzi 26,75 km/h

przy obrotach silnika 2200 i zwolnicach 4011 czyli 55/12, wychodzi 29,72 km/h

przy obrotach silnika 2300 i zwolnicach c360 czyli 56/11, wychodzi 27,97 km/h

przy obrotach silnika 2300 i zwolnicach 4011 czyli 55/12, wychodzi 31,07 km/h

 

w najszybszej konfiguracji (czyli 16,9 i 55/12) przy 2400obr/min można teoretycznie uzyskać 32,4 km/h, a w tej samej konfiguracji żeby uzyskać 40km/h trzeba by rozkręcić silnik do 2962obr/min,

 

trochę się rozpisałem, ale wiem ze wiele osób szuka podobnych informacji, i może dodam jeszcze, ze podobno były wersje zetorów 52-72 z tzw szybka skrzynią, piątka jest równobiegiem w tych wersjach, wiec musiało być to uzyskane w moście albo zwolnicach, rzadko spotykane wiec szczerze wątpię, żeby do 60 ktoś coś takiego wsadził...

-rozwiane wątpliwości z 40km/h??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

tam są obroty 2250 chyba... wiec w standardzie (bo chyba most i zwolnice sa te same co i w zwykłej??) powinien śmigać 26,33km/h

przy zwolnicach z 4011 czyli 55/12, powinien pociągnąć 29,25 km/h,

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

Ja nie wiem ile dokładnie jest w stanie jechać 4011 ale mamy takowy i powiem że jest szybszy od c360. Nie wiem ile? 5km/h 7km/h nie dużo ale jest. jechałem sąsiada c360 i tam gdzie ja musiałem jechac 3 biegiem swoim ciągnikiem to jego śmiało 4 jechałem. Silnik od c360 i te 2200obr/min faktycznie kręcił (wd. obrotomierza)

I jeszcze powiem taka rzecz, kilka lat temu, gdy mielismy mały opryskiwacz (400L, 12m) to na odcinku jakies 200-300m brat wyprzedził mnie tym ciągnikiem z opryskiwaczem.

Ja jechałem 1212 z przyczepa i zbiornikami z wodą. Troche sie zdziwiłem no ale...

Edit//

Jeżeli ktoś chce kupić "szybki" traktor to chętnie sprzedam ;)

Edytowano przez Bazalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Na razie rekord 70 km/h kto da więcej ?? nie jechał nikt ciągnięty za ferrari ze 200 ?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechał i migał światłami że będzie wyprzedzał. Znacie ten kawał? ;)

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wracając do tematu, sporo jest dostępnych kół do c360, większych ale na niższym profilu do międzyrzędzi, ktoś ma takie i wie, że będą większe od oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Nawigacja nie pokazuje dokładnie jak i sam prędkościomierz czego Wy nie rozumiecie kilku gości wcześniej pisało matematyczne wyjaśnienia tego że sie nie da a Wy dalej swoje :blink:


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

przy tych obliczeniach jest dorzucone, o "szybkich skrzyniach" ale to chyba jest na zwolnicach takich jak w 40tce i koła na 30 cali (nie mylić z 16,9 x28), bo zetory z tej serii, takie miały w opcji, ale zmieniało to tyle, ze bez podkręcania pompy podchodził pod te 30km/h o 40 można zapomnieć, jeszcze trzeba wziąć pod uwage że opony i łożyska stawiają opór, i przy tak dużych przełożeniach silnikowi braknie mocy żeby wkręcić się na max obrotów -popatrzcie na wykresy charakterystyki mocy czy momentu, po przekroczeniu obrotów mocy max, moc zaczyna spadać-dlaczego skoro zgodnie z teoria powinna rosnąć wraz z obrotami?? bo OPORY ruchu zaczynają przewyższać osiągana moc!!!

 

-przykładem są tu samochody z silnikami małej pojemności, tam przeważnie na 4. biegu wyciągnie więcej niż na 5 -bo na 4 pójdzie do odcinki (np 5200 i wyciągnie 165km/h) a na 5 tylko do 4500 (i powiedzmy 150km/h) i braknie mu mocy żeby się wyżej wkręcić

-i może dodam ze mam 60 i strasznie ją lubie, i w sporze "zwykła czy 3p" jej bronie, ale nie przesadzajmy... -a że ktoś widział na liczniku... to już było skomentowane :D i nie zaczynajcie "że z górki..." @sebo1986 dobrze mówi (i opis masz ciekawy)

 

@kubar3 dobry ten link :D i w polsce była taka sytuacja: " http://www.flota.v10.pl/Fotoradar,zarejestrowal,ciezarowke,jadaca,155,kmh,tachograf,GPS,oraz,ogranicznik,wszystkiemu,zaprzeczaja,103899.html "

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakie opory? Po prostu proste silniki są tak skonstruowane, załóż 16 czy 20 zaworową głowicę, do tego zmienne fazy rozrządu i nie będzie słabł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

nawet na 16 czy 20 zaworowej głowicy, zawsze po przekroczeniu pewnych obrotów (zależnych od konstrukcji silnika) będzie spadek mocy... -w samym silniku masz opór w łożyskach ślizgowych, tłok-pierścienie-cylinder, a rozrząd i cały dodatkowy osprzęt (np. pompa wody, altek) i nie ma siły żeby moc nie spadła... nawet w najnowszych konstrukcjach gdzie są przeróżne nowinki techniczne, i wykresy mocy są tzw. "płaskie" to później (powyżej jakichś tam obr.) jest spadek mocy, a nie dopiero w takim starym dieslu-pompa pewnie by nie wydoliła, -jedyny taki przypadek to rozbiegnięcie silnika ale to już inna historia DESTRUKCYJNA gdzie zamiast mocy, liczy się promień rażenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie opory? Po prostu proste silniki są tak skonstruowane, załóż 16 czy 20 zaworową głowicę, do tego zmienne fazy rozrządu i nie będzie słabł

 

Wiesz w ogóle po co zwiększa się liczbę zaworów na cylinder?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

Po to żeby zwiększyć ilość i szybkość wymiany gazów w cylindrze,

- a wiesz po co się to robi??? :) po to żeby podnieść moc i moment obrotowy, i żeby były osiągalne w niższym zakresie obrotów, a więc V-max'a nie zwiększy, a jedynie przyśpieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj