Zaloguj się, aby obserwować  
85Tomekkk

MTZ 82 dodatkowy zbiornik na przód,600 litrów.do opryskiwacza

Polecane posty

85Tomekkk    141

Witam.zastanawiam się jak to by wyglądało zgranie opryskiwacza 1000 litrów plus z przodu ciągnika dodatkowy zbiornik 600 litrów,wszystko to mialo by wisieć na MTZ 82.Mój dylemat jest taki,jak to by przód traktora po prostu zniósł,głównie jak to by oś przednia odczuwała,czy by nie było problemów??????czy ktoś z was forumowiczów już coś takiego widział,albo słyszał?bardzo prosze o podpowiedzi:)dodam przykładowo że chce kupic opryskiwacz,zastanawiałem się nad pilmetem plusem 1600 litrów ,ciąganym,ale on kosztuje ponad 60tyś.a tak pomyślałem sobie żeby kupic opryskiwacz 1000litrów zawieszany,i doposarzyc ciągnik w przednią beczke 600 litrów.duzo taniej mnie by to kosztowało!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie bedzie problemu jeżeli chodzi o przednią oś i obciążenie, znajomy ma na przodzie w mtz beczkę 200l zalaną betonem o wadze 550 kg od 3 lat cały czas z tym jeździ i wszystko ok. bardziej obawiał bym sie rozwiązania technicznego z połączeniem zbiorników tzn mieszanie i tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Dzięki za odpowiedź,kolego Andrzej:) co chodzi o połaczenie zbiorników,to producent oferuje wąż 5 metrów do zasysania wody.podczepił bym go pod przedni zbiornik.i odbywalo by się to tak że kończy mi się z tyłu oprysk,nalewam czystej wody z przedniego,mieszam oprysk i dalej.bardziej skupiam sie na przedniej osi,bo to ciezar i predkość,jakby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

O przednią oś się nie martw, wytrzyma. U mnie prawie 700 kg przy pracach w polu wisi i wytrzymuje. A przy przewożeniu big bag-ów to i ponad 1,5t potrafi z przodu ciągnika wisieć, tak juz 3 lata pracuje i nic się nie dzieje.

Edytowano przez cojotx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

musiałbyś doposażyć się w pompę która by mieszała i pompowała wodę podczas mieszania gdy byś wymieszał to tą pompę byś wyłączał

 

służyło by to lepszemu wymieszania środka w obu zbiornikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

'rolnik554'

musiałbyś doposażyć się w pompę która by mieszała i pompowała wodę podczas mieszania gdy byś wymieszał to tą pompę byś wyłączał

 

służyło by to lepszemu wymieszania środka w obu zbiornikac

jak wypryskam z tyłu,to dopiero przepompuje wode z przodu do tyłu,naleje oprysku,wymieszam,i dalej.na tej zasadzie myślałem

Edytowano przez 85Tomekkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez macko25
      posiadam nowy opryskiwacz pilmet plus 2021 z komputerem i mam pytanie jak pryskam w automacie i pryskam 250 litrów na hektar i wszystkie sekcję są włączone to pokazuje mi ciśnienie 4.4 atmosfer A jak z zamknę jedną sekcję to pokazuje 3.6 atmosfer A nie powinno być 4.4 atmosfer?tak miałem przy starym opryskiwacz rozdzielacz stalocisnieniowy ale ręczny ale na komputerze pokazuje mi cały czas wydatek 250 litrów na ha niezależne od prędko ści jazdy
    • Przez witekjamrozy
      Witam, Stoję przed wyborem opryskiwacza. Wybieram między Krukowiak 1500l belka 15m PHX oraz Unia Pilmet 1600l 15m belka standard na zbiornik. Wyposażenie mniej więcej to samo: hydrauliczna belka z ćwiartkowaniem, komputer, rozwadniacz boczny, dyszel skrętny, dysze ceramiczne. Cena obu modeli podobna. Proszę o opinie użytkowników, opisanie wad i zalet jednego i drugiego opryskiwacza, dokładność ustawienia dawki, jakość wykonania belki itp
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj