Zaloguj się, aby obserwować  
rolniku360

Sprężarka HS 19

Polecane posty

rolniku360    223

Witam.

chce zbudować kompresor zasilany silnikiem 5 kw i 2 sprężarek od c385 i jednej ze stara hs 19 i mam taki problem jak w tej sprężarce zregenerować głowiczkę ponieważ tam jest głowiczka łączona z cylindrem a nigdzie nie mogę znaleźć zestawu naprawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmajdanxx    1

Z tego co mi wiadomo to już raczej nie dostaniesz zestawu naprawczego (bynajmniej też nie mogłem znaleźć )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    223

to będę musiał pewnie innej poszukać co polecacie najlepiej dwutłokowego może być bez motoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Chodzi Ci o zbiornik z bojlera do grzania wody?? Jaką grubość ma ścianka zbiornika, i czy nie jest przypadkiem skorodowana?? Jeśli chodzi o zbiornik ciśnieniowy do kompresora czasem nie warto kombinować "a może będzie i wytrzyma" bo jak nie wytrzyma może ktoś przypłacić to życiem...

 

 

to będę musiał pewnie innej poszukać co polecacie najlepiej dwutłokowego może być bez motoru

 

A jak wydajność kompresora ci interesuje i do czego chciałbyś go używać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    223

ogólnie to do wszystkiego od malowania maszyn po pompowanie kół no tak myślę żeby te 8 bar było nie chodzi mi o cały kompresor tylko samą sprężarkę bo resztę do budowy mam a i zależy mi żeby w piaskarce dała radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

dobra rada: zbiornik po lpg 30bar wytrzymują ;] na butle gdzie panuje stałe ciśnienie typu -6-8bar nie nadają się bojlery... chyba ze ktoś lubi ryzykować lub ma naprawdę grube ścianki i wzmocni je obejmami ;]

 

a jak nie to weź sobie na złom jedz i znajdziesz ze starych aut ciężarowych zbiornik 30l za 20-30zł ;]

 

chyba ze chcesz większy to patrz wyżej lpg ;] ale za zbiornik 80-100L wołają 80-100zł ;]

Edytowano przez TJStorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez tumek19
      Posiadam ursusa c360 3p. Mam zamontowaną w nim sprężarke od stara(foto w dziale wynalazki).
      Ale zaczyna się psuc. Przykładając ręke do odolejacza pojawia sie olej.. I to dośc dużo.
      Co może byc winne? Prosze o pomoc.
    • Przez kuudlik
      witam. mam pytanie, ile atmosfer powinna bić prawidlowo sprężarka w fencie 612 lsa? u mnie dochodzi na 15 atmosfer... czy to nie za duzo?? jak wyregulować cisnienie np na 10 atmosfer?
    • Przez JAREK2402
      Witam moim problemem jest nie dzialajaca klimatyzacja po jej nabiciu.ogrzewanie na minimum nawiew wl klima na maximum a powietrze idzie c*ple?co jest grane???Druga sprawa resorowanej osi przedniej.Lewe kolo idzie zukosa ? remont zrobiony calkowity osi,mial takie skutki przed remontem i po.Probowalem to naprawic tez potencjometrami przy sworzniach od przodu ale nic nie daje.podobno robi sie jakas kalibracje przyciskami tak twierdza w serwisie ale nikt nie chce puscic pary z buzi.moze ktos z was wie jak to zrobic??
    • Przez energe
      Dobry wieczór wszystkim,
       
      mam pytanie do Was. Czy może mi ktoś powiedzieć jak należy sprawdził układ powietrzny w ciągniku?. Od przeszło 20 lat nieużywany ale zamontowany jest i chciałbym go uruchomić. Sprężarka na pewno sprawna. Co się dzieje po napompowaniu butli?, upust powietrza następuje czy co ?
       
      pozdrawiam
      Łukasz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj