arekc763

Co sądzicie o tej bronie talerzowej agro masz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
muoodyy    2

kumpel ma tej firmy z tą wielkością talerzy ale z hydropakiem i wałem gumowym. jedzie tym scierniska i sieje i mówi że ścierniskowca już na oczy nie chce widzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Zastanawiam się właśnie nad kupnem, ale nie wiem jeszcze czy ten wał rurowy co jest w wyposażeniu podstawowym dobrze uprawia, zastanawiałem się też nad gumowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

wał gumowy po przejściu talerzy super gniecie i równa i po tym jak idzie siewnik to jest bajka... :). tylko ze około 3,5 tys za taki wał musisz dopłacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

wydaje mi się że wał rurowy w zupełności by mi wystarczył, bo nie będę od razu po bronie siał tylko ładnie orka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tu chodzi o siew po orce. Tylko że co niektórzy mylą brone talerzową ze zdjęcia z agregatem talerzowym. Myślcie dokładnie o czym piszecie. Agregat ma hydropak na którym można zawiesić siewnik i stosować całość jako narzedzie do siewu po orce. Wtedy lepiej sprawdzi się wał packer czy gumowy. W bronie talerzowej jak na zdjęciu słuzacej tylko do uprawy ścierniska wystarczy wał rurowy. Brona talerzowa nada się tylko do uprawy ścierniska. Agregat talerzowy może być użyty do uprawy ścierniska i do siewu po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ? I czy ursus c 330 poradzi dobie z talerzówką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez rolnikcasejx70
      Witam chciałbym zaczerpnąć trochę opinii użytkowników tego pługa zwłaszcza ten model z odkładniami kvernelanda, chodzi o jakość wykonania i efekt w polu. 
    • Przez kangur95
      Sprzedam siewnik rol masz identyko jak poznaniak 2.7m 6.000 do negocjacji serdecznie polecam pierwszy właściciel
    • Przez 22krystianek22
      Zamierzam kupić agregat ścierniskowy firmy Euro Masz 3 metrowy na zabezpieczeniu ślimakowym z wałem rurowym, talerze także na zabezpieczeniu ślimakowym. Co sądzicie o tej firmie i wykonaniu tych gruberów ? Profil oczywiście 100x100. Będzie obrabiał około 20ha rocznie, doradźcie czy warto inwestować w taki sprzęt czy szukać czegoś innego. Z Góry dzięki za pomoc:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj