Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
slajders25

Jakiej firmy opony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slajders25    11

Witam.Jako że w dziale ursusów małe zainteresowanie tematem może tutaj będzie lepiej.

Otóż szukam opon do U3512 (MF 255) na tył wąskich 12.4R32 bo takich potrzebuję i przód standard 6.00-16 . Jakie firmy polecacie.

Na przodzie już wymieniłem raz jakieś 4 lata wstecz na Dębice i powiem że totalna porażka. Po pękały tak że nie ma na czym jeździć. Dodam że ciągnik pracuje jako pomocniczy bez tura i ma raczej lekko głównie w transporcie.

Trochę szukałem i tak naprawdę różne opinie jak kraj długi i szeroki. Skłaniam się w stronę marki CULTOR. Znalazłem trochę negatywnych opinii o PELTAS-ach czy MITAS-ach. Z kolei polskie bardzo ciężko znaleźć i są drogie (TAURUS czy KORMORAN). Do tego niektórzy piszą że niektóre firmy oszukują na rozmiarach (tj. szerokości) i odradzają kupno przez internet. I jeszcze jedno pytanie szukać 6 czy 8 płóciennych

Czekam na wasze opinie :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    597

Na jesieni kolega kupił Taurusa i w obu dętki przegryzało, okazało się że były jakieś ubytki w wypełnieniu opony i przecierało dętki... Wymienili na coś innego, nie wiem czy akurat może taka pechowa seria mu się trafiła, ale z tego sklepu zabrali wszystkie Tauruski po tym incydencie...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

slajders25    11

Michelin fajne. Kleber też fajne. Ale i jedne i drugie w tym rozmiarze praktycznie niedostępne. W sklepach mówią że praktycznie nikt do tak małych ciągników nie stosuje opon tych marek bo za drogie. Cultor ok 1000zł za diagonalne i 1400 za radialne. Nie wiem czy warto przepłacać za radialne skoro ciągnik głównie ciąga jakieś przyczepy po twardych polach czy utwardzonych drogach i czasami pojeździ z siewnikiem czy opryskiwaczem. A na przód z markowych to tylko GOOD-YEAR 6PR w cenie cultora ale 8PR. W sklepie również mówią że to średnia półka ale do małych ciągników ludzie biorą i nie narzekają. Problem jest z tureckimi czy indyjskimi bo te szybko pękają i są z nimi problemy. Zaprzyjaźniony sprzedawca mówi żeby brać cultora.

michal11279    0

Ja mam diagonalne w swoim ferdku firmy petlas bodajże. od 2 lat smigaja narazie wporzo ciagnik głównie uzywany na polu :) poprzednio miałem stomilki radialne to lewa była wmiare ale prawa "szczypała" i musiałem wymienić.

slajders25    11

Ja "szczypanie" właśnie mam w ursusie na oryginalnym stomilu. Protektor jeszcze jest ale opona spękana bokami i "szczypie" dlatego wymiana

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kubek95
      Witam, nie wiem czy był już taki temat, ale nie mogłem znaleźć więc zakładam nowy. Potrzebuję pomocy w doborze opon na przednia os przy John Deere 3140, chodzi o to że mam opony z tyłu o rozmiarze 520/70/38, są one w bardzo ładnym stanie, natomiast na osi przedniej są już lyse, aktualnie założone są tam opony 380/70/28, teraz pytanie, czy jeżeli te opony zamienił bym na 14.9/28, to czy coś by się stało? Słyszałem że opony muszą się jakimiś proporcjami zgrywac z tylna osią, jeżeli mamy przedni napęd, teraz pytanie, czy jest ktoś kto umie wyliczyć, jakie opony powinienem mieć na przedniej osi jeżeli mam z tyłu 520/70/38? Bardzo bym prosił o pomoc. 
      (ciągnik przyszedł z Francji i takie opony już były w nim założone.) 
      Pozdrawiam. 
    • Przez Skanalop
      Witam serdecznie.
      Szukam konkretnych opinii o firmie RogoFarm. Kupował ktoś może od nich cielęta ? Chodzi mi głownie o byczki. Jak przedstawia się u nich zdrowotność, ceny ?
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Posiadam ciągnik MF 3060 i planuję wymianę przednich opon. Wiem że orginalnie przychodzą do niego 13.6-24 lub 380-70 r24. Jakie najszersze opony można do niego dać na przód? Bo mam do kupienia w dobrej cenie Radialne 460x70 R24 i zastanawiam sie czy nadały by się do mojego?
    • Przez kewin123
      Czy warto dopłacic ok 3 tys za większe koła to jest 28 przód i  38 tył   do claasa ariona 420  zamówiony jast na felgach 24 i 34 szerokosc w obu wersjach 440 przod i 540 tył prace  duzo z ładowaczem plus  oczywiscie  transport  uprawa POZDRAWIAM
    • Przez turion23
      Mam na sprzedaż dwie nowe opony marki Alliance.Opony sa delikatnie uszkodzone z boku.Dla zainteresowanych moge fotki podeslac.cena za komplet 3600zl.odbior najlepiej osobisty na podlasiu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.