Skocz do zawartości
Arto96

Okres zaprzestania uprawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arto96    0

Jak w temacie od kiedy do kiedy jest zakaz uprawiania ziemi. Najlepiej prosiłbym o link do przepisu lub odpowiedź

Tony666    0

jak nie masz rolnosrodowiskowych pakietów to nie ma takiego zakazu bynajmniej nie słyszalem.

Arto96    0

Czyli nie ma okresu odpoczynku ziemi ? Tak jak było to wcześniej ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Taurus83    88

Jak w temacie od kiedy do kiedy jest zakaz uprawiania ziemi. Najlepiej prosiłbym o link do przepisu lub odpowiedź

0d 1 grudnia do 1 marca. a co sąsiad już w pole wyjechał? ;)

tydzień temu widziałem pod wrocławiem jak siali zboże!!!

Arto96    0

Sąsiad wywoził obornik z tydzien temu. Ale ja też chciałem i pytam żeby ktoś nie podpierniczył ;)

lemysz1    96

Obornika niby nie można od pierwszego grudnia do pierwszego marca wywozić. Ziemie można przewracać. Z resztą co mi tam ktoś bedzie dyktował jak i co mam na swoim polu robić. Zesrana Bruksela pcha się wszędzie.

Polus0    16

To jeszcze zależy, czy bierzesz dopłaty czy nie. Jeżeli bierzesz dopłaty to nie możesz wywozić obornika do 1 marca (mój sąsiad już chyba kończy wywozić :-P ).

Jeżeli nie bierzesz dopłat (w co wątpię), to możesz robić co chcesz i kiedy chcesz.

lemysz1    96

Ja dopłat nie biorę. Nie bedzie mi się żadna euroglizda rządziła na moim podwórku. Dają wam garść srebrników za którą mają was w garści. Tego nie bo kara, tamtego też nie bo limit- i widzićie wszystko jest sterowane.

Teraz Unia wpierdacza się na Ukrainę bo mają głód ziemi- poświecą dolarami a naiwny naród poleci jak mucha do łajna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez przem159
      Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.