Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Oficer998

Inseminator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Thomas na wszelki wypadek nie dziekuję :) dlatego właśnie robię technika wet, żeby cokolwiek wiedzieć o chorobach i leczeniu, wtedy praca ze zwierzetami ma sens. Ptasie Mleczko, sam aparat to chyba nie jest duzy koszt, głowica generuje cenę i taki, o którym można powiedzieć, że dobry to 26-30 tys wiec koszt duży.

rolstudent    94

Ja tez znam stada mombeliarda czy nawet bronz switz ktore sa podobno idalne. Sęk w tym ze ua naiwny nie jestem i wiem ze na gadaniu sie kończy. Hf to trudna rasa. Bardzo wymagająca. Ale za to i bardzo wdzięczna. Dzis to tez inne krowy. Duze masywne. U mnie do inry przyjmujemy juz srednia mase na 750kg.

Jesli zadbasz o swoje 20 krowek rocznie mozesz wyprodukowac 200 tys litrow mleka. Za co będzie juz ladna sumka. Warto wiec dbać o swoje krówki. Choc to tez malo nie kosztuje. Same białko to juz kupe grosza a gdzie cala reszta.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Male krowy kryje bykami z karady usa. Wiekdze holendrami. Chodzi o to zeby wyrownywac stado. Ale genatalnie wole krow wieksze. Mam taka jedna co jest prawie rowna ze mna i daje 27-34 litry na raz. Co ciekawe jest bo byku ze shiuzu. Miglos sie nazywal.

makowiaczek    2

Najpierw najważniejsze jest usg oraz tak jak wspominasz wlasnie sonda, bo problem z rozrodem to z reguły zakwaszenie lub zasadowica,braki składników wit./min. w paszy, a akurat jeden wet pokazał mi jak w najtańszy i bardzo praktyczny sposób sondę zmontować za kilkanaście zł :) cóż teraz pozostaje mi tylko dochodzić do wprawy i łapac doświadczenie :)

A może podzieliłabyś się to wiedzą jak zmontować takową sondę?

rolstudent    94

To jest naprawde bardzo proste. Kupujesz 4 metry waża fi 15 60 cm rury termozgrzewalnej od c*plej wody srednica chyba 50. Pompka membranowa do kipienia w jula. I koncowke do sondy trzeba sobie wykombinowac z jakiegos twozywa tylu teflon. Całość wyjdzie jakies 500 zl. Wszystko zalezy od ceny i jakosci pompki

Thomas2135    1186

To chodzi o sondę do żwacza do pobierania prób? Rolstudent możesz wyjaśnić to jakoś bardziej obrazowo, bo ciekawi mnie to co napisałeś. Do czego w głównie wykorzystywana jest taka sonda?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować