pmirekbmw

Ursus C-360 dusi się, brak mocy

Polecane posty

kamil181293    0

aha, dodam że pompa paliwowa nie była od razu robiona po remoncie silnika tylko jakiś czas później ale w sumie majster grzebał coś przy pompie sam to możliwe że przestawił coś. jutro jak znajde czas postaram się coś z tym zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil181293    0

kąt wtrysku ustawiony lekko mniej dymi i jest troszkę więcej mocy lecz nadal jest problem. Dzisiaj zobaczę jeszcze rozpylacze i zmienię filtr paliwowy może wadliwy mi się trafil. jak coś to da to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

To przy okazji zawory przereguluj nie wiem kiedy ten remont był a kont wtrysku jak ma ładny monotonny głos to ok na wysokich obrotach ale jak ma chrypkę to bym jeszcze przyśpieszył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil181293    0

problem rozwiazany wina  rozpylaczy. 2 rozpylacze były już do wyrzucenia a trzeci ledwo ledwo, dymić nie dymi tak jak wcześniej jedynie delikatnie, zobaczymy jak to będzie w robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego seweryn mam podobny problem jak wyżej opisany tylko że u mnie to się dzieje nagle spontanicznie w czasie jazdy zazwyczaj jak silnik rozgrzany. Dymi na czarno aż dym się nie mieści w kominie ;D i dusi się, od razu odpala i normalnie chodzi potem. miałem robione wszystko oprócz wału i pompy. I już nie wiem czy spróbować głowice dokręcić na rozgrzanym i zawory ustawić czy co innego?

drugie pytanie to czy normalny jest dźwięk typu tuk tuk tuk dochodzący z filtra powietrza? podejrzewam że mechanik pomylił się na rozrządzie , bo wszystkie głowice robione były i dalej to samo ale czy to jest możliwe? bo odpala na pół obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Gdyby komus sie cos takiego przydazylo w 3p.
Nagle podczas orki poszedl dym bialy z odmy i olej zaczal kapac, przy jezdzie na pusto w miare okej, odpala ciezko, dziwnu dzwiek w okolicach filtra paliwa
=
Uszczelka pod głowica
Prawdopodobnie zly kat wtrysku(pompa byla nie dawno regenerowana) cisnienie na dwoch cylindrach 12 a na trzecim 25.
Koszta
Komplet uszczelek 37zl (zwroccie uwage by ta pod glowice byla z dwoch stron miedziana) planowanie glowicy 40zl. Czas poswiecony na rozebranie z czyszczeniem itp okolo 3.5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konradoboda    1

Witam mam problem z moim ursus c-360 3p. Miałem problem w żniwa znim bo nie miał mocy wgl był słaby ale wymieniłem mu pompę paliwa i końcówki wtryskow teraz ma siłę. Ale po tej wymianie jest dziwny dźwiek silnika oraz bardzo szybkie zużycie oleju w silniku kiedyś nie musiałem dolewac oleju jedynie przy wymianie a teraz jak popracuje nim kilka godz musze mu dolać oleju bo ciągle schodzi dodam że się świeci kontrolka oleju oraz cienkie niekiedy z kontrolki olej choć kontrolka jest nowa i jest dobrze przykrecona. Chciałbym to rozwiązać bo się boje żebym nie musiał robić całego silniku jak tego teraz nie zrobię. Proszę o pomocą jeśli kto więc co zrobić daj Cie mi znać.

Edytowano przez Konradoboda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

z kontrolki nie cieknie tylko z czujnika ,jest do wymiany tym bardziej że piszesz że świeci kontrolka (odważny jesteś że ignorujesz tak ważne wskażniki)jeśli bierze olej a nie ma wycieków np,sprężarką to zaczni od pierścieni a w miejsce czujnika oleju wkręć zegar pokaże ciśnienie na zimnym i rozgrzanym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konradoboda    1

Tylko ze czujnik był wymieniany juz i jest prawie nowy. A jak kupiłem tego parkinsa To kontrolka tez świeciła tylko ze nie cieklo z czujnika i traktor chodził normalnie a odkąd musiałem wymień pompę paliwa i wkoncowki wtryskow to dźwięk jest znacznie inny leje się olej z tego czujnik i ubywa strasznie olej szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Skoro z czujnik sika olejem jak fontanna rzymska,to trzeba go wymienić,do skutku,aż trafisz na dobry.W dzisiejszych czasach jest dużo części wadliwych,miałem przypadek jak przez nowo zakupiony czujnik ciekł olej,ale nie do takiego stopnia żeby z silnika szybko ubywał olej.Może masz inny,większy wyciek? radzę obejrzeć dokładnie silnik.Jeżeli nie znajdziesz wycieków,a widzę że piszesz o swiecącej kontrolce oleju to czas robić remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konradoboda    1

No ale gdzie by ten olej znikał skro nigdzie juz nie cieknie. Miałem też tak ze olej zemnil szybko barwę na taki przepalony i był strasznie rzadki a teraz jak wałem olej jest normalny a orłem na nim 1,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9987    7

A może jak stare końcówki lały to ropa dostawała się do oleju i nie zauważyłeś ubytku a teraz końcówki zmienione to olej zaczął ubywać. Czuć ropę w oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konradoboda    1

No może niby lały ale one jak były dobre bo wcześniej silnik pracował normalnie i olej wymieniałem raz na rok i a jak wymieniłem pompę i końcówki ubywa olej inny dźwiek i ten wyciek. No właśnie nie jestem pewny ale tak mi się wydaje przynajmniej tak przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Czy masz kolektor wydechowy zawilgocony olejem? Skoro nie ma wycieków a olej ubywa,zapala się kontrolka,to znaczy że pierścienie nie trzymają,olej jest wypalany.Zmierz stopień sprężania na poszczególnych tłokach i sprawa będzie jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konradoboda    1

A wytłumaczysz na czym i jak polega stopień sprężania na tłokach i jak go sprawdzić?
Taki jest dźwięk i to jest dziwne
Pokazał bym Ci jak dymi i jaki jest dźwięk ale nie zmieści się tu chyba że masz jakieś Facebooku czy coś to bym Ci go podesłał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9987    7

Możesz wstawić na yt i dać link. Co do pomiaru stopnia sprężania to raczej chodziło o pomiar kompresji, w miejsce wtryskiwacza montujesz przyżąd z manometrem i kręcisz rozrusznikiem.

Edytowano przez mario9987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przez głowice też jest utrata sprężania oraz przez prowadnice zaworowe też potrafi uciekać olej i spalać

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Odpowiedz na jedno pytanie.Kolektor wydechowy jest zapocony olejem? Jeżeli tak,i piszesz że zapala się kontrolka ciśnienia,więc świadczy to o ogólnym zużyciu, nie pozostaje nic innego jak zrobić remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego skąd jesteś? To jest sprawa poważna. Ubytek oleju i świecąca kontrolka. Radzę nie gdybać na forum tylko wezwać fachowca. Możesz się wbić na ogromne koszta jak ci silnik stanie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez Waldek66
      Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj