damian12345

Zetor proxima 100 power vs deutz fahr agrofarm 420

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian12345    45

Witam,

zastanawiam nad ciągnikiem głównym w gospodarstwie o pow. 30ha nastawiony na produkcję roślinną. Ciągnik miałby pracowac z zestawem siewnym AgroMasz 3m, pługiem kuhn multimaster 112, talerzówką 3m, z opryskiwaczem 1000l i rozsiewaczem 1200kg. Do pomocy będzie miał c 360 z turem. Ciągnik ma być wyposażony w przedni tuz,klimatyzację, rewers eh, szersze koła, koła wąskie, siedzisko pneumatyczne, dodatkowe oświetlenie , kogut i radio. Zastanawiam się nad Zetor proxima 100 power oraz deutz fahr agrofarm 420. Cena nie ma przekraczać 190 tyś. brutto.Który będzie lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Znam obydwa ciągniki ponieważ stoję przed wyborem ciągnika o podobnej mocy i w podobnym przedziale cenowym. Porównaj je sobie względem masy, ilości przełożeń skrzyni biegów, ceną, rewersem elektrohydrauliczny czy mechaniczny, udźwigiem podnośnika, bliskością serwisu itp. Ja osobiście spotkałem się z opinią, że zetory proximy są delikatne i nawet dealer mówił że jak ma to być ciągnik do ciężkiej pracy to lepiej forterrę wziąć. A cena fortery 100 pewnie podobna do ceny tego deutza. Ja prawie wybrałem farmtraca 110 dt ( cena 175 brutto fotel pneumatyczny, klima, koła 520 r 38 tył , 420 r24 przód, rewers niestety mechaniczny, radio, kogut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

PROXIMA POWER 100 – 164 100,00 ZŁ

FORTERRA 100 – 188 920,00 ZŁ

gdybym kupił forterre to wyszła by mnie drożej od proximy a i ma rewers mechaniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

No to w budżecie się zmieścisz, a forterra naprawdę dużo lepsza od proximy. Wiem, że cena za proimą przemawia, ale wydaje mi się, że skoro masz budżet do 190 to lepiej dopłacić i wziąć forterrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

A no tak to może być problem bo zetor za wszystko chce dopłatę, w podstawie to jest rzeczywiście golas pewnie wyszedłby ok 210 tys. brutto dla twojej konfiguracji. No to sam nie wiem do głównych prac to ten zetor i deutz są trochę lekkie niby chcesz przedni tuz no wtedy obciążnik i będzie ok. Ja zdecydowałem się na trochę masywniejszy ciągnik farmtrac 7110 dt ( niby masywniejszy, ale zobaczymy jak będzie się sprawował), proponowali mi też farmtrca 7100 dt w wersji mazur 98 km i w standardzie przedni tuz, klima i ociążnik na przedni tuz 700kg siedzenie pneumatyczne za 172 tys brutto, nie ma tylko możliwości elektrohydraulicznego rewersu, ale ma eh podnośnik w standardzie bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Więc z tego co wiem to df jest lekki :D zetor jest prościej z naprawą nie ma problemu ma dużo większy uciąg zawsze to jest pomocne. Z weterynarzem często gadam o ciągnikach bo on jeździ bo takich większych oborach. Mówi, że fendta i jd najlepiej chwalą mówią że jak df ma ciężko to silnik daje radę a koła buksują. O zetorze mówią nie najgorzej jak do ciężkich prac to raczej forterra i podobno dają radę :P

Edytowano przez Ganiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

jeszcze nie jestem do końca zdecydowany ale bardziej podchodzi mi proxima. Do moich maszyn i pola w zupełności wystarczy proxima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Proxima tak jak mówiłem df ma słabą przyczepność. Jak się zdecydujesz to daj znać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego ja bym też był za forterra 100HSX i masz tez rewers EH i lepszą skrzynie niż w zwykłej

i jak dobrze poszukasz to bedziesz miał ją do 200tys

a co do proximy i agrofarma to podobne ciagniki czyli bardziej pomocniki i do prac z ładowaczem

do rozsiewacza czy opryskiwacza to jeszcze moze być bo umnie proxima z tym lata

ale do pługa czy zestawu U-S to trzeba masywnego ciagnika, podepniesz do proximy czy agrofarma też ale na dluzsza mete to za***iesz ciagnik i potem wielkie ale że ciagnik ch*jowy czy ze sie coś sypie

to tyle odemnie a ty zrobisz jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

a i zapomniałem napisać będzie oczywiście szyberdach.

A EHR jest dostępny w proximach i ile trzeba dopłacić do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik55    0

Ogólnie Zetor fajna maszyna

Na plus jest długi okres gwarancyjny,

Trochę słabe wykończenie, no i cena mnie przraża jak zacznie dobierać się wyposażenie dodatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No to nie jest lepszy pod każdym względem, bo przecież wyższa cena to nie jest plus, tylko minus. DF ma ciasną kabinę, siedzenie pasażera w nim? kpina :) Zetor pod tym względem jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

Powiem tak posiadam df agrofarma 430 GS z ehr i tur-em. uciąg zetora musi się skryć przy df-ie.Df wazy 5600kg z turem bez osprzetu co jest naprawde niezłym wynikiem w dzisiejszych czasach patrząc na zachodni ciągnik, ale mniejsza z tym, teraz patrząc na siedzenie pasażera, ciągnik potrzebuje 3 operatorów czy 1, u mnie rzadko się jezdzi w 2 w ciągniku chyba że zabiore bratanka.Spalanie jest super bo przy talerzówce agro-masz 3m na uprawie na wiosne po orce zimowej spalił 9 litórw na hektar przy predkosci 9-11km/h, czego chciec wiecej?? Komfort jest b.dobry tylko przydał by sie jescze jeden półbieg ale czego chciec za 200tys brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez norbi9032
      Witam czy ktoś ma do sprzedania bieżnie do zgrabiarki Deutz fahr ks 3.37.? Lub może ktoś wie czy ktoś by dorobił tą część? Szukałem na internecie i ciężko z częściami do tego modelu. Może pasuje od innego modelu, orientuje się ktoś? Pozdrawiam 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj