Polecane posty

Arto96    1

Witam. Chciałem się spytać czy wykonanie zbiornika na gnojówkę pod płytą gnojową jest w ogóle możliwe i czy jest stosowane ? Mój adaptujący nie chce się zgodzić na takie coś. Chciałem się zapytać czy jest to również dobre zastosowanie ? ;) Czekam na spostrzeżenia.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Ja mam szambo pod plyta i poki co nic sie nie dzieje. Jedynym mankamentem jest to, ze wlaz mam wykonany na powierzchni plyty a gdy ta jest zapelniona to utrudniony jest monitoring poziomu gnojowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerp90    0

Ja tez mam szambo pod płyta. Nie ma z tym zadnych problemów,właz mam zrobiony obok płyty wiec nie ma problemu z monitorowaniem stanu. U mnie robiła to firma i dali gwarancje ze nic złego sie nie stanie. tzn.ze sie nie załamie pod ciezarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ja tam nie widze przeciwskazan co do zrobienia szamba pod płytą obornikową, co zresztą sam również praktykuje. Wystarczy zrobić solidne zbrojenie i możesz bez obaw składować obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Dzięki za pomoc ;) Będę musiał jakoś przekonać adaptującego że to dobre rozwiązanie i nic się nie zawali ;D


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

W razie dużej powierzchni szamba zawsze można też na środku postawić filarki podtrzymujące górę. Też mam szambo pod płytą, tyle że ja obornik zaczynam nawozić od strony kratki ściekowej bo inaczej mi nie pasuje i potem jest utrudnione przesiąkanie do szamba bywa że po większych deszczach rozlewa się na boki. mam też blisko duże szambo przy budynku to nawet kombajnem po nim jeżdżę i nie ma prawa nic się stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-kr    0

Dzięki za pomoc ;) Będę musiał jakoś przekonać adaptującego że to dobre rozwiązanie i nic się nie zawali ;D

Przekonuj, przekonuj ;) bo to dobre rozwiązanie jest. Sama tak mam i się sprawdza :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

Ja niedługo będe stawiał nową obore i bede mieć problem z szambem, bo już przy kopaniu do 1m może woda wypłynąć i nie wiem co z tym zrobić. Pomoże ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

@look kup gotowy plastikowy zbiornik, dobrze go zakotwicz w ziemi i nie wybieraj gnojówki do końca i gitara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jaki bedzie koszt,ale w kwestii samej płyty to ja także mam zbiornik pod nią i dobrze się sprawdza tylko kwestia tego aby właz znajdował się gdzieś indziej i byl do niego łatwy dostęp.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petes
      Witam. Jest już temat " bin vs michal" ale myśle ze jeśli powstanie nowy o binie to nic sie nie stanie
      Mianowicie prosił bym o wypowiedzenie się użytkowników tego silosu tzn chodzi o to jakie macie opinie o tej firmie jak wygląda montaż najlepiej aby wypowiedzieli się użytkownicy którzy zakupili niedawno silosy.
      Potrzeba mi jak najwięcej informacji na ich temat ponieważ zamierzam kupić silos o ładowności 28t a że żniwa blisko to decyzja bd zapadała na dniach.
      Dzwoniłem dziś do dilera i powiedzial że najlepszym rozwiązaniem dla mnie bd załadunek dmuchawą jej symbolu nie znam ale oni chyba mają tylko 1 rodzaj dmuchaw powiedział że 6t/h wydajność kosz zasypowy na 900kg.
      Pytanie teraz do was jeśli brać wyposażenie dodatkowe to jakie??
      W opcjonalnym wyposażeniu jest podest dolny, właz dolny, termometr sonda jesli można mi opisać jakie ma to praktyczne zastosowanie bardzo bym prosił. Do czego służy manometr wodny i te inne bajery co są w opcji i które wybrać bo wiadomo coś kosztuje 600zł i bez tego praca jest b trudna a inne rzeczy są zbyteczne.
      Chciał bym sie jeszcze dowiedzieć jak wykonaliście płytę pod nim wymiary itp i jaka izolacja jest od podłoża wilgotnego bo dodam że mam wilgotny teren. Myśle że to wszystkie moje pytania w razie czego zapytam a wasze odpowiedzi przydają się mi jak i innym którzy chcą zakupić ten silos.
      Moje pytania pewnie was rozśmiesza ale nie miałem stycznosći nigdy z tym silosem a rozwijam gospodarstwo i muszę coś takiego zakupić.
      pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi
      PS: ta dmuchawa jeśli mi się coś nie pomieszało jest ssąco tłocząca ale już sam nie wiem cały dzień w tym siedzę może ktoś bd wiedział i powie czy ona jest tylko tłocząca a jeśli jest ssąca to czy za pośrednictwem jakiegoś węża bd można te resztki z bina wyssać? diler powiedział że dmuchawa przyda sie do przedmuchiwania silosu. I moje pytanie jeszcze takie kiedy go się przedmuchuje i ile? Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi :rolleyes:
    • Przez bernatziom1996
      Planuje budowę obory wolnostanowiskowej rusztowej i zaczynają się schodki jedni mówiła ze lepiej szambo wylewane ale koszt wypożyczenia szalunków bardzo drogi a z bloczka jak projektant mi powiedział że nie wytrzyma, będzie naciągać wodę i nie wytrzyma . Możecie coś poradzić jak najlepiej zrobić aby było dobrze i nie za drogo
    • Przez FENDTFARMER309LSA
      Witam,
      Czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak się włącza beczkę itp. ?
       
      Tzn,
       
      1.Właczyc walek czy pompe itp. ?
      Gdzie jakie wajchy pociagac ?
      Czy moglby ktos to pokazac na fotkach ?
       
      Np.gdzie wlaczyc zasysanie itp ? Pierwsze podlaczamy waz pozniej otwiramy komeri wlaczamy zasysanie ? I jak przy rozlewaniu ?
       
      Pozdrawiam
    • Przez PanJanusz
      Witam, znalazłem ciekawą ofertę na stronie http://szamba-betonowe.org/ . Firma w swojej ofercie ma szamba betonowe, zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę. Transport i montaż w całej Polsce. Komplet dokumentów w tym certyfikat i pisemna gwarancja na 5 lat. Zbiorniki o pojemności od 2 do 20 m3 z gotowym otworem na rurę i instrukcją prawidłowego wykopu. Kontakt e-mail kontakt@abc-szambabetonowe.pl Tel:515 360 795

    • Przez Runder
      Czy to prawda że jeżeli w przydomowym szambie nie zrobimy dna to niezaleznie od ilości kregów nigdy nie będziemy musieli go oprózniać ? Czy może odwrotnie po około 2 latach zapcha się jak zwykłe szambo z dnem ? Słyszałem wiele głosów na ten temat i jestem ciekawy waszej opinii
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj