Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
mlody1989

Fendt 312 lsa 1991 pytania o ehr,hamulce,kody błedów,świeca płominiowa oraz inne

Polecane posty

mlody1989    0

Mam kilka pytań dotyczących tego ciągnika ;

1. Jeżeli pracujemy w polu przykładowo z agregatem i jak już opuścimy agregat to rączka (opuszczanie,stop,podnoszenie) w czasie pracy powinna być cały czas na opuszczaniu czy może na stop?

2. Mam pytanie od pewnego czasu świeci mi kontrolka " B " klocki pod kabiną nowe . Czy są jeszcze inne klocki np . przy zwolnicach ?

3. Zastanawia mnie również od czego i czym powinien być zalany zbiorniczek o napisie Wabco znajdujący się w tylnej prawej części ciągnika koło wyjść hydraulicznych ?

4.Podczas pracy EHR świeci mi lampka DIAGNOSE częstotliwość migania trzy razy i następuje przerwa .Co może być przyczyną ?

5. Po odpaleniu silnika nadal świeci kontrolka od świecy płomieniowej i cały czas grzeje świece?

6.Jak ustawiacie potencjometr od siły uciągu przy pracy z pługiem,gruberem, agregatem?

JD1052    87

Podnosnik nie moze być na stopie bo stop blokuje podnosnik i wszystkie funkcje nie działaja-regulacja głebokości jak i kopiowanie terenu, dociązanie itp..., z tyłu nie ma klocków, albo masz jakieś zwarcie albo masz za mało płynu albo czujnik poziomu płynu zepsuty(nie wiem czy w starej 3 setce ta kontrolka za to odpowiada), do zbiorniczka leje siew zime alkohol żeby pneumatyka nie zamarzała, masz jakis błąd podnosnika ale źle go odczytałeś bo nie ma 1 cyfrowych sa 2 cyfrowe, długa przerwa-mignięcia, krótka przerwa-migniecia(tak sie to odczytuje)., od świecy masz pewnie przekaźnik czasowy popsuty, pokrętło ustawiamy tak ze do maszyn typu rozsiewacz jak wiemy musi byc pozycyjna(bez kopiowania, dociążania itp-czyli pokretło maks w prawo), do orki, agregatu pokrętło po środku.

mlody1989    0

witam dziekuje za odpowiedź .

A jeżeli chodzi o to diagnose to jak mam opuszczony albo na stopie agregat to wtedy mryga i właśnie krótka przerwa i migniecie i tak przez 3 razy a następnie dłuższa przerwa i odnowa mryga. a takie kod błędów są gdzieś dostepne?

Jeszcze jedno pytanie dotyczące Ehr . Jak mam ustawiony potencjometr od siły uciągu maksymalnie w prawo to głębokość mogę regulować od 1 do 10 i ramiona normalnie się opuszczają wedle głebokości. a jak mam potencjometr w położeniu środkowym to ramiona podnośnika reagują dopiero od 6 do 10 i czy to jest normalne?

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    87

Nie wiem czy to dobrze zrozumialeś...ale jeżeli wychodziłby błąd 33 to to jest za niskie napiecie poniżej 12V, nie wiem w jakim stanie masz alternator lub akumulator... Tak ma to chodzić raczej, ja nie przywiazywałem do tego uwagi...

patryk0913    0

Cześć, mam Fendt-a 311 lsa turbomatic 89r i mam problem z EHR, a mianowicie nie chce mi opuszczać do dołu tuza tylko mryga szybko pomarańczowa lampka :/ do góry jest wszystko w porządku podnosi i podczas podnoszenia świeci się czerwona lampka :) mogę dodać że na tuzie mam obciążenie.. a EHR 3 to chyba jest , z góry dzięki za odpowiedź :) pzdr

Edytowano przez patryk0913

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Verdi10
      Witam, poszukuję instrukcji napraw do Fendt 611 LSA z roku 92, mogę się wymienić za instrukcję napraw do Fendta 310 i 311 LSA w języku Niemieckim i Angielskim, posiadam również instrukcję obsługi do Fendt 611-615 LSA i 310-311 LSA w języku szwedzkim, jeśli by ktoś chciał to chętnie się wymienię za instrukcję napraw do 611.

• Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...
    • Przez Heniu95
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k420 lub Fendt 411 lub Zetor 11441
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych czterech jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .
      Pozdrawiam 
    • Przez Dakota5a
      Witam, jestem nowym użytkownikiem fendta 714, orientuje się ktoś odnośnie używania sprzęgła turbo, kiedy używać, do czego jest przydatne, czy może cały czas na nim jeździć gdyż jak uruchamiam traktor to od razu się załącza. Dziękuję z góry za odpowiedź 

• Przez PATRYW
      Witam serdecznie. Poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, które dotyczą Fendta 305 ls 1992r.
      Pierwsze z nich dotyczy tylnego podnośnego. Otóż podnośnik nie opada do samego końca. Nie ma różnicy czy ciągnik jest pod obciążeniem czy nie. Mam siłownik wspomagający który dałem do regeneracji, bo delikatnie się pocił, ale nie przyniosło to rezultatów. We wspomnianym siłowniku jest coś podobnego do odpowietrznika. kiedy go odkręcam wypływa olej i podnośnik opada do samego końca. Po kolejnym podniesieniu jest dalej to samo i podnośnik zatrzymuje się ok 10 cm od pozycji maksymalnego opuszczenia. Co może być tego przyczyną ? 
      Druga sprawa dotyczy obsługi tylnych wyjść hydraulicznych. Mam zamontowany przedni ładowacz czołowy i jest on obsługiwany dźwignia miedzy fotelem a dźwignią podnośnika widoczną na zdjęciu. Jest tylko jedna dźwignia bo wiem ze innych modelach występują dwie. Zastanawiam się w jaki sposób obsługiwać tylne wyjścia? Przy okazji proszę o wyjaśnienie do czego służą pokrętła (żółte i niebieskie widoczne na zdjęciach)
      Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.