Farmer2222

Case Maxxum 115 opinie

Polecane posty

Farmer2222    0

Witam, zastanawiam sie nad zakupem ciągnika Case Maxxum 115 Multicontroler. Chciałbym dowiedziec sie czegoś wiecej na temat tych ciagników, chodzi mi o ich osiągi, dane techniczne, spalanie, jak sie sprawuja w pracy, jaką skrzynie wybrac itd. Prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dane techniczne to z broszurki możesz poczytać albo ze strony internetowej, co do skrzyni to wybór jest mały bo jako opcja można wybrać tylko 17 bieg eco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale tylko w 4 cylindrach czyli 110; 120 i 130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

Ja od roku posiadam Steyera 6125 profi mc tj. odpowiednik maxxuma 125 mc .Ciągnik sprawuje się bardzo dobrze jest mocny i bardzo zwrotny jak na swoje gabaryty .Najbardziej podoba mi się w nim multicontroller czyli dźwignia ręcznego gazu w której umieszczone są wszystkie kluczowe funkcje ciągnika czyli rewers, zmiana biegów,podnośnik i jedna sekcja hydrauliki .Często przydaje się też automatyka wom,blokady mostów i przedniego napędu oraz radarowa kontrola poślizgu kół.Spalanie od 6l/h w lekkich pracach do 15-16 w orce 4*50 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

Ja od roku posiadam Steyera 6125 profi mc tj. odpowiednik maxxuma 125 mc .Ciągnik sprawuje się bardzo dobrze jest mocny i bardzo zwrotny jak na swoje gabaryty .Najbardziej podoba mi się w nim multicontroller czyli dźwignia ręcznego gazu w której umieszczone są wszystkie kluczowe funkcje ciągnika czyli rewers, zmiana biegów,podnośnik i jedna sekcja hydrauliki .Często przydaje się też automatyka wom,blokady mostów i przedniego napędu oraz radarowa kontrola poślizgu kół.Spalanie od 6l/h w lekkich pracach do 15-16 w orce 4*50 cm .

15-16 na mtg? Jaki pług, obrotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

Pług zagonowy kverneland AB100 orka po kukurydzy na głębokość 30cm ziemia gliniasta wydajność 1,4ha/godz 15-16 l/mtg czyli 10-12 litrów na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Posiadam maxxuma 115 również w multi. Spalanie tak jak kolega wyżej napisał, z tym że minimalny wynik jaki udało mi sie uzyskać to 4,5l/mth z beczką 6 tys litrów. Awarii praktycznie brak. Skrzynia 17/16 nieoceniona rzecz jak dla mnie. Multicontroller najwieksza zaleta. Robota teraz stała sie przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Maxxum 110@145KM i Poettinger Servo 25, szerokość orki 195cm, głębokość ok 27-28 cm, wydajność 1,3/1,4 ha na h, spalanie ok 10-12 l/h ( często mniej, podaję taką średnią) ziemia 4-5 kl. prędkość ok 7km/h obroty 1650rpm, poślizg 0-2%


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

Farmer, posiadasz jakas wycenę za tego maxxuma 115?

Można powiedzieć, że tak praktycznie w full wypasie z multicontrollerem itd. wychodzi 240 tys. myślę, że jeszcze do utargowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

odgrzeję kotleta :) 

zastanawiam się nad tym ciągnikiem, 

jeździłem dziś x-linem i multi, siedziałem w cvx-ie, i jakoś te wynalazki mi do gustu nie przypadły. 

czy ktoś z tutaj obecnych ma taki ciągnik bez multikontrolera?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam multicontroller. Mamy juz 6 lat, jestem mega zadowolony, jedyna awaria to pekl przewod wysokiego cisnienia od pompy hydraulicznej. Mam tylko ppytanie do posiadaczy bo mam problem ciagnik przy zmianie biegu z 9 na 10 zmienia plynnie a z 10 na 11 jest szarpniecie. Macie cos takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus092    1

Ja mam multicontroller. Mamy juz 6 lat, jestem mega zadowolony, jedyna awaria to pekl przewod wysokiego cisnienia od pompy hydraulicznej. Mam tylko ppytanie do posiadaczy bo mam problem ciagnik przy zmianie biegu z 9 na 10 zmienia plynnie a z 10 na 11 jest szarpniecie. Macie cos takiego???

co do tego problemu to potrzeba ci zrobić na nowo synchronizacje skrzyni a to robi serwis poprzez podpięcie komputerka. z tym problemem spotkałem się u wuja tylko że w pumie 155 problem na 12-13 biegu straszne szarpiecie przyjechali pięć minut i w porządku ale teraz po 4 latach problem wraca powoli wiec na nowo będzie synchronizowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

30cm orki na glinie i spalanie 10l  :huh: ? A najbardziej zaciekawiła mnie informacja, że tak małym ciągnikiem da radę zaorać 1,4ha w godzinę i to zagonowym pługiem. Coś mi się to wszystko kupy nie trzyma , a może macie pola długie na kilka km bo ja cięgnikiem130km prędkość 9km i ledwo zrobię 1 ha w godzinę spalanie mierzone dystrybutorem 15l z dojazdami i wykończeniami pola przeważnie 400m na 50m często kliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jzdzilem sporo 110-tka Multicontroler ale tylko z przyczepa na tandemie.Kabina taka sobie jednak umieszczenie panelu sterowania klima i nadmuchem na tylnym slupku kabiny to jakies nieporuzomienie.A do Multikontrolera w Case trzeba sie przyzwyczaic ogolnie w terenie gorzystym gdzie sie jezdzilo ciagle to pod gore to w dol traktor nie nadazal zmieniac biegow masakra Wolalem zmieniac glowne biegi na sprzegle i przelacznikiem w tym uchwycie jednak wystarczylo letko noga tracic pedal sprzegla i traktor zmienial niespodziewaniw bieg na nizszy Silnik wyje jak mikser tak to slychac w kabinie hydraulika z tylu lubi za bardzo sie pocic Spalanie nie mam pojecia na duzych farmach nikt tego nie pilnuje.Sporo jest problemow z elektronika bo jest jej naprawde duzoooo a ona nie lubi wilgoci i brudu wystarczy szybko puscic sprzeglo i bezpiecznik wywalony Mialem przypadki ze po zapaleniu cieplego ciagnika Multikontroler nie dzialal nie bylo zadnego biegu trzeba bylo sciagac kleme z ak.i wszystko wracalo Obecnie na farmie gdzie pracuje zrezygnowano z Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z którego roku byl ten case?

 

co do obsługi klimy i nawiewu to w starszych maxxumach faktycznie to jest nie tam gdzie trzeba, w obecnych jest z prawej strony obok radia

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Bylo to piec lat temu Jeszcze nikt nawet nie myslal np o DPF czt Ad blu Na farme przyszly dwie szt.a skladane byly w Austri Niewiem jak teraz to wyglada ale tamte modele nie byly jakos starannie wykonane.Poczawszy od odlewow obciaznikow ktore wygladaly jak z pod reki kowala a skonczywszy na np kratkach od wetylacji co kieruje sie strumien powietrza ktore po dotknieciu rozpadaly sie .Kolejna sprawa to kabiny czteroslupkowe kazdy sie tym zachwyca ale w praktyce nie jest tak pieknie .Dzwi sa ciezkie i po jakims czasie trzeba kilka razy tluc bo sie nie domykaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do scr to 5 latemu juz mysleli o tym, pumy od 2010 na scr są. co do kratek nawiewu to sie zgodzę w naszym jedna po zetknięciu z nogą pasażera połamała sie, ale nie tak że od dotknięcia. Co do drzwi to po 3 latach problemu z nimi nie ma, był na początku ale regulacja zamka sprawę rozwiązała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Wiadomo ze majac taka maszyne dbasz i wszystko na biezaco naprawiasz .Na duzych farmach zmieniaja sie kierowcy i przede wszystkim nikt sie tym nie przejmuje lejesz paliwo i robisz robote bo liczy sie tylko pogoda aby sie wyrobic w czasie .Teraz dostalem JD 6M130 i takze nie jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Dokladnie nie ma .Wszystkie sie psuja i maja jakies tam swoje wady.Dwa lata temu wracalem z pola JD 6M125 jezdzilem nim tylko ja od nowosci mial 900mth pracowal tylko w kombajnie przez caly dzien mial obroty nastawione na 1300obr.WOM na 540 wiec sie nie nameczyl.Wracalem na pusto zaczelo cos stukac w silniku po moze 20 sek. zgasl Przyjechal serws moze pompa moze costam /Okazalo sie ze urwal sie zawor i wszystko rozwalil w cylindrze Silnik wrocil do niemiec do fabryki JD a dali caly nowiutki silnik z osprzetem.Traktor mial przekroczona wymiane oleju o 400mth ale czy to moglo byc przyczyna trudno powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj