ketrab

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy

Polecane posty

ketrab    3

Witam

kto mi doradzi jaką sprężarkę kupić. potrzebuje takiej która ma własne smarowanie ma dosyć dobrą wydajność i bedzie trwała, mam zamiar ją zamontować na prasie aby sprężała powietrze do odmuchiwania np: aparatów, orginalna jest bardzo droga dlatego poszukuje jakiejś alternatywy. gdybym miał ciągnik z pneumatyką nie było by problemy ale montaż w ciągniku mi się wcale nie opłaca. od jakiego ciągnika polecanie? Sprężarka od C-330 widzi mi się za licha, a od c-360?? albo od jakiegoś fergusona? doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

Od c 330 będzie za słaba. Od c360 nie zalozysz bo ona jest wbudowana w blok. Inne zewnętrzne tak jak piszesz że np. od mf mają smarowanie wymuszone. Według mnie pomysł a jakiejś sprężarce z kompresora bo one same się smarują


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Fortschritta IFY z ciągnika ja mam na sprężarce w garażu już parę lat i ładnie śmiga,

http://tablica.pl/oferta/sprezarka-CID757-ID40WwX.html#88913fa750

dokładnie to. poszukaj na złomach z silników zachodnich ciężarówek, niekiedy leżą całe silniki z sprężarkami na złomie.

Kolega tak sobie zrobił z centralnym smarowaniem, pozaślepiał rurki nalał oleju i chodzi.albo taka

http://tablica.pl/of...html#bc2574e2a7

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

A może po prostu wentylator założyć i podłączyć pod prąd, gdzieś kiedyś widziałem takie rozwiązanie. Sprężarka sama też nie wydmuchnie tylko trzeba by zbiornik może dać i jakiś zawór i co chwile (np jakoś przy każdym uruchomieniu aparatu) by musiało się uwalniać powietrze pod ciśnieniem to wtedy jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Wentylator jest lepszym rozwiązaniem bo do zdmuchiwania potrzebujesz duży strumień powietrza pod małym ciśnieniem nie mały strumień pood dużym. Takie wentylatory są standardem w dużych kostkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Troche tego nie sprecyzowałem, mam prase Krone BIG PACK. ona przed każdym cyklem wiązania odmuch*je sobie aparaty, niiektóre egzemplarze miały montowane spręzarki nawet jest pod nia przeznaczone miejsce, tylko że nowa kosztuje parę tysięcy

Myślałem też o wentylatorze w NH podajrze tak jest to rozwiazane ale jakos odmuchiwanie spreżonym powietrzem widzi mi sie bardzie efektywnym rozwiazaniem.

Zamontowanie zwykłej spreżarki od takiego garazowego kompresora nie widzi mi się dobrym pomysłem ona bedzie pracować przez ładnych parę godzin ciągle i to w ekstremalnych temperaturach wiec wątpie czy wytrzyma, muszę poszukać chyba od jakiejś małej ciezarkówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ta co dałem ci linka z Fortschritta wytrzyma spokojnie, one są w ciągnikach montowane i nom stop chodzą, one mają sprzęgło pleumatyczne.i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez tumek19
      Posiadam ursusa c360 3p. Mam zamontowaną w nim sprężarke od stara(foto w dziale wynalazki).
      Ale zaczyna się psuc. Przykładając ręke do odolejacza pojawia sie olej.. I to dośc dużo.
      Co może byc winne? Prosze o pomoc.
    • Przez kuudlik
      witam. mam pytanie, ile atmosfer powinna bić prawidlowo sprężarka w fencie 612 lsa? u mnie dochodzi na 15 atmosfer... czy to nie za duzo?? jak wyregulować cisnienie np na 10 atmosfer?
    • Przez JAREK2402
      Witam moim problemem jest nie dzialajaca klimatyzacja po jej nabiciu.ogrzewanie na minimum nawiew wl klima na maximum a powietrze idzie c*ple?co jest grane???Druga sprawa resorowanej osi przedniej.Lewe kolo idzie zukosa ? remont zrobiony calkowity osi,mial takie skutki przed remontem i po.Probowalem to naprawic tez potencjometrami przy sworzniach od przodu ale nic nie daje.podobno robi sie jakas kalibracje przyciskami tak twierdza w serwisie ale nikt nie chce puscic pary z buzi.moze ktos z was wie jak to zrobic??
    • Przez energe
      Dobry wieczór wszystkim,
       
      mam pytanie do Was. Czy może mi ktoś powiedzieć jak należy sprawdził układ powietrzny w ciągniku?. Od przeszło 20 lat nieużywany ale zamontowany jest i chciałbym go uruchomić. Sprężarka na pewno sprawna. Co się dzieje po napompowaniu butli?, upust powietrza następuje czy co ?
       
      pozdrawiam
      Łukasz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj