Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Proxima 8441 z Ładowaczem czy Forterra 8641, a tur na C-330 ??

Polecane posty

abuk14    1

To też dla kumpla. Zastanawia sie na tymi ciągnikami. Co byłoby rozsądniejszym wyborem ??

Ma 27,5 ha z czego ok 20 to orne. Reszta to łąki. Tur pracowalby z sianem, słomą i kiszonką.

Dodam jeszcze, ze przy zwożeniu bel pracowałaby tylko 1 osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja zalozylbym tura do proximy poniewaz jak by sie trafily baloty sianokiszonki to c 330 nie ma szans jesli mialby wybierac kiszonke z silosu to tez musi byc tur 3 sekcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jakie mam maszyny kolega do tego że az forterry mu trzeba? W łąki proxima spokojnie wystarczy, a na te 82km to w proximie wystarczy, bo po co mu kulawy słoń, a dociążona turem proxima nie gorzej jak forterra będzie szła, pozatym kto by chciał siłować się w ciapku z turem, i tak pewnie wolła by kolcem na tylny tuz w forterze robić, gdy by było 2 kierowców to mozna się zastanawiac, ale właściwie po co forterra, a najlepszym rozwiązaniem to była by proxima plus z turem <_<

 

 

ps. pomóżcie mi bo nie chce zakładać nowego tematu, ojciec wstępnie godził by się na 6441 z turem 100 a ja wolął bym 7441 lub 8441 z szybką skrzynią i na dużych kołach co lepsze będzie, bo licze na mocny podnośnik i kolec na tuz do bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Dociążona turem proxima nie gorzej jak forterra będzie szła.

I tu się z Ferdynandem zgadzam. Spokojna twoja rozczochrana bo Proxima starczy jak będzie ładowacz, zawsze te 500 +/- kg na przodzie więcej <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Proxima bedzie lepszym rozwiąaniem w takim przypadku. Tur na 330 w sianokiszonce nie da rady poprostu jest za słaby już lepiej odczepiać przyczepe na łące. Owszem możnaby założyć dodatkową pompe i wspomaganie do 330 ale moim zdaniem nie ma sensu bo Proximą człowiek się tak nie namęczy a te 27ha to czy Forterrą czy Proximą tak samo obrobi i w sumie w tym samym czasie.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
bo

 

ps. pomóżcie mi bo nie chce zakładać nowego tematu, ojciec wstępnie godził by się na 6441 z turem 100 a ja wolął bym 7441 lub 8441 z szybką skrzynią i na dużych kołach co lepsze będzie, bo licze na mocny podnośnik i kolec na tuz do bel

 

tzn wiekszą proxime lub coś innego 80km ale bez tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ferdek a na jakim areale pracujesz? Bo 6441 to też zdrowy traktorek, a tur z przodu to dobra sprawa, masz go do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek a na jakim areale pracujesz? Bo 6441 to też zdrowy traktorek, a tur z przodu to dobra sprawa, masz go do wszystkiego

Ponad 30 ha w tym połowa to łąki, może by i stykneła 6441 ale łąki to bagna i szersze koła będą potrzebne a jak szersze koła to i pod pedałem musi troche być, pozatym 6441 ma opinie że pali symbolicznie mniej jak większe siostry a na więskszą proxime za rok lub dwa dokupilibyśmy jakiegoś tura, nie koniecznie zetorowskiego, bo nie podoba mi się 220tka bo za duża a 100kma nie ma prostowodów

 

ps. czy innej firmy tur również da się wpiąć bezpośrednio w chydraulikę proximy tak jak wpina się zetorowskie tury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
tzn wiekszą proxime lub coś innego 80km ale bez tura

wiec ja ci proponuje wyjscie posrednie czyli 7441 z turem szybka skrzynia i wysokim ogumieniem i obciaznikami na tylne kola do gospodarstwa mlecznego nieodzowny jest ciagnik z pozadnym turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

To zalezy do czego bedzie słuzł ci ten ciagnik????


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

skoro tak mówisz to weź nawet 8441 niewiele więcej dopłacisz więcej mocy się przyda, a tura to sobie dokupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ale ktoś na forum pisał, że jeżeli do Zetora zakłada sie tura innego to traci się gwarancje. Niewiem czy to jest prawda ale musiałbyś to sprawdzić.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad kupowal proxime i musial zalozyc zetorowskiego tura bo gwarancja by mu przepadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

U mnie we wsi było to samo. Sąsiad miał dylemat bo kupił Zetorka i do niego polski tur i nie wiedział czy stracić gwarancję i mieć ładowacz czy odwrotnie. Wybrał ładowacz bo ma gosp. mleczne i bardzo mu był on potrzebny <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dziwne zasady przeciez ładowacz to jak dodatkowy osprzet niedługo utrata gwarancji będzie groziła za zapięcie maszyn nie sprzedawanych przed danego dilera masakra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No może i dziwne ale to jest chwyt marketnigowy! poprostu Zetor chce więcej zarabiać i to wszystko B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No właśnie myślę, czy by przypadkiem nie porobic tego roku jeszcze C-360 i nazbierac kasy na Forterkę albo jakiegos Agrofarma, bo mialem plan teraz kupic jakąś używkę z Turem, ale tak jeżdże, oglądam i stwierdzam, że naprawde cholernie ciężko jest kupic dobry używany ciągnik. Może czepiam się szczególow, ale po moich ostatnich doswiadczeniach z Zetorem chcę kupic coś naprawdę porządnego. Oglądałem kilka MTZ-ów i ze wszystkich leje się jak z cebra, 7540 zrowalonym przodem i 912 z dobitym silnikiem. Ludzie ( za granicą ) nie potrafią dbac o ciągniki, bo dwa 8540 i MF 3060 były tak dobite, że aż szok, nie wiem jak można do takiego stanu doprowadzic dosc młody ciągnik. Nie mówię już o wyglądzie. Kurcze troszkę się rozpisałem nie na temat ;) , ale jak uważacie, czy Forterra jest warta dołożenia tych 25000 tys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj