Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Proxima 8441 z Ładowaczem czy Forterra 8641, a tur na C-330 ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
abuk14    1

To też dla kumpla. Zastanawia sie na tymi ciągnikami. Co byłoby rozsądniejszym wyborem ??

Ma 27,5 ha z czego ok 20 to orne. Reszta to łąki. Tur pracowalby z sianem, słomą i kiszonką.

Dodam jeszcze, ze przy zwożeniu bel pracowałaby tylko 1 osoba.

timasz    52

ja zalozylbym tura do proximy poniewaz jak by sie trafily baloty sianokiszonki to c 330 nie ma szans jesli mialby wybierac kiszonke z silosu to tez musi byc tur 3 sekcyjny

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    63

Jakie mam maszyny kolega do tego że az forterry mu trzeba? W łąki proxima spokojnie wystarczy, a na te 82km to w proximie wystarczy, bo po co mu kulawy słoń, a dociążona turem proxima nie gorzej jak forterra będzie szła, pozatym kto by chciał siłować się w ciapku z turem, i tak pewnie wolła by kolcem na tylny tuz w forterze robić, gdy by było 2 kierowców to mozna się zastanawiac, ale właściwie po co forterra, a najlepszym rozwiązaniem to była by proxima plus z turem <_<

ps. pomóżcie mi bo nie chce zakładać nowego tematu, ojciec wstępnie godził by się na 6441 z turem 100 a ja wolął bym 7441 lub 8441 z szybką skrzynią i na dużych kołach co lepsze będzie, bo licze na mocny podnośnik i kolec na tuz do bel

Olik    0
Dociążona turem proxima nie gorzej jak forterra będzie szła.

I tu się z Ferdynandem zgadzam. Spokojna twoja rozczochrana bo Proxima starczy jak będzie ładowacz, zawsze te 500 +/- kg na przodzie więcej <_<

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Cichy007    0

Proxima bedzie lepszym rozwiąaniem w takim przypadku. Tur na 330 w sianokiszonce nie da rady poprostu jest za słaby już lepiej odczepiać przyczepe na łące. Owszem możnaby założyć dodatkową pompe i wspomaganie do 330 ale moim zdaniem nie ma sensu bo Proximą człowiek się tak nie namęczy a te 27ha to czy Forterrą czy Proximą tak samo obrobi i w sumie w tym samym czasie.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Ferdek07    63
bo

ps. pomóżcie mi bo nie chce zakładać nowego tematu, ojciec wstępnie godził by się na 6441 z turem 100 a ja wolął bym 7441 lub 8441 z szybką skrzynią i na dużych kołach co lepsze będzie, bo licze na mocny podnośnik i kolec na tuz do bel

tzn wiekszą proxime lub coś innego 80km ale bez tura

wlodiw    2

Ferdek a na jakim areale pracujesz? Bo 6441 to też zdrowy traktorek, a tur z przodu to dobra sprawa, masz go do wszystkiego

Ferdek07    63
Ferdek a na jakim areale pracujesz? Bo 6441 to też zdrowy traktorek, a tur z przodu to dobra sprawa, masz go do wszystkiego

Ponad 30 ha w tym połowa to łąki, może by i stykneła 6441 ale łąki to bagna i szersze koła będą potrzebne a jak szersze koła to i pod pedałem musi troche być, pozatym 6441 ma opinie że pali symbolicznie mniej jak większe siostry a na więskszą proxime za rok lub dwa dokupilibyśmy jakiegoś tura, nie koniecznie zetorowskiego, bo nie podoba mi się 220tka bo za duża a 100kma nie ma prostowodów

ps. czy innej firmy tur również da się wpiąć bezpośrednio w chydraulikę proximy tak jak wpina się zetorowskie tury?

timasz    52
tzn wiekszą proxime lub coś innego 80km ale bez tura

wiec ja ci proponuje wyjscie posrednie czyli 7441 z turem szybka skrzynia i wysokim ogumieniem i obciaznikami na tylne kola do gospodarstwa mlecznego nieodzowny jest ciagnik z pozadnym turem

zetor11441    1

To zalezy do czego bedzie słuzł ci ten ciagnik????

Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

wlodiw    2

skoro tak mówisz to weź nawet 8441 niewiele więcej dopłacisz więcej mocy się przyda, a tura to sobie dokupisz

Cichy007    0

Ale ktoś na forum pisał, że jeżeli do Zetora zakłada sie tura innego to traci się gwarancje. Niewiem czy to jest prawda ale musiałbyś to sprawdzić.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

timasz    52

moj sasiad kupowal proxime i musial zalozyc zetorowskiego tura bo gwarancja by mu przepadla

Olik    0

U mnie we wsi było to samo. Sąsiad miał dylemat bo kupił Zetorka i do niego polski tur i nie wiedział czy stracić gwarancję i mieć ładowacz czy odwrotnie. Wybrał ładowacz bo ma gosp. mleczne i bardzo mu był on potrzebny <_<

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

garek    67

dziwne zasady przeciez ładowacz to jak dodatkowy osprzet niedługo utrata gwarancji będzie groziła za zapięcie maszyn nie sprzedawanych przed danego dilera masakra

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Olik    0

No może i dziwne ale to jest chwyt marketnigowy! poprostu Zetor chce więcej zarabiać i to wszystko B)

abuk14    1

No właśnie myślę, czy by przypadkiem nie porobic tego roku jeszcze C-360 i nazbierac kasy na Forterkę albo jakiegos Agrofarma, bo mialem plan teraz kupic jakąś używkę z Turem, ale tak jeżdże, oglądam i stwierdzam, że naprawde cholernie ciężko jest kupic dobry używany ciągnik. Może czepiam się szczególow, ale po moich ostatnich doswiadczeniach z Zetorem chcę kupic coś naprawdę porządnego. Oglądałem kilka MTZ-ów i ze wszystkich leje się jak z cebra, 7540 zrowalonym przodem i 912 z dobitym silnikiem. Ludzie ( za granicą ) nie potrafią dbac o ciągniki, bo dwa 8540 i MF 3060 były tak dobite, że aż szok, nie wiem jak można do takiego stanu doprowadzic dosc młody ciągnik. Nie mówię już o wyglądzie. Kurcze troszkę się rozpisałem nie na temat ;) , ale jak uważacie, czy Forterra jest warta dołożenia tych 25000 tys ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Karolc360
      Witam interesują mnie te dwa bliźniacze modele czy ktoś je posiada jak z eksploatacją?, a co wy o nich myślicie ciągnik pracował by głównie przy kosiarce-rozdrabniaczu zamiast starej poczciwej c360

• Przez jendrek88
      Witam wszystkich interesuję się kupnem tego modelu ciągnika,czy ktoś jest w stanie mi poradzić czy to dobra decyzja czy lepiej się wstrzymać? proszę o opinię w tym temacie.

• Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?
    • Przez gawela133
      Witam
      Zamierzam kupić ciągnik rolniczy początkowo byłem 100% pewny ze będzie to jd 6120m ponieważ już mam jd 6170m wiec były by tej samej marki lecz johne deere coś ostatnio podrożał rok temu na wiosnę wycenili cenę 250 000tys a na dzień dzisiejszy 277 000 netto

W niższej cenie zaproponowal mi inny deler Valtre N114e ktora kosZtuje z wyposażeniem takim jak bym chciał 270000 netto. Valtra wyglada na bardziej zaawansowany ciągnik natomiast JD M to prosty ciągnik który mam i nie mogę złego słowa powiedzieć .

Można prosić jakieś opinie na temat Valtry ?
      Co byście wybrali ?
      Z góry dziękuj
    • Przez picior4
      Witam, zamierzam zakupić nowy ciągnik rolniczy, za dotację z Młodego Rolnika. Posiadam 8ha pola, z czego 4 ha to porzeczka. Do tej pory uprawiałem wszystko MF-em 255, więc nie mam też dużej wiedzy na temat nowych ciągników. Ciągnik jaki szukam:
      -najlepiej żeby był to kompakt do 65km, max do 70
      - 4x4
      - w miarę wydajną pompę hydrauliki
      - ciągnik przejmie też trochę obowiązków od MF-a tzn. orka, agregat, karczowanie kemp (zamierzam poszerzyć areał uprawny, jeszcze o jakieś +/- 4-5 ha.
      -ziemia 3 klasy
      - ciągnik będzie pracował z ładowaczem czołowym, głównie przy załadunku palet, lub kontenerów z owocami
      -ciagnik szeroki z tyłu (szerokość mierzona razem z oponami od brzegu bieżnika) max do 170cm.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.