MECHANIZATOR

kompaktowe brony talerzowe

Polecane posty

goldas    2

To i ja mam pytanie

Czy taka brona jest w stanie przygotować pole do orki po kukurydzy na ziarno, jak wiadomo po zbiorze kukurydzy zostaje sporo resztek pożniwnych na polu, chodzi mi o to czy nie będzie za lekka i da radę wymieszać resztki pożniwne no i czy nie będzie się zapychać. Może ktoś już ma jakieś doświadczenia z taką uprawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aresa, jestem z niego zadowolony, jednak jego mankamentem jest to ,ze słabo sobie radzi na polu z dużą ilością resztek pożniwnych, także z kukurydzą może mieć kłopot.

Dociążacie swoje talerzówki? Bo ja o tym myśle na przyszłe lato, może lepiej wymiesza słomę? Po stojącym zbożu dobrze pociętym niema problemu, ale w miejscach, gdzie poległo jest makabra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@godlaś to jeszcze nic nie kupiłeś??? :o


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

A no nie :o Była ładna brona 2.5 ciągana (zresztą Ci o niej pisałem ) ale jak po nią pojechałem to została zadatkowana przez kogoś innego, żniwa przemęczyłem tym co mam (brona zawieszszana małe, lekkie badziewie). Zawsze po zbiorze kukurydzy ściern rozdrabniam dodatkowo mulczerem a później orka ale widziałem na ytubie catrosa jak śmigał właśnie po kukurydzy i całkiem ładnie uprawił Tylko że catros waży 1700 kg a bury coś koło 1000. I tak się zastanawiam czy lepiej kupić używaną ciężką bronę tależową za taką trzeba dać 10000-13000 zł a nowa KBT coś około 18000 chodzi mi o w miarę uniwersalny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

@Piotrus89 ma brone burego;p


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Czy ktoś posiada taką bronęLINK? Ogólnie co sądzicie o takiej bronie na małe areały? Marzy mi się coś takiego do 3P tak z 1,8m szerokości. Tylko czy to będzie ekonomicznie uzasadnione na 20 ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co mozecie mi powiedziec o tej bronce. Jak sie u was sprawuje i jakiej mocy ciągnik jest potrzebny do 3 metrowego kompaktu????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jutro odbieram kbt bury 3 metrową razem z hydropakiem.Już dzisiaj jeżdziłem po polach i szukałem jakiegoś ugoru żeby przetestować bo do żniw nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

ja będe mieć akurat po żniwach brone Unia Ares TXL 3m z walem gumowym. U mnie w okolicy bracuje taka i efekt jest taki ze zdecydowałem sie na jej kupno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2
Ja jutro odbieram kbt bury 3 metrową razem z hydropakiem.Już dzisiaj jeżdziłem po polach i szukałem jakiegoś ugoru żeby przetestować bo do żniw nie wytrzymam.

 

I co przetestowałeś nowy sprzęt? Z jaki ciągnikiem będzie pracowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie testowałem jeszcze jej bo nie miałem gdzie.Ursus 1014 bedzie ją ciągał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Moim zdaniem maszyna godna zaufania jest krotka brona talerzowa terradisc firmy pottinger... Widzialem jej prace bo sam jestem zainteresowany zakupem takiej i jak najbardiej na plus... moze jest ktos kto nia pracuje i moze wypowiedziec sie cos wiecej na jaj temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozwolę sobie odświeżyć temat, chciałbym zakupić kompaktową bronę talerzową o szerokości 3m z mocnym hydropakiem (dźwigającym co najmniej 1,5t), którą chciałbym wykonywać uprawę pożniwną oraz sprzęgać ją z siewnikiem, zależy mi na kompaktowej budowie oraz dobrym mieszaniu resztek, najbardziej pasują mi maszyny unii grudziądz txl i txxl, jednak ze względu na masę i długość rozważam wyłącznie wersje drive, wskażcie mi proszę modele, które mają solidny hydropak i nadają się do współpracy z ciągnikiem o mocy 115km, interesuje mnie pełny wał (packer, gumowy bądź oponowy), krajowe modele nie są zbyt solidne, amazone nie za dobrze sobie radzi (i nie ma wysięgnika), rabe werk podobno ma ładną bronę, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego modelu, bardzo proszę o pomoc - cena ok 40tys zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Zamierzam kupić kompaktową bronę talerzową do uprawy ścierniska,chce za jego pomocą pobudzić chwasty,resztki ziaren zbóż do wschodzenia żeby za drugim przejazdem zniszczyć je i posiać poplon.W takim przypadku brona kompaktowa sprawdzi się lepiej od zwykłej talerzówki albo grubera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Receptą na szybki wzrost samosiewów i chwastów po ściernisku jest jak najszybsze wymieszanie zalegających ziaren z glebą i nie ważne czy zrobisz to agregatem, gruberem czy talerzówką. Gruber wymiesza lepiej niż talerzówka, dodatkowo lepiej i równiej pracuje w twardej glebie. Ściernie jest zerwane, wymieszane z ziemią i spulchnione a pod spodem ziemia jest wilgotna, nie oddaje wody tak jak ściernisko a dużo łatwiej ją pobiera z opadów. Dla przykładu, zrobiłem jeden kawałek na drugi dzień po koszeniu gruberem ( 9 łap bez lemieszy bocznych) a drugi ok tygodnia po koszeniu. Różnica na polu jest taka że zielono jest na tym pierwszym a na drugim dopiero zaczyna się przebijać. Choć ojciec zrobił podorywkę pługiem to tam poza bryłami niema nic bo susza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

ketrab własnie ja też mysle o podobnej talerzówce ale z metal-fach z wałem packera i nikt w okolicy nie ma takiego sprzetu i nie mam o tym zbyt wielu inf. Ogólnie to chciałbym ją wykorzystać oprócz upraw po ściernisku również a raczej w głównej mierze do uprawy pod qq na wiosne. Cene na allegro za 6m widziałem coś ponad 50tyś brutto wiec moze od dilera wyrwał by taniej cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ktoś wie jaka jest róznica między prostymi talerzami jak w Aresie TL a takimi wygiętymi jak talerz do zupy jak w Grano ? mowa o talerzówkach kompaktowych, i które polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam ma ktoś bronę talerzową Agro-masz 5m składaną, zastanawiam się nad kupnem takiej maszyny i ciekawią mnie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

odświeże temat .... ile wazą wasze brony przy jakiej szerokosci ?  czym je dociązacie ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Moja Agro Masz 5 metrów bez wózka waży niby 2900, teraz będę wózek dorabiał myślę że z  1000 kg będzie ważył. Ciągniczek case MX 150, spokojnie w podorywce 15-16 km nawet 19 km potrafił  robić bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj