MECHANIZATOR

kompaktowe brony talerzowe

Polecane posty

oaxis3333    39

chodzi mi o same brony bez hydropaku z wałem  bądź bez :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Latać to nie potrafię ciągnikiem, ale ja ze swoją talerzówką to do 40 km potrafię jeździć, pewnie to i więcej bym wycisną, ale tylko tyle fabryka dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

19 km to z ziemi pewnie tsunami sie robi

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Witam!Poanowie proszę o podpowiedz! Kupiłem brone talerzowo kompaktowo 2,7m firmy AGRO-LIFT,i jest problem prawa strona zagłębia się więcej(ramiona w ciągniku są równo ustawione,brona cięgłem odpowiednio wypoziomowana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Dla mnie te kompaktowe brony talerzowe to jakiś wyskok modowy i dobra reklama. Pożyczyłem od kolegi Aresa 4m XXl ful wypas z ciężkim wałem  do rekultywacji dawno nie obsiewanego ugoru. Kolega sam za bardzo nie chwalił tego urządzenia i miał rację. Ziemia uprawiona tak sobie, wymieszanie też jako tako, faktycznie zapotrzebowanie na moc względne bo 180km ciągało go jak szmatę po polu. Powiem że sam byłem napalony na zakup takiego sprzętu i ciesze sie że tego nie zrobiłem. Zamiast kompaktowej brony kupiłem starą porządną ciąganą talerzówkę o talerzach 65cm i szerokości około 3,7m. Niedawno obok mnie sasiad uprawiał kompaktową talerzówką vaderstad 6m ciąganą Deutz Fahrem 300km a ja swoją i u mnie jest dużo lepiej-ziemia lepiej przemieszana, pole równiejsze, dużo mniej resztek pożniwnych. Moim zdaniem kompaktowe brony talerzowe powstały w celu jak najszybszej uprawy pożniwnej ewntualnie posiania poplonów itp. Jeżeli ktos myśli że dokona nia porządnej rekultywacji terenu lub przygotuje ściernisko do siewu jest w błędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam taką bronę z Agro Maszu i nie narzekam. Używam ją do podorywek i niekiedy uprawy po orce pod siew. Do tego nie ma co narzekać, bardzo dobrze miesza i uprawia.

Do ugorów nie nadaję sie wcale, w tym roku próbowałem, nie wbije się i nie wymiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam bronę tolmet astat 3m. Mega problem w niej to oblepiajace się ziemią talerze na drugim rzędzie. I nie jest to trochę ziemi tylko dobre kilka cm, ziemia wyrównuje ta wypukłości talerza. W tej chwili skrobie je po skończonej robocie ale wydaje mi się że oblepione te talerze nie pracują tak jak powinny. Czy w waszych bronach kompaktowych też jest ten problem? Moja ma talerze 610mm.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Mam bronę tolmet astat 3m. Mega problem w niej to oblepiajace się ziemią talerze na drugim rzędzie. I nie jest to trochę ziemi tylko dobre kilka cm, ziemia wyrównuje ta wypukłości talerza. W tej chwili skrobie je po skończonej robocie ale wydaje mi się że oblepione te talerze nie pracują tak jak powinny. Czy w waszych bronach kompaktowych też jest ten problem? Moja ma talerze 610mm.

Może masz za płytko ustawiony drugi rząd talerzy. Ja też mam takiego astata tylko 560 i nic się nie oblepia, może też zależy przy jakiej wilgotności uprawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

u mnie to samo w tolmecie   drugi rząd talerzy oblepiony gliną (przy uprawie bardzo mokrej glinie)

popękały mi wczoraj  cztery śruby gdzie przykręcony jest wał rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie ważne jak ją ustawię zawsze przy wilgotnej glebie się oblepia. No i właśnie teraz ta wilgotność.

Ja używam jej np. do niszczenia teraz poplonów. Gorczyca po jaja, ziemia wilgotna jak to na jesieni. Płytka uprawa na kilka cm żeby tylko ją zniszczyć. Używam jej też po orce do uprawienia przedsiewnego. Gleba wtedy zazwyczaj jest wilgotna.

Jedynie na ściernisku jak jest z reguły górna warstwa wysuszona jest wtedy ok. A tak to zawsze mam z tym problem. Nie robię nią jak jest mokro. Gleba jest wilgotna, krusząca się.

Z tego co zauważyłem to ziemia z pierwszych talerzy rzucana jest na drugie i przylepia się do nich. Nie zsypuje się tylko przylepia. Pierwszy rząd jak nic na niego nie leci jest ok.

Może czymś pomalować te talerze? Czym?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam bronę Staltech-a i ten sam problem.Zauważyłem również przy większym oporze że ciągnik nie idzie w linii prostej tylko tył ciągnika ucieka w lewo.Też to zaobserwowaliście w swoich bronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Może masz źle ustawioną tzn. nie wypoziomowaną? u mnie akurat po dobrym ustawieniu idzie prosto, ale jak tylko np. tył idzie za głęboko to zaraz ściąga traktor.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Może masz źle ustawioną tzn. nie wypoziomowaną? u mnie akurat po dobrym ustawieniu idzie prosto, ale jak tylko np. tył idzie za głęboko to zaraz ściąga traktor.

Jaką masz bronę-agregat?W którą stronę Ci ściąga?

 

W staltechu pierwszy rząd ma talerze skierowane w lewo i jak natrafi na twardą ziemię tył ciągnika jest ściągany w lewo.Upatrywałbym przyczynę właśnie w oporze ziemi.

Inni nie zaobserwowaliście takiego czegoś?

 

Ksawery ale przyczyna czego:oblepiania talerzy czy ściągania.W agregacie talerzowym rzędy są blisko siebie ze względu na hydropak ale w bronie talerzowej odległość jest większa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kriss  w tej bronie musisz mieć idealnie wypoziomowanie ,aby oba rzedy talerzy zabieraly tą samą mase  glleby ,w przeciwnym razie bedzie ściągać na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Jaką masz bronę-agregat?W którą stronę Ci ściąga?

 

W staltechu pierwszy rząd ma talerze skierowane w lewo i jak natrafi na twardą ziemię tył ciągnika jest ściągany w lewo.Upatrywałbym przyczynę właśnie w oporze ziemi.

Inni nie zaobserwowaliście takiego czegoś?

 

Ksawery ale przyczyna czego:oblepiania talerzy czy ściągania.W agregacie talerzowym rzędy są blisko siebie ze względu na hydropak ale w bronie talerzowej odległość jest większa.

Tak mysle o tym oblepianiu, tzn. Tak sie tylko zastanawiam bo rozne firmy maja rozne odległości, a jeśli w tym tolmecie jest blisko to byc może zbyt duza ilość ziemi leci wprost na następne talerze, a jakby były dalej to czesc ziemi spadla by wcześniej pod talerz. Tak tylko sie zastanawiam nie mowie, ze tak jest. Ale cos musi byc przyczyna skoro ziemia w której pracujesz nie jest zbyt mokra tak?

 

 

A co powiecie o agregacie talerzowym armasz warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jaką masz bronę-agregat?W którą stronę Ci ściąga?

 

W staltechu pierwszy rząd ma talerze skierowane w lewo i jak natrafi na twardą ziemię tył ciągnika jest ściągany w lewo.Upatrywałbym przyczynę właśnie w oporze ziemi.

Inni nie zaobserwowaliście takiego czegoś?

 

Ksawery ale przyczyna czego:oblepiania talerzy czy ściągania.W agregacie talerzowym rzędy są blisko siebie ze względu na hydropak ale w bronie talerzowej odległość jest większa.

 

Ja mam brone talerzową Tolmet Astat (bez hydropaku).

U mnie pierwszy rząd rzuca ziemię w lewo i jest tak samo jak u ciebie. Ale dobre wypoziomowanie załatwia temat. U mnie jest jeden otwór fasolkowy w górnym łączniku i on pomaga ten problem również rozwiązać bo brona trochę pływa.

 

Wracając do oblepiania. Ja pracuję nią z prędkością 10-12km ziemia z pierwszego rzędu leci daleko na drugi rząd. Pewnie jak bym jechał 3-4km ziemia by sie nie oblepiała ale efekt pracy prawie żaden.

Macie jakiś pomysł jak z tym walczyć?

Ciekaw jestem czy w zachodnich bronach też taki efekt występuje? Bo w polskich widać że we wszystkich jest to samo.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zobacz sobie na Lemken Rubin - stosują za pierwszym i drugim rzędem talerzy takie sprężyny zgarniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja podepnę się pod temat ma agregat upr-siewny agro-lift i tak samo występuje problem oblepiania się drugiego rzędu talerzy. Ja poświęciłem trochę czasu i doszedłem co zrobić a mianowicie wypolerowałem na lustro tylne talerze (trochę to monotonne i żmudne zajęcie ale coś za coś).
Diaks do tego tarcza ta papierowa z tymi ząbkami i dużo cierpliwości. Ale efekt jest.
Tak samo robiłem z pługami. Mimo ze zawsze smarowałem olejem i smarem to w końcu i tak trzeba było czyścić albo brać szpachelkę w pole i skrzy bać co jakiś czas. A po wypolerowaniu nie było mowy o jakimkolwiek oblepianiu mówię oczywiście o naszej starej unii grudziadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

I o to chodziło. Albo polerka,spróbuję to zrobić na kilku talerzach i zobaczę albo wykonanie takiego zgarniacza jak przy lemkenie. Pewnie palce od zgarniacza siewnika albo od zgrabiarki do trawy były by dobre.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam brone talerzową Tolmet Astat (bez hydropaku).

U mnie pierwszy rząd rzuca ziemię w lewo i jest tak samo jak u ciebie. Ale dobre wypoziomowanie załatwia temat. U mnie jest jeden otwór fasolkowy w górnym łączniku i on pomaga ten problem również rozwiązać bo brona trochę pływa.

 

Wracając do oblepiania. Ja pracuję nią z prędkością 10-12km ziemia z pierwszego rzędu leci daleko na drugi rząd. Pewnie jak bym jechał 3-4km ziemia by sie nie oblepiała ale efekt pracy prawie żaden.

Macie jakiś pomysł jak z tym walczyć?

Ciekaw jestem czy w zachodnich bronach też taki efekt występuje? Bo w polskich widać że we wszystkich jest to samo.

Ja też jeżdżę z taką prędkością i mam założony łącznik na fasolkę.

Tak jak kolega akmały pisze.Nie pamiętam już ale wydaje mi się że takie zgrzebło sprężyste było w opcji dodatkowej do wzięcia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zobacz sobie na Lemken Rubin - stosują za pierwszym i drugim rzędem talerzy takie sprężyny zgarniające.

 

Oglądam teraz filmy z tym rubinem i sporo masy zostaje zatrzymane przez nie ale też sporo leci na talerze. Ciekawe czy to jest roziwązanie problemu w rubinach czy może inna konstrukcja słupicy (kąty natarcia)


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Chciałbym prosić o opinię na temat kilku bron talerzowych. Maszyna miałaby by być do klasycznego zerwania ścierniska czy to zbożach czy po rzepaku. Miałaby również przygotować pod siew ściernisko po kukurydzy na ziarno (najlepiej w jednym przejeździe). No i żeby przy prędkości 15km/h nie zaczynała się bujać. Szerokość robocza 5m pod konia 250km. Na razie moje typy to Lemken Rubin 9, Pottinger TerradiscT, Bednar AOL, Farmet Diskomat PS, Unia Ares HP. Co o nich sądzicie? Może jeszcze coś innego? No i żeby nie kosztowała fortuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj