Skocz do zawartości
kornas

Oprysk rzepaku ozimego navigatorem wiosną.

Polecane posty

kornas    0

Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak??;) pozdrawiam

mich1984    0

Nie pryszcz bedzie ładnie kolorowo na polu

Edytowano przez mich1984

Wiadomość z agroFakt.pl

kopek22    2

Opryskaj Fox 480 sc, też nie ma rejestracji ale można pojechać tylko pod pewnymi warunkami. Rzepak musi być zdrowy, oczywiście nie może byc przymrozków i najlepiej w pochmurne dni aby bylo jak naj mniej słońca w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim, ewentualnie jakoś nad wieczorem i z rzepakiem nic sie nie stanie. Wypraktykowanie w zwlczaniu fiołka. Mak też jest wrażliwy wiec nie powinno byc problemu :)

panowie

ma taki problem kupiłem 2 h pola na któtym rośnie rzepak ozimy , i jest problem bo nie był pryskany na chwast przez poprzedniego właściciela

i tu prożba do osób które pryskały na wiosne fox 480 czy ten środek poradzi sobie z tasznikiem i fiołkiem sporo tego a rzepak nie za duży ma 10 - 15 cm

i czy nie zaszkodzi plantacji niby nie pisze w ulotce o pryskani na wiosnę ale czytałem forum i kilka osób pisało że pryskali jestem ciekaw opini tych opsó

warchest    46

rowniez podlaczam sie pod pytanie czy pryskal ktos z was navigatorem wiosna . bo ten rok taki byl navigator lezy kupiony nie dalo rady rzepaku opryskac bo ciagnik lgnąłna polu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez NewVario
      Witam ! W tym sezonie po raz pierwszy będę młócił u siebie rzepak, posiadam przystawkę z kosą boczną . Niestety nie wiem jak ustawić kombajn oraz sita pod rzepak ?? Gdzie go uszczelnić ?