Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Zombi330    49

słyszałem że płyną jakieś statki z mięskiem naszych świnek do Chin ale nie wiadomo czy tamci je przyjmą - jak nie przyjmą to będą musiały wrócić do Europy i dopiero będzie kiszka a co do cen w sklepach to czy świnia kosztuje w skupie 5 zł czy 3 zł to ceny wyrobów takie same i tak było 20 lat temu i tak samo jest teraz - jeden pies.

farmerek12    41

"http://www.faktykali...li-do-kalisza"- Jak myślicie czy ten strajk coś zdziała??? Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji :D ) który by wpłynął troche na władzę a nie że przyjedzie 10 rolników ciągnikami, napalą paliwa i to wszystko.

Edytowano przez farmerek12

Tomasz78    375

Jestem Panowie po przerwie i na początek pytanie kto chce faktycznie strajkować ,chodzi mi o konkretne osoby które w danych okolicach są w stanie coś zorganizować ,prosze piszcie powiaty i co możecie zrobić ,Ci co z Mazowsza niech zaczną się szykować na Wiejską ,jak zbierzemy odpowiednie grupy to ustalimy termin .

Wiadomość z agroFakt.pl

kammillo    18

Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

jaco25    262

Kolega kammillo mądrzę piszesz, wszyscy jedziemy na tym samym wózku....

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Pablo16    14

Jestem z okolic Barczewa powiat Olsztyński gdyby coś było organizowane w pobliżu to dajcie info na PW chętnie dołącze.

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

jan2130    17

Witam panowie jutro to jest 28.02.2014r godzina 11:00 rondo Lipnica zapraszamy kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

kafar191    7

Strajk 4 marca godz.11 w Bydgoszczy - całe województwo kujawsko-pomorskie.

W jakim miejscu ten strajk??

Darekpol    12

Stary rynek. Przemarsz pod Urząd Wojewódzki. Bez ciągników. Będzie minimum tysiąc rolników. Apelujemy do wsyzstkich chętnych o przybycie.

• Like 1

Rolnik1973    1328

LUBELSKIE - dziś znieśli strefę buforową można wywozić.( powiat bialski i włodawski ).

Ja akurat nie jestem producentem trzody ale strajk całkowicie popieram i jak będzie w mojej okolicy to chętnie się przyłącze ale jednocześnie myślę że to tyle da co zwykle bywa a mianowicie zastanie uruchomiony skup interwencyjny po max.3 zł.mięso zamrożą te zamrażarnie co sobie odpowiednio załatwią papiery od rządu a po roku jak cena wystarczająco wzrośnie to samo mięso sprzedadzą i na tym zarobią kupę kasy którą nam rok wcześniej zrabowano i my będziemy zadowoleni że te protesty uruchomiły skup interwencyjny i oni będą zadowoleni że dało się w prosty sposób na rolniku zarobić.

Darekpol    12

A Pamiętacie strajk w Bydgoszczy w czerwcu 2012 r. Nic strajk nie dał? 100 zł do ha za wymarznięte rzepaki i zboża ozime i.t.d. Teraz też będziemy protestowali do skutku.

haczyk5    24

Mam nadzieję że zrobicie tam porządną zadyme ;) . Ja mam bardzo daleko do Kuj-Pom ale chętnie przeczytam wasze relacje:)

Tomasz78    375

A w

powiecie Gniezno coś organizujemy ,lub gdzieś w Wielkopolsce ,chętnie zbiorę grupę osób i się przyłączę.

muoodyy    2

Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

jak najbardziej sie z Tobą zgadzam kolego. wszyscy siedzimy w tym gó...nie

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

Rolnik1973    1328

Jutro 28.02 godz 17 w Białej Podlaskiej spotkanie z ministrem Kalembą. Sala konferencyjna starostwa powiatowego ul Brzeska 41, Jechać i wylewać żale, lepiej niż na strajk.

Darekpol    12

Strajk w Bydgoszczy 4 marzec 2014 r.

http://forum.agrofoto.pl/gallery/image/258-odezwa/

karolr2    180

Jutro 28.02 godz 17 w Białej Podlaskiej spotkanie z ministrem Kalembą. Sala konferencyjna starostwa powiatowego ul Brzeska 41, Jechać i wylewać żale, lepiej niż na strajk.

Rolniku będziesz tam

lukasz222    2365

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

O ile uważam, że blokowanie dróg zwykłym ludziom to największa głupota jaką można było wymyślić, o tyle Twoje twierdzenia o cenach są bzdurne. Ceny żywca poleciały na łeb na szyję, a ceny w sklepach albo stoją w miejscu, albo poszły w górę. Tu nie ma ekonomicznej logiki, tylko chęć wydymania rodaka, którą Polacy, co widać coraz częściej, mają we krwi.

dabaz    54

Te @prawic_od_owiec, jak mięso będzie drogie to świniaka ubije i zjem i nie będę kupował tego chłamu który żresz ze sklepów, a który pochodzi z ferm z zachodu. Normalnie co za bambus. Pisiory zniosły ubój rytualny i jeszcze się za trzodę biorą. Normalnie achhhhhh.

ciastek12    33

Kolego @prawi_co_wiec a co byś zrobił jakby twoje ziemniaki były po 10 groszy? Ciekawe czy wtedy byś był taki mądry....a przecież jakby podrożały to nikogo by nie było na nie stać i tak byś ich nie sprzedał....Chyba nie zadajesz sobie z tego sprawy, że cena trzody spadła o 30% a w sklepach nie potaniało...przyjdzie klęska na Ciebie, że truskawka i ziemniak będzie tani i nie będzie Ci wtedy do śmiechu. Ja będę się cieszył bo obiad i deser będzie kosztował grosze....

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez Magda_86
      Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy dyplomowej.

Proszę o wypełnienie, a dokładniej dotyczy problemów rolników.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?