Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Piotorek    0

Brakuje kogoś kto by zjednoczył rolników, w kupie siła. Całe embargo spowodowane jest nadgorliwościa naszych polityków, po co tak mocno sie angażują w ukraine. Politycy przy wyborach sobie o nas przypomną, ale my to zapamietamy.

kafar191    7

tylko że nie każdy może jechać do warszawy, a na taki jak Ty to mówisz "miejscowy" strajk ma możliwość iść to co wtedy?

Zgadzam się. Nie każdy do Warszawy ma na tyle blisko żeby tam jechać.

A jeśli chodzi o mentalność rolników to to jest prawda że obszarowcom to wisi i bimba że tania trzoda. Jak mi się w twarz śmieją jak chcę zboże kupić a cena z nóg powala to i ja (choć nie prosto w twarz a po cichu) cieszę się jak cena zbóż jest niższa. A co gorsza nie tylko zboże jest potrzebne do karmienia świń i dochodzą inne koszta. Chociaż człowiekowi nie chodzi o to żeby zdzierać z innych producentów to wkurza człowieka jak drugi śmiejąc się w twarz mówi po co chowasz, ja wole dobrze zboże sprzedać a człowiek nie ma wyboru i kupuje.

matingus    107

ja jeszcze lepszego słyszałem.pytam się do czego wędliny nie staniały,jak tuczniki takie tanie,jeden właściciel jeszcze zdrożeją bo sól drożeje i inne przyprawy.to już przesada.

Edytowano przez matingus

Wiadomość z agroFakt.pl

muoodyy    2

nastały takie czasy że sąsiad sąsiadowi teraz zazdrości i tak jak mówisz śmieje sie za plecami że coś mu nie idzie chociaż sie stara. boli mnie tylko to że naprawde jest dużo rolników co całe serce w swoją hodowle wkładają i teraz nawet za gó..no muszą zapłacić....

slawciu    0

ja też jestem zdania strajku co oni sobie myślą. Ale ich to przeciesz nie obchodzi bo po co dawać swoim jak można dawać obcym.

Tomasz78    330

wyłączyli mi neta ciekawe dlaczego .czyzbym zamocno sie udzielał .Pisze z tel.ale to nie to samo jak włączą dołączę do dyskusji.

oczywiście że wyłączyli bo to wszystko jest kontrolowane i sterowane przez wpływowych prominentów nieraz to się nie da dodać wpisu przy prawidłowa działającej stronie internetowej

uglibugli    74

wyłączyli mi neta ciekawe dlaczego .czyzbym zamocno sie udzielał .Pisze z tel.ale to nie to samo jak włączą dołączę do dyskusji.

Wiesz co może fakt nie powiązany i tylko przypadek ale miałem wczoraj to samo ....

Rolnik1973    1275

Dziś na tvp info wypowiadał się rzecznik prasowy koncernu Polskie Mięso i stwierdził że mięso w sklepach zdrożeje o kilka procent bo niema sprzedaży na rynki wschodnie ,do Korei czy Japonii ,gdzie idą uszy ogony i stupy co daje im duże dochody ,a jeśli na tamtych rynkach dochody maleją oni rekompensują sobie straty na polskim rynku .

Żeby czasem tą podwyżką się nie przeliczyli tak jak rząd na podwyżcze akcyzy na fajki i alkohol, sprzedaż spadła i wpływy też. Dla nas to gorzej bo jeszcze mniejszy zbyt będzie. Tu trzeba obniżyć mięso w sklepach % do spadku cen świń i wtedy spożycie wzrośnie i polska swoje mięso sama wchłonie.

Meer    5

tu jest racja świnie tanie jak barszcz a w sklepie do gory to kto na tym zarabia ? tak jak pisałem w temacie ceny trzody chlewnej moj post mówi wszystko

jahooo    259

ASF to trzeba by zarazić trzodę z Wiejskiej, to protesty nie byłyby potrzebne.

Meer    5

Ludzie nie rozumieja po co to wszystko i tego ze ciągnik to miejsce pracy n nie dobrobyt.. nasze miejsce pracy kosztuje tylko co ich domu .. a im wiecznie cos pod nosem smierdzi

uglibugli    74

Heh nawet nie wiedzałem ze w moim mieście był dzisiaj strajk w końcu media ogólnopolskie nic o tym nie mówią dobrze ze na swoim ML-u nie mam rejestracji PKA tylko PK bo mógłbym auto stracić parkując w mieście ;P Komentarze durne jak durne jest społeczeństwo ale rolnik nie lepszy bo te strajki okiem przeciętnego mieszkańca wyglądają jak "parada wojskowa" a nie jak strajk !!! Proszę was zmienicie taktykę bo nic nam to nie daje oprócz tego ze kłócimy się coraz bardziej z miastem które nic nie rozumie ....

Rolnik1973    1275

Miastowi jakby byli mądrzy to by te lśniące traktory butelkami, lub kostką z chodnika obrzucali i by szybko się skończyła prezentacja sprzętu. Bo to nie strajk tylko pokaz. STRAJKOWAĆ TO PIESZO Z TRANSPARENTAMI.

tktomek74    2

Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

Edytowano przez tktomek74

DEMONxXx    4

Fakt utrudnianie ruchu zwyklym obywatelom nie jest sprawiedliwe ale tylko tak ktoś wogole zwroci na to uwagę. Lepiej byłoby jechać do źródła ale jak to już niejednokrotnie było pisane nie każdy może i ma czas a miastowi powinni się przyłączć a nie rzucać kostką poza tym myślę że to by się źle dla nich skonczyło (chłop zwłaszcza podczas strajku nie ma zbyt dużej cierpliwości). Te postulaty leżą w interesie całego kraju nie tylko jak to niektórzy twierdzą w kieszeni chłopa. Ludzie co ten kraj byłby wart bez wsi? kto by się z nim liczył? Poza tym mleczarnie, ubojnie, młyny itp. to są tysiące miliony miejsc pracy. Człowiek wykonując takie zawody powinien ,,spać na pieniądzach" a nie martwić się czy mu wystarczy. Kzdy gospodaż musi znac wiele specjalizacji zeby odpowiednio zająć sie gospodarstwem o pracy od świtu do nocy juz nie wspomnę. Nie jeden rolnik nie ma nawet czasu zeby się porządnie wyspać a od roboty garba dostaje a mieszczuchy ci co najwięcej krzyczą to przeważnie robią po 8 godz poniedziałem-piątek albo wcale nie pracują. Poza tym czy wieś wypomina tym milionerom z miasta co pozakładali firmy ze biorą kasę o ktorej wiekszosci sie nawet nie sniło za kilka podpisów?

Ludzie to chore co mnie obchodzi ze ktoś ma więcej czy mniej niż ja kazdy ma na co zpracował i na wsi są biedni i bogaci tak samo i w mieście

uglibugli    74

Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

Stanowisko jest wspólne sam wyjechałbym na strajk tyle ze w najbliższej mojej okolicy na razie jest spokój i nie ma gdzie i z kim protestować ;( I wspieram was całym sercem a to ze nie podoba mi się forma strajku to nie oznacza ze jest jakiś podział i nie ma poparcia !!! Bo poparcie jest pełne i stanowisko dotyczące postulatów jest jedno a już sama forma protestu i nie zgadzanie się z nią nie oznacza ze ktoś się wyłamuję !!!

kammillo    18

Ale trzeba się jak najszybciej organizować i wyjść z domówm na ulice wszyscy a nie tylko pisać bo ceny są jakie są ale jakoś nikt się nie wyrywa by skończyć z tym poniżaniem nas!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez Magda_86
      Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy dyplomowej.

Proszę o wypełnienie, a dokładniej dotyczy problemów rolników.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?