Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

matingus    107

A może w ramach protestu podrzucić by do sejmu kilka dzików zarażonych tym afrykańskim pomorem świń ??? Co Wy na to ? :D

wiesz moim zdaniem to tam jest sama dziczyzna .jeden w tą czy w tamtą różnicy nie robi.

Tusk to już wygląda jak by był zarażony tym afrykańskim pomorem świń. :D

poz..........

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

grzesiekxy    15

Tak zróbcie rewolucje ,potem wybierzcie nowe władze a te nowe władze znowu zaczno dbać o swoje interesy i tak wkółko....

Wiadomość z agroFakt.pl

kammillo    18

To następną rewolucje się zrobi. Nie można się dać tak jak teraz się daliśmy.

uglibugli    74

Mnie najbardziej wkurzyło gdy Tusk powiedział że Polska jest w stanie wesprzeć Ukraine finansowo ;[ . Nie wiedziałem że żyje w takim bogatym kraju :blink: . A że świnie po 3 zł to go g**no obchodzi .

To też panowie trzeba zbierać siły traktory do garażu a nie na ulicę i uderzać do Warszawy i strajkować tak żeby nas widzieli a nie żeby na nas krzyczeli że ulice blokujemy i że jesteśmy hołotą !!! I trzeba głośno krzyczeć przeciwko Ukrainie bo dlaczego "zachód" nic się nie wtrąca w sprawie Ukraińskiej ??? Dlatego ze nie zadziera z Rosją tylko głupiego Polaka wysyłają żeby tracił na embargach i prowadzą nas do bankructwa !!! Ukraina potrafiła zrobić "Majdan" to my też pokażmy że potrafimy zrobić coś dobrego dla nas bez skłócania się z resztą narodu !!! Ludzie zrozumcie musimy doprowadzić do tego żeby miasto nas wspierało a nie było przeciwko nam !!! I mniej pisania tylko trzeba działać organizować autokary noclegi i uderzać w sedno sprawy a nie rozrzucić się po całej Polsce gdzie w wiadomościach powiedzą ze setka rolników była pod ministerstwem i tak na dobrą sprawę nikt nie wie o co im chodzi ....

dzarjan8111    5

Naszczescie jest temat zastepczy o ukrainie i nikt sobie nami rolnikami glowy w sejmie zaprzatac nie musi... W mediach 90 procent o pomocy dla ukraincow, reszta tematy poboczne i nie ma tematu... Zal patrzec na to odwracanie uwagi od problemow we wlasnym kraju. . .

Naszczescie jest temat zastepczy o ukrainie i nikt sobie nami rolnikami glowy w sejmie zaprzatac nie musi... W mediach 90 procent o pomocy dla ukraincow, reszta tematy poboczne i nie ma tematu... Zal patrzec na to odwracanie uwagi od problemow we wlasnym kraju. . .

kammillo    18

Ruszajmy pod sejm i pokażmy na co nas stać. Ale kilka wozóz z gnojówką by nie zaszkodziło.

Dokładnie, temat z Trynkiewiczem się skończył, teraz Ukraina, a później pewnie przylot bocianów będą analizować przez tydzień lub 2.

waldek25    3

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko , nie ma co wychodzić co jakiś czas gdy wyjdziemy wszyscy wszendzie to powinni się nami zainteresować!!! tak jest moja sugestia

Daniellll    3

Wystarczyło tylko nie wtykać nosa w nieswoje sprawy a wszystko było by OK . była by i cena i nie było by embarga a przede wszystkim tych podrzuconych dzików niby z ( ASF )

matingus    107

@ daniel wiesz Polacy to potrafią wyskoczyć przed szereg.zawsze musi być o nich głośno.

Tomasz78    375

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko ,

Dokładnie popieram skrzyknąć się wziąć zwołać sąsiadów i zadziałać konkretnego dnia ,ale panowie tak z jajami kiedy ?

cinek1808    27

dziki może i podrzucone ale po jakiego grzyba ten co je znalazł zgłaszał to mogł lepiej dół i zagrzebać nie było tego wszystkiego

a teraz niech mi ktoś powie czy słyszał że złoża miedzi w polsce zostały sprzedane kanadyjskiej firmie a KGHM ktore jest po czesci własnoscia państwa

Daniellll    3

moje zdanie jest takie ,każdy gospodarz powinien zadbac o swoje podwórko ,mam na myśli rząd

Tomasz78    375

Cinek ty trochę nie trybisz polityki ;) problem z dzikiem to właśnie podrzucić i zgłosić ,kto zgłosił ktoś kto miał za to zapłacone ,aby się rozniosło ,co do sprzedaży miedzi ,to najlepiej się sprzedaje coś w obliczu jakiejś afery czy np.pomoru ,bo przejdzie bez rozgłosu i za kilka tygodni nikt nawet media nie wspomną bo będą inne gorące tematy.

matingus    107

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko ,

Dokładnie popieram skrzyknąć się wziąć zwołać sąsiadów i zadziałać konkretnego dnia ,ale panowie tak z jajami kiedy ?

to nie wyjdzie.ci co mają hodowlę to może tak,ale ci co mają produkcję roślinną to ich nic nie obchodzi.słyszałem rozmowę rolników co mają tylko roślinną,taniej się kupi tucznika.im to w to graj.

tylko może przyjść kolej i na nich.

@ daniel kogo masz na myśli.moim zdaniem wszyscy są tacy sami.jak się dopadną do koryta to ciągną ile mogą.liczą się tylko oni.

tomek868    1

ja to bym wszystkim rzeźnikom zamiast świń to byn zawiózł każdemu jednemu rozrzutkik gnoju na te kostki brukowe

Witam; rolnicy strajki blokady na małą skalę to wszystko jest mało warte, tu jest potrzebna jedność i zorganizowanie jak na Ukrainie a jej nie będzie bez silnej i dużej organizacji rolniczej która kiedyś powstanie a zorganizowanie powinna być jak w państwie-zarząd główny -później wojewódzki, powiatowy, gminny. Zebrania z rolnikami powinny być najdalej co miesiąc w jakimś pomieszczeniu zadaszonym na stojąco krótko i na temat (niekoniecznie na sali na krzesełku) komunikacja przez e-meila, sms lub na stronie internetowej i to nie robimy wtenczas jak jest źle tylko prewencyjnie tak do pilnowania naszych interesów bo te sumy zł. które my tracimy przez niekąpetencje lub opieszałość władzy to może być 10-20% naszych dochodów a wykorzystywanie dramatycznej sytuacji (jak jest obecnie) przez potężne firmy jest wtenczas nagminne i nieoszacowane w stratach dla tego sektora którego to dotknęło.

Jest nas rolników przecież ogromna rzesza która z roku na rok się zmniejsza i będzie coraz trudniej o dużą siłę przebicia naszych racji tam w sejmie który stracił poczucie rzeczywistości jak żyją prości i zwykli obywatele i jakie są ich dochody i bolączki oni myślą tylko o sobie i załatwiają swoje sprawy żeby ustawić się do końca życia, są bezkarni, niczego się nie boją i z prostym Kowalskim czy Nowakiem się wcale nie liczą, żyją nad stan inwestują rzekomo dla nas zwiększają dług państwa z którego ich nikt nie rozlicza na koniec kadencji czy przed nowymi wyborami.

Przecież w erze kapitalizmu zwiększanie zadłużenia na bieżącą konsumpcję nie ma prawa bytu o czym każdy z nas to wie.

Tomasz78    375

Matingus ale producentów trzodt jest trochę w każdej wsi więc zebrać ich i zagadać z sołtysami okolicznych wiosek aby zebrali i np w powiatowych miastach się zebrać ,to wymaga trochę organizacji ale cel jest i trzeba go zrealizować nim będzie za póżno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez Magda_86
      Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy dyplomowej.

Proszę o wypełnienie, a dokładniej dotyczy problemów rolników.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?