Skocz do zawartości
NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Radi18t    2

panowie Jutro w warszawie o 11.00 ale gdzie ??

pod ministerstwem ronictwa??

to ma byc piketa czy duży strajk???

ja jestem z Sochaczewa (mazowieckie) z moich okolic tez spora grupa chciałaby sie przyłączyc tylko nie wiemy gdzie??!!

fryderyk    8

Dzisiaj w wiadomościach w jedynce wypowiadał się nasz ,,kochany" premier i coś tam przebąkiwał, że sytuacja jest zła i na pomoc mogą liczyć rolnicy w strefach buforowych. Dobrze oni mają najgorzej bo nie mają wogóle możliwości pozbycia się towaru, ale co z innymi woj.??? cena spadła prawie o połowę i kto nam odda za poniesione straty bo to nie jest normalnym zjawiskiem by cena spadła o połowę w przeciągu kilku tygodni. Na Ukrainie już porządek prawie zrobiony więc może teraz łaskawi politycy nami się zajmą???

wierzę, że jakby cena wzrosła o połowę, też byście równie intensywnie strajkowali nad tym, aby ceny wróciły do normalnych poziomów :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco25    262

Dostaniecie... figę z makiem. Pieniądze są potrzebne, żeby pomóc Ukrainie... tak dziś mówili w telewizji, więc my musimy się dla niej zrzucić - oczywiście nie dobrowolnie...

Początek roku więc może w takim razie niech politycy i urzędnicy oddadzą swoje ,,13" dla Ukrainy niezła sumka by się uzbierała :P

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

fryderyk    8

Mam prawo do wypowiedzi Kamilku, jak tutaj każdy.

Wiem, że wolałbyć wprowadzić cenzurę, ale komuny już nie ma.. choć gdzieniegdzie wieje nią na kilometry!!

Jeśli istnieje zmowa cenowa, to dlaczego żaden z Was nie pójdzie z tym do UOKiK? Oni tylko czekają na tego typu sprawy!

I zasugerowałem wcześniej, abyście udali się do instytucji, która tym wszystkim zarządza - brukselskiej skarbonki brudnych pieniędzy.

kafar191    7

Zapowiadali że nam pomogą .... zapowiadali. I jak na razie na tym koniec.

Czy w pomorskim jest coś organizowane?? Chętnie się przyłącze.

jarekmalina    3

panowie Jutro w warszawie o 11.00 ale gdzie ??

pod ministerstwem ronictwa??

to ma byc piketa czy duży strajk???

ja jestem z Sochaczewa (mazowieckie) z moich okolic tez spora grupa chciałaby sie przyłączyc tylko nie wiemy gdzie??!!

Tak, jutro Warszawa 11:00 pod budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

ul. Wspólna 30; 00-930 Warszawa

Z tego co wiem to będzie sporo rolników z całej Polski, więc strajk.

MCIKNF    3

Heh, jak likwidowałem hodowlę dwa lata temu to się ludzie w czoło pukali. Dzisiaj mam zboże w magazynie - mogę trzymać nawet dwa lata czekając na lepszą cenę. Rolnictwo to taka loteria. Raz można się nieźle obłowić, innym razem wtopa na całego - chyba że jest się wielkoobszarowym farmerem-przedsiębiorcą. Gospodarowanie na kilkunastu hektarach to taki fajny dodatek do pensji, a jak jest wtopa na rynku to tragedii też nie ma. Poza tym w miarę bezstresowe życie. Wywalą Cię z roboty albo zastosują mobbing, to z głodu nie zginiesz, a na opłaty zawsze coś uciułasz. Dywersyfikacja źródeł dochodów sposobem na znaczną redukcję stresu w życiu.

Pozdrawiam.

strajk odbędzie się 3 marca w poniedziałek w grudziądzu liczymy na przyłączenie się do strajku innych gmin CHCEMY BY BYŁ TO STRAJK OGÓLNOPOLSKI STRAJKOWAĆ BĘZIEMY NAWET KILKA DNI PAMIĘTAJCIE IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE TYM MAMY WIĘKSZE SZANSE ŻE ZAJMĄ SIĘ NASZYMI PROBLEMAMI

Edytowano przez jakubmaliszewski23

jxp    8

Na Ukrainę to się darmozjady z każdej partii pchały, a żeby załatwić coś w sprawie embargo lub innych problemów to nie ma komu tyłka ruszyć, do rolników też nikt nie wyjdzie. Trzeba się organizować i dać o sobie znać rządzącym bo będą nas tak olewać zawsze

KAbi12    6

Panowie co sądzicie żeby zorganizować coś na targach lub w ich trakcie wtedy będzie nas dużo w jednym miejscu. Zbliża się Agrotech w Kielcach i FERMA w Łodzi.

leszekd    84

Trzeba zbojkotować te targi nie jechać. Tylko weź i przetłumacz że nie jedziemy. A strajk pod ministerstwem hhee poco komu mieszczuchom żeby widzieli tylko się wymarzną ludziska i choroba na wiosnę gotowa. Jak strajkować to w środku zająć budynek wejść zorganizowaną grupą tak aby jakaś ochrona nie zczaiła o co chodzi czyli młodzi wykształceni ludzie dobrze ubrani nie brak w śród nas takich. Grupami zajmować budynek. Potem jak będziemy w środku będzie inna rozmowa. Można unieszkodliwić czarnych i wejdzie reszta.

uglibugli    74

jeżeli chodzi o wielkopolske to fakt nie mam nic wspólnego z trzodą ale też chętnie się przyłączę

lukasz222    2369

Strajkujecie przeciwko niskim cenom żywca czy nadmiernemu ruchowi na drogach krajowych?

kafar191    7

Ceny cały czas lecą w dół, nasz rynek się zapchał niech rządzący w końcu coś zrobią bo z czego mamy dokładać?? Musimy strajkować nie mamy wyboru bo inaczej to będzie nasz koniec!!!!

pic2ek    5

No to Ruscy nam pokażą za Ukrainę. Ruscy chcą by zakaz obowiązywał tylko w krajach nadbałtyckich ale juz np dla Holandii, czy Belgi już nie. A więc trzeba założyć firmę w Holandii zajmującą się obrotem świnkami, pofałszować papiery i pieczątki lub dogadać się z weterynarzem w Holandii, i wywozić świnie z Polski do Ruskich na papierach z Holandii. Idę o zakład z każdym, że to kwestia czasu jak handlarze zaczną tak robić.

strajk odbędzie się 3 marca w poniedziałek w grudziądzu liczymy na przyłączenie się do strajku innych gmin CHCEMY BY BYŁ TO STRAJK OGÓLNOPOLSKI STRAJKOWAĆ BĘZIEMY NAWET KILKA DNI PAMIĘTAJCIE IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE TYM MAMY WIĘKSZE SZANSE ŻE ZAJMĄ SIĘ NASZYMI PROBLEMAMI

Wybacz, ale beze mnie. Ja wolę sam zajmować się własnymi problemami. Nie mam mentalności niewolniczej.

haczyk5    24

jutro jedziemy na drogi krajowe powiatu Świdnica.

Strajkujecie przeciwko niskim cenom żywca czy nadmiernemu ruchowi na drogach krajowych?

Według mnie blokowanie dróg to zły pomysł ponieważ denerwujemy innych kierowców i możemy stracić u nich poparcie najlepiej trzeba coś zrobić w Warszawie u tych baranów. Kolega Łukasz ma racje to ma być strajk przeciw niskim ceną żywca i bydła a nie nadmiernemu ruchowi na drodze. Polityków to za przeproszeniem pier**li że jest takie blokowanie według mnie.

Kamillo0    132

Blokowanie dróg pogorszy tylko sprawę, bo reszta społeczeństwa się zdenerwuje. Ktoś napisał o blokadzie granic. Z jednej strony jest to dobry pomysł, nic nie wpływa nic nie wypływa, obrót działa tylko na terenie kraju ale z drugiej strony w tym państwie podejdzie to pod łamanie prawa i posypią się grzywny. Strajk może pokazać, że rolnicy się jednoczą ale za dużo nie wskóra. Według mnie trzeba wpłynąć na resztę społeczeństwa, przekonać ich do siebie, do potęgi rolnictwa tak aby oni nas popierali a nie byli przeciwko nam. Jak to zrobić, sam się zastanawiam... Odstrzał dzików jest wskazany bo jest ich za dużo, a są to szkodnicy nie tylko w rolnictwie ale już padnięte okazy to na prawdę dziwny przypadek a dokładniej celowe zagranie. Powtarzam się ale chcę żeby każdy przemyślał kim jesteśmy dla Unii bo ja to wiem i sporo osób to wie ale niektórzy się oszukują.

Pamiętajcie, że z sukcesu trzeba cieszyć się w sobie a nie na zewnątrz i brać wszystko z dystansem. Może nie każdy wie ale głównie w polityce jest takie celowe zagranie na dużą skalę. Obniża się drastycznie ceny aby doprowadzić do strajku, aby ludzie walczyli o swoje, wtedy tę cenę trochę się podnosi i strajkujący są zadowoleni, że wywalczyli swoje, że rząd im pomógł a tak na prawdę ta wywalczona cena była właśnie celem dla rządu. Wtedy rząd osiągnął swoje a przy tym ma poparcie naiwnych wyborców.

OKEY    154

Zanim zacznie sie strajkować najpierw trzeba sie zorganizować. A tutaj widać jak organizacja wyglada " chłopaki gdzie jest strajk to sie przyłączę"

Gdyby była jedna organizacja rolnicza i należeli by do niej wszyscy rolnicy to nie potrzebne były by strajki. Rząd na sama myśl że na ulica może wyjść kilka set tyś. ludzi brali by sie do roboty . Teraz kogo maja sie bać ? tych kilku niezorganizowanych grupek strajkujacych gdzieś na jakimś rondzie.

Rolnicy zmiany powinni zacząć najpierw od siebie bo czytając to forum nie koniecznie w tym temacie to są strasznymi egoistami. Ja mam mieć, mi ma byc dobrze.

W tej sytuacji jaka jest też ktoś (rząd) ma mi dać, rzad ma sie zajać moimi sprawami.Same roszczenia do wszystkich.

Organizować sie trzeba jak jest dobrze żeby byc gotowym na takie sytuacje a nie teraz "gdzie jest strajk?"

JAk pisałem w porzednich postach zamiast jeczeć że zachodni rolnicy wykupuja nasze zakłady przetwórcze i sprowadzają swinie od siebie sami powinniśmy je wykupić ale jak komuś teraz szkoda zainwestować złotówke to później traci setki.

We francji moga sobie pozwolić na takie strajki bo wiedzą że nikt ich nie ruszy bo zadarli by z 1/3 społeczeństwa a u nas taka Solidarnosć RI wyprowadzi 100 chłopa na ulice i to pod swoimi sztandarami i co to jest ? zwiazek rolniczy nie powinien byc zależny od żadnej partii.

Gdy byłem w Niemczech była nadprodukcja pomidorów i eksport z Hiszpanii to nikt nie zrywał pomidorów i nie sprzredawał za pół ceny tylko pomidory czekały na krzakach azytuacjia sie zmieni a nie to były rwane i szły na śmietnik. Przyjechały jakies Turasy do szklarni i chcieli kupic taniej te pomidory które miały iść na śmietnik to Niemiec na ich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalać na kompost I albo płaca cene rynkowa a nie to wypad. Jeden rolnik wyłamał sie i sprzedawał taniej to nikt z sąsiadów nie podał mu ręki a podobno też dostał w dziub z wylamywanie sie . U nas takie coś było by nie do pomyslenia a nawet odwrotnie bo gdy jeden rolnik dowiedział by sie ze sąsiad makupca za 2/3 ceny to poszedł by i sprzedał za 1/2 .

Gdy byłem młody i głupi też biegałem po ulicach za Lepperem ale teraz nie widzę w tym sensu. Jak rolnicy sami nie zmienia swojej mentalności i nie zaczna sie organizować to beda jeb....ni przez wszystkich i zaden strajk tu nic nie pomoże.

DEMONxXx    4

W wiadomościach i agrobiznesie pokazywali strajki chyba w Warszawie i gdzieś tam na krajowej z tego co widać organizacja jest. Może nie każdy rolnik który chciałby strajkować jest poinformowany ale i tak zebrały się liczne grupy i to się chwali poza tym wkońcu zaczyna się tym interesować prasa a to już połowa sukcesu. Tak trzymać chłopy jak będzie coś bliżej to chętnie się przyłączę. Może wkońcu zainteresują się krajem a nie tylko Ukraina, Ukraina.....

Rolnik1973    1333

Zanim zacznie sie strajkować najpierw trzeba sie zorganizować. A tutaj widać jak organizacja wyglada " chłopaki gdzie jest strajk to sie przyłączę"

Gdyby była jedna organizacja rolnicza i należeli by do niej wszyscy rolnicy to nie potrzebne były by strajki. Rząd na sama myśl że na ulica może wyjść kilka set tyś. ludzi brali by sie do roboty . Teraz kogo maja sie bać ? tych kilku niezorganizowanych grupek strajkujacych gdzieś na jakimś rondzie.

Rolnicy zmiany powinni zacząć najpierw od siebie bo czytając to forum nie koniecznie w tym temacie to są strasznymi egoistami. Ja mam mieć, mi ma byc dobrze.

W tej sytuacji jaka jest też ktoś (rząd) ma mi dać, rzad ma sie zajać moimi sprawami.Same roszczenia do wszystkich.

Organizować sie trzeba jak jest dobrze żeby byc gotowym na takie sytuacje a nie teraz "gdzie jest strajk?"

JAk pisałem w porzednich postach zamiast jeczeć że zachodni rolnicy wykupuja nasze zakłady przetwórcze i sprowadzają swinie od siebie sami powinniśmy je wykupić ale jak komuś teraz szkoda zainwestować złotówke to później traci setki.

We francji moga sobie pozwolić na takie strajki bo wiedzą że nikt ich nie ruszy bo zadarli by z 1/3 społeczeństwa a u nas taka Solidarnosć RI wyprowadzi 100 chłopa na ulice i to pod swoimi sztandarami i co to jest ? zwiazek rolniczy nie powinien byc zależny od żadnej partii.

Gdy byłem w Niemczech była nadprodukcja pomidorów i eksport z Hiszpanii to nikt nie zrywał pomidorów i nie sprzredawał za pół ceny tylko pomidory czekały na krzakach azytuacjia sie zmieni a nie to były rwane i szły na śmietnik. Przyjechały jakies Turasy do szklarni i chcieli kupic taniej te pomidory które miały iść na śmietnik to Niemiec na ich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalać na kompost I albo płaca cene rynkowa a nie to wypad. Jeden rolnik wyłamał sie i sprzedawał taniej to nikt z sąsiadów nie podał mu ręki a podobno też dostał w dziub z wylamywanie sie . U nas takie coś było by nie do pomyslenia a nawet odwrotnie bo gdy jeden rolnik dowiedział by sie ze sąsiad makupca za 2/3 ceny to poszedł by i sprzedał za 1/2 .

Gdy byłem młody i głupi też biegałem po ulicach za Lepperem ale teraz nie widzę w tym sensu. Jak rolnicy sami nie zmienia swojej mentalności i nie zaczna sie organizować to beda jeb....ni przez wszystkich i zaden strajk tu nic nie pomoże.

dobrze piszesz, tylko świnia nie pomidor - chce jeść i dać trzeba.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez Magda_86
      Ankieta głównie dotyczy problemów rolników. Proszę o jej wypełnienie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez Magda_86
      Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy dyplomowej.

Proszę o wypełnienie, a dokładniej dotyczy problemów rolników.

http://www.ankietka.pl/ankieta/109428/problemy-rolnikow-systemy-wspomagajace-decyzje-w-gospodarstwie-rolniczym.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?