NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Meer    5

Ludzie nie rozumieja po co to wszystko i tego ze ciągnik to miejsce pracy n nie dobrobyt.. nasze miejsce pracy kosztuje tylko co ich domu .. a im wiecznie cos pod nosem smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Heh nawet nie wiedzałem ze w moim mieście był dzisiaj strajk w końcu media ogólnopolskie nic o tym nie mówią dobrze ze na swoim ML-u nie mam rejestracji PKA tylko PK bo mógłbym auto stracić parkując w mieście ;P Komentarze durne jak durne jest społeczeństwo ale rolnik nie lepszy bo te strajki okiem przeciętnego mieszkańca wyglądają jak "parada wojskowa" a nie jak strajk !!! Proszę was zmienicie taktykę bo nic nam to nie daje oprócz tego ze kłócimy się coraz bardziej z miastem które nic nie rozumie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Miastowi jakby byli mądrzy to by te lśniące traktory butelkami, lub kostką z chodnika obrzucali i by szybko się skończyła prezentacja sprzętu. Bo to nie strajk tylko pokaz. STRAJKOWAĆ TO PIESZO Z TRANSPARENTAMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Fakt utrudnianie ruchu zwyklym obywatelom nie jest sprawiedliwe ale tylko tak ktoś wogole zwroci na to uwagę. Lepiej byłoby jechać do źródła ale jak to już niejednokrotnie było pisane nie każdy może i ma czas a miastowi powinni się przyłączć a nie rzucać kostką poza tym myślę że to by się źle dla nich skonczyło (chłop zwłaszcza podczas strajku nie ma zbyt dużej cierpliwości). Te postulaty leżą w interesie całego kraju nie tylko jak to niektórzy twierdzą w kieszeni chłopa. Ludzie co ten kraj byłby wart bez wsi? kto by się z nim liczył? Poza tym mleczarnie, ubojnie, młyny itp. to są tysiące miliony miejsc pracy. Człowiek wykonując takie zawody powinien ,,spać na pieniądzach" a nie martwić się czy mu wystarczy. Kzdy gospodaż musi znac wiele specjalizacji zeby odpowiednio zająć sie gospodarstwem o pracy od świtu do nocy juz nie wspomnę. Nie jeden rolnik nie ma nawet czasu zeby się porządnie wyspać a od roboty garba dostaje a mieszczuchy ci co najwięcej krzyczą to przeważnie robią po 8 godz poniedziałem-piątek albo wcale nie pracują. Poza tym czy wieś wypomina tym milionerom z miasta co pozakładali firmy ze biorą kasę o ktorej wiekszosci sie nawet nie sniło za kilka podpisów?

Ludzie to chore co mnie obchodzi ze ktoś ma więcej czy mniej niż ja kazdy ma na co zpracował i na wsi są biedni i bogaci tak samo i w mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

 

Stanowisko jest wspólne sam wyjechałbym na strajk tyle ze w najbliższej mojej okolicy na razie jest spokój i nie ma gdzie i z kim protestować ;( I wspieram was całym sercem a to ze nie podoba mi się forma strajku to nie oznacza ze jest jakiś podział i nie ma poparcia !!! Bo poparcie jest pełne i stanowisko dotyczące postulatów jest jedno a już sama forma protestu i nie zgadzanie się z nią nie oznacza ze ktoś się wyłamuję !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ale trzeba się jak najszybciej organizować i wyjść z domówm na ulice wszyscy a nie tylko pisać bo ceny są jakie są ale jakoś nikt się nie wyrywa by skończyć z tym poniżaniem nas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

słyszałem że płyną jakieś statki z mięskiem naszych świnek do Chin ale nie wiadomo czy tamci je przyjmą - jak nie przyjmą to będą musiały wrócić do Europy i dopiero będzie kiszka a co do cen w sklepach to czy świnia kosztuje w skupie 5 zł czy 3 zł to ceny wyrobów takie same i tak było 20 lat temu i tak samo jest teraz - jeden pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

"http://www.faktykali...li-do-kalisza"- Jak myślicie czy ten strajk coś zdziała??? Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji :D ) który by wpłynął troche na władzę a nie że przyjedzie 10 rolników ciągnikami, napalą paliwa i to wszystko.

Edytowano przez farmerek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jestem Panowie po przerwie i na początek pytanie kto chce faktycznie strajkować ,chodzi mi o konkretne osoby które w danych okolicach są w stanie coś zorganizować ,prosze piszcie powiaty i co możecie zrobić ,Ci co z Mazowsza niech zaczną się szykować na Wiejską ,jak zbierzemy odpowiednie grupy to ustalimy termin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Strajk 4 marca godz.11 w Bydgoszczy - całe województwo kujawsko-pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kolega kammillo mądrzę piszesz, wszyscy jedziemy na tym samym wózku....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Jestem z okolic Barczewa powiat Olsztyński gdyby coś było organizowane w pobliżu to dajcie info na PW chętnie dołącze.

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie jutro to jest 28.02.2014r godzina 11:00 rondo Lipnica zapraszamy kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Strajk 4 marca godz.11 w Bydgoszczy - całe województwo kujawsko-pomorskie.

W jakim miejscu ten strajk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Stary rynek. Przemarsz pod Urząd Wojewódzki. Bez ciągników. Będzie minimum tysiąc rolników. Apelujemy do wsyzstkich chętnych o przybycie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

LUBELSKIE - dziś znieśli strefę buforową można wywozić.( powiat bialski i włodawski ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie jestem producentem trzody ale strajk całkowicie popieram i jak będzie w mojej okolicy to chętnie się przyłącze ale jednocześnie myślę że to tyle da co zwykle bywa a mianowicie zastanie uruchomiony skup interwencyjny po max.3 zł.mięso zamrożą te zamrażarnie co sobie odpowiednio załatwią papiery od rządu a po roku jak cena wystarczająco wzrośnie to samo mięso sprzedadzą i na tym zarobią kupę kasy którą nam rok wcześniej zrabowano i my będziemy zadowoleni że te protesty uruchomiły skup interwencyjny i oni będą zadowoleni że dało się w prosty sposób na rolniku zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A Pamiętacie strajk w Bydgoszczy w czerwcu 2012 r. Nic strajk nie dał? 100 zł do ha za wymarznięte rzepaki i zboża ozime i.t.d. Teraz też będziemy protestowali do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Mam nadzieję że zrobicie tam porządną zadyme ;) . Ja mam bardzo daleko do Kuj-Pom ale chętnie przeczytam wasze relacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A w

powiecie Gniezno coś organizujemy ,lub gdzieś w Wielkopolsce ,chętnie zbiorę grupę osób i się przyłączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj