NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Proktor    17

ano szkoda takiego drugiego nie będzie.jaki był sami wiecie,ale rolników do blokad zjednał.

kolego @proktor którego domu.ja myślę że ma nie jeden.

a który kolwiek , ale i tak by to nic nie dało bo to jest cały tusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dla zainteresowanych przytoczę temat z Kuriera Wileńskiego z dnia 15 x 2013r mówi o zagrożeniu pomorem na pograniczu Litewsko-Białoruskim i utworzeniu strefy buforowej ,nie zrobiono nic w tym temacie poczytajcie i oceńcie sami ,że winien jest nasz rząd bo nic nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a który kolwiek , ale i tak by to nic nie dało bo to jest cały tusk

Jankowiczowi rade dali to i Tuskowi można rade dać ale musi być jedność w tym jest siła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

jest tragedia... nie tylko hodowcy na tym stracą ale pociagnie to za sobą inne gałęzie gospodarki i może być naprawde taki kryzys gospodarczy jakiego nie było. stanie wszystko... ludzie stracą prace... płakać sie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeszcze nie teraz,ale po żyjemy zobaczymy.może kiedyś to nastąpi. :)

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

oni wszyscy są chorzy ... wymyślili sobie jakiś pomór świń , a to wszystko propaganda narzucona przez Ruskich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dziś na tvp info wypowiadał się rzecznik prasowy koncernu Polskie Mięso i stwierdził że mięso w sklepach zdrożeje o kilka procent bo niema sprzedaży na rynki wschodnie ,do Korei czy Japonii ,gdzie idą uszy ogony i stupy co daje im duże dochody ,a jeśli na tamtych rynkach dochody maleją oni rekompensują sobie straty na polskim rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

A może być także taka alternatywa. Po prostu zablokować zachodnią granicę czyli import co by podziałało mobilizującą na UE w szczególności zapewne Holandie , Niemcy, Danie.... Wtedy także i UE zainteresowała by się sprawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotorek    3

Brakuje kogoś kto by zjednoczył rolników, w kupie siła. Całe embargo spowodowane jest nadgorliwościa naszych polityków, po co tak mocno sie angażują w ukraine. Politycy przy wyborach sobie o nas przypomną, ale my to zapamietamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

tylko że nie każdy może jechać do warszawy, a na taki jak Ty to mówisz "miejscowy" strajk ma możliwość iść to co wtedy?

Zgadzam się. Nie każdy do Warszawy ma na tyle blisko żeby tam jechać.

 

A jeśli chodzi o mentalność rolników to to jest prawda że obszarowcom to wisi i bimba że tania trzoda. Jak mi się w twarz śmieją jak chcę zboże kupić a cena z nóg powala to i ja (choć nie prosto w twarz a po cichu) cieszę się jak cena zbóż jest niższa. A co gorsza nie tylko zboże jest potrzebne do karmienia świń i dochodzą inne koszta. Chociaż człowiekowi nie chodzi o to żeby zdzierać z innych producentów to wkurza człowieka jak drugi śmiejąc się w twarz mówi po co chowasz, ja wole dobrze zboże sprzedać a człowiek nie ma wyboru i kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ja jeszcze lepszego słyszałem.pytam się do czego wędliny nie staniały,jak tuczniki takie tanie,jeden właściciel jeszcze zdrożeją bo sól drożeje i inne przyprawy.to już przesada.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

nastały takie czasy że sąsiad sąsiadowi teraz zazdrości i tak jak mówisz śmieje sie za plecami że coś mu nie idzie chociaż sie stara. boli mnie tylko to że naprawde jest dużo rolników co całe serce w swoją hodowle wkładają i teraz nawet za gó..no muszą zapłacić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawciu    0

ja też jestem zdania strajku co oni sobie myślą. Ale ich to przeciesz nie obchodzi bo po co dawać swoim jak można dawać obcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wyłączyli mi neta ciekawe dlaczego .czyzbym zamocno sie udzielał .Pisze z tel.ale to nie to samo jak włączą dołączę do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że wyłączyli bo to wszystko jest kontrolowane i sterowane przez wpływowych prominentów nieraz to się nie da dodać wpisu przy prawidłowa działającej stronie internetowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wyłączyli mi neta ciekawe dlaczego .czyzbym zamocno sie udzielał .Pisze z tel.ale to nie to samo jak włączą dołączę do dyskusji.

 

Wiesz co może fakt nie powiązany i tylko przypadek ale miałem wczoraj to samo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dziś na tvp info wypowiadał się rzecznik prasowy koncernu Polskie Mięso i stwierdził że mięso w sklepach zdrożeje o kilka procent bo niema sprzedaży na rynki wschodnie ,do Korei czy Japonii ,gdzie idą uszy ogony i stupy co daje im duże dochody ,a jeśli na tamtych rynkach dochody maleją oni rekompensują sobie straty na polskim rynku .

Żeby czasem tą podwyżką się nie przeliczyli tak jak rząd na podwyżcze akcyzy na fajki i alkohol, sprzedaż spadła i wpływy też. Dla nas to gorzej bo jeszcze mniejszy zbyt będzie. Tu trzeba obniżyć mięso w sklepach % do spadku cen świń i wtedy spożycie wzrośnie i polska swoje mięso sama wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

tu jest racja świnie tanie jak barszcz a w sklepie do gory to kto na tym zarabia ? tak jak pisałem w temacie ceny trzody chlewnej moj post mówi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

ASF to trzeba by zarazić trzodę z Wiejskiej, to protesty nie byłyby potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj