NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Daniellll    3

moje zdanie jest takie ,każdy gospodarz powinien zadbac o swoje podwórko ,mam na myśli rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cinek ty trochę nie trybisz polityki ;) problem z dzikiem to właśnie podrzucić i zgłosić ,kto zgłosił ktoś kto miał za to zapłacone ,aby się rozniosło ,co do sprzedaży miedzi ,to najlepiej się sprzedaje coś w obliczu jakiejś afery czy np.pomoru ,bo przejdzie bez rozgłosu i za kilka tygodni nikt nawet media nie wspomną bo będą inne gorące tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko ,

Dokładnie popieram skrzyknąć się wziąć zwołać sąsiadów i zadziałać konkretnego dnia ,ale panowie tak z jajami kiedy ?

to nie wyjdzie.ci co mają hodowlę to może tak,ale ci co mają produkcję roślinną to ich nic nie obchodzi.słyszałem rozmowę rolników co mają tylko roślinną,taniej się kupi tucznika.im to w to graj.

tylko może przyjść kolej i na nich.

@ daniel kogo masz na myśli.moim zdaniem wszyscy są tacy sami.jak się dopadną do koryta to ciągną ile mogą.liczą się tylko oni.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek868    1

ja to bym wszystkim rzeźnikom zamiast świń to byn zawiózł każdemu jednemu rozrzutkik gnoju na te kostki brukowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam; rolnicy strajki blokady na małą skalę to wszystko jest mało warte, tu jest potrzebna jedność i zorganizowanie jak na Ukrainie a jej nie będzie bez silnej i dużej organizacji rolniczej która kiedyś powstanie a zorganizowanie powinna być jak w państwie-zarząd główny -później wojewódzki, powiatowy, gminny. Zebrania z rolnikami powinny być najdalej co miesiąc w jakimś pomieszczeniu zadaszonym na stojąco krótko i na temat (niekoniecznie na sali na krzesełku) komunikacja przez e-meila, sms lub na stronie internetowej i to nie robimy wtenczas jak jest źle tylko prewencyjnie tak do pilnowania naszych interesów bo te sumy zł. które my tracimy przez niekąpetencje lub opieszałość władzy to może być 10-20% naszych dochodów a wykorzystywanie dramatycznej sytuacji (jak jest obecnie) przez potężne firmy jest wtenczas nagminne i nieoszacowane w stratach dla tego sektora którego to dotknęło.

Jest nas rolników przecież ogromna rzesza która z roku na rok się zmniejsza i będzie coraz trudniej o dużą siłę przebicia naszych racji tam w sejmie który stracił poczucie rzeczywistości jak żyją prości i zwykli obywatele i jakie są ich dochody i bolączki oni myślą tylko o sobie i załatwiają swoje sprawy żeby ustawić się do końca życia, są bezkarni, niczego się nie boją i z prostym Kowalskim czy Nowakiem się wcale nie liczą, żyją nad stan inwestują rzekomo dla nas zwiększają dług państwa z którego ich nikt nie rozlicza na koniec kadencji czy przed nowymi wyborami.

Przecież w erze kapitalizmu zwiększanie zadłużenia na bieżącą konsumpcję nie ma prawa bytu o czym każdy z nas to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Matingus ale producentów trzodt jest trochę w każdej wsi więc zebrać ich i zagadać z sołtysami okolicznych wiosek aby zebrali i np w powiatowych miastach się zebrać ,to wymaga trochę organizacji ale cel jest i trzeba go zrealizować nim będzie za póżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Sory ale te wasze "miejscowe" strajki są mało warte. Doceniam wasz wysiłek ale tu trzeba właśnie zorganizować jakiś porządny, przygotowany wjazd na Wiejską żeby w mediach zamiast Ukrainy mówili właśnie o naszym problemie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jakie powiaty? stolica to jedyne słuszne miejsce na strajk i to najlepiej okupacja, a nie jakaś krótka pikieta, na takie cos bym pojechał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

tylko że nie każdy może jechać do warszawy, a na taki jak Ty to mówisz "miejscowy" strajk ma możliwość iść to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i co pojedziemy do stolicy i nas spałują ,nie wiem czy to dobry pomysł ale się nie spieram bo dziś każdy pomysł jest dobry ,ja sugeruję się strajkami Sp.Leppera dało to wtedy jakiś efekt a strajk w wielu miejscach jest trudniejszy do ogarnięcia przez władzę i zarazem więcej uczestników może wziąć udział choćby ze względu na czas i obowiązki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tyle że kto zauważy te lokalne strajki? wójt czy starosta? a co oni mogą? Moim zdaniem szkoda amunicji na te zaczepne działania Trzeba uderzać silnie na stolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@tomek rozmawiałem z kilkoma,ale co to da.kolega farmerek ma rację tu trzeba zorganizować coś większego.

nie trzeba okupować żadnego biura,czy coś innego.

moim zdaniem to blokada dróg,wszystkich powiatowych,wojewódzkich i innych.cały kraj z blokować.niech stanie przemysł,niech głód do czterech liter dotrze.to inaczej by rozmawiali.i nie tylko godzinny tylko cały dzień.

dzisiejsza pikieta ,urywek minutowy i po krzyku.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokładnie masakra i chcecie jechać na Wiejską ? To bez sensu .trzeba w całym kraju manifestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Politycy gwiżdżą na Wasze blokady drogowe. Jak to jest Wasz sposób na poprawę sytuacji, to zmartwię Was - ale szkoda czasu i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Matingus do tego zmierzam trzeba całą Polskę ogarnąć będzie więcej chętnych i lepszy efekt ,ci co chcą i mogą niech jadą do Warszawy to jeszcze bardziej naświetli sytuację ,dziś w Gnieżnie strajkowano przeciw sprzedaży ziemi ,raptem około 10 rolników i przez CB radio poparłem protest ,bo ktoś zapytał czemu ,i na moją wypowiedz nie zaprotestował żaden z kierowców a zasięg na antenie mam duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

cała polska, aż szkoda słów, szkoda że Lepera nie ma

ano szkoda takiego drugiego nie będzie.jaki był sami wiecie,ale rolników do blokad zjednał.

kolego @proktor którego domu.ja myślę że ma nie jeden.

@tomek byłem dziś w mieści w sklepie mięsnym tam ceny nie zeszły na dół.ale o co mi chodzi.słyszałem rozmowę mieszczuchów,świnie staniały a w sklepie nic.rolnik powinien coś z tym zrobić.widać że nie którym rozum do głowy przychodzi.powtarzam niektórym.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj