NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

pawelol111    1341

Adrianie... bzdury piszesz... 1 kg mięsa +1,5 l wody to 2,5 kg szynki to po 1 a po 2 nie 20 zł a 25 zł ona kosztuje :P

Tylko w grupach producenckich jest szansa na rozwój i stabilizację ale hymm... przeciętny rolnik jest za mały do stworzenia takiej grupy. Dlaczego? A już mówię: w kwestii nawozów np: znajomy szukał chętnych na zakup saletrzaku i saletry po korzystnych cenach, obleciał 3 wsie i nie nazbierał chętnych bo albo ludzie mieli inne wydatki (rata kredytu, brak kasy bo dopłata nie przyszła, zakup maszyny) albo nie chcieli bo "nie będzie się na mnie dorabiał". Wielu z nas kupuje nawozy jak dopłata przyjdzie - świadczy to o zasobności gospodarstwa a raczej jej braku.

 

Z nowym pokoleniem rolników u mnie marnie - większość grunty obrabia po godzinach, hodowlę prowadzą rodzice, nie ma możliwości zakupu ziemi i stoi się w klinczu - sprzedać szkoda a rozwinąć się nie ma jak.

 

Co do cen zboża: zamiast kupować ciągniki o 40% za duże lepiej zainwestować w magazyny na zboże.

 

Naszą mentalność trudno zmienić i nie ma co liczyć na poprawę. Zazdrość, zawiść i nienawiść mamy w genach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

przepraszam za głupotę, nie kojarzę dobrze cen bo przeważnie z mięs to tylko swoje wyroby jem.

 

Moim zdaniem nikt nie jest zbyt mały do grupy jedynie zbyt głupi, zawistny lub zacofany. Bo jeżeli ludzie wezmą kalkulator, ołówek i kartkę papieru to będą mogli sobie policzyć, że bardziej się opłaci kupić nawozy w terminie kiedy są tanie na kredyt (podkreślam kredyt na uczciwy procent a nie chwilówkę na 300%) niż czekać na dopłaty i kupić wtedy kiedy tylko czekają na to producenci nawozu ;) a o tym że taniej można kupić w grupie i drożej sprzedać nikogo nie muszę przekonywać.

Tak samo jak trzeba we wrześniu kasy na orkę i zasiewy przykład.:

potrzebuję na jesień 12 tyś zł.

A) sprzedam zboże po 600zł czyli wyjdzie 20 ton

B) wezmę kredyt na 7 procent i zboże sprzedam powiedzmy za 4 miesiące po 700 zł. Zarobiłem na sprzedaży 2 tyś zł a kredyt na 12tyś i 7 procent kosztował mnie 280zł. Łał jestem do przodu 1720 zł

Myślę, że taka zwykła Polska wieś która ma ok 300 - 500 ha powierzchni na pewno nazbierała chętnych na 1- 2 tiry nawozu. Ba opryski można taniej kupić i co się tylko chce..

Ba jak dużo rolników się zjednoczy można partię polityczną założyć i w końcu mieć jakiś głos w społeczeństwie/polityce a nie PSL. Tylko jeden warunek, trzeba chcieć się zjednoczyć..

Ale co ja tu będę marzył sobie jak mogłoby być fajnie i przyjemnie jak tu szara rzeczywistość za oknem :P

A to, że kasa na wsi jest na to aby budować wspólne magazyny to masz 100 procent racji!!

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

A może w ramach protestu podrzucić by do sejmu kilka dzików zarażonych tym afrykańskim pomorem świń ??? Co Wy na to ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

lepiej zrobić im drugi majdan to co dzieje się w polsce to aż nóż otwiera się w kieszeni i nie chodzi tu o tylko ceny tuczników ale to co zrobili z ubojem rytualnym czemu jeszcze nie jest przywrócony bo politycy wolą dbać o interesy ukrainy niż polskiego rolnika a teraz Piechociński wpadł na nowy pomysł jak sięgnąć do kieszeni podatników chcą wprowadzić podatek o starych samochodów. większość społeczeństwa jeździ starym samochodami bo tak lubią tylko dlatego że nie stać ich na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Tak i teksty rządzących i opozycji ze ukraina jest nam potrzebna nie wiem do czego chyba do tego zeby zniszczyć w Polsce rolnictwo bo innego sensownego argumentu nie widzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Mnie najbardziej wkurzyło gdy Tusk powiedział że Polska jest w stanie wesprzeć Ukraine finansowo ;[ . Nie wiedziałem że żyje w takim bogatym kraju :blink: . A że świnie po 3 zł to go g**no obchodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

A może w ramach protestu podrzucić by do sejmu kilka dzików zarażonych tym afrykańskim pomorem świń ??? Co Wy na to ? :D

wiesz moim zdaniem to tam jest sama dziczyzna .jeden w tą czy w tamtą różnicy nie robi.

Tusk to już wygląda jak by był zarażony tym afrykańskim pomorem świń. :D

poz..........


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Tak zróbcie rewolucje ,potem wybierzcie nowe władze a te nowe władze znowu zaczno dbać o swoje interesy i tak wkółko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

To następną rewolucje się zrobi. Nie można się dać tak jak teraz się daliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Mnie najbardziej wkurzyło gdy Tusk powiedział że Polska jest w stanie wesprzeć Ukraine finansowo ;[ . Nie wiedziałem że żyje w takim bogatym kraju :blink: . A że świnie po 3 zł to go g**no obchodzi .

 

To też panowie trzeba zbierać siły traktory do garażu a nie na ulicę i uderzać do Warszawy i strajkować tak żeby nas widzieli a nie żeby na nas krzyczeli że ulice blokujemy i że jesteśmy hołotą !!! I trzeba głośno krzyczeć przeciwko Ukrainie bo dlaczego "zachód" nic się nie wtrąca w sprawie Ukraińskiej ??? Dlatego ze nie zadziera z Rosją tylko głupiego Polaka wysyłają żeby tracił na embargach i prowadzą nas do bankructwa !!! Ukraina potrafiła zrobić "Majdan" to my też pokażmy że potrafimy zrobić coś dobrego dla nas bez skłócania się z resztą narodu !!! Ludzie zrozumcie musimy doprowadzić do tego żeby miasto nas wspierało a nie było przeciwko nam !!! I mniej pisania tylko trzeba działać organizować autokary noclegi i uderzać w sedno sprawy a nie rozrzucić się po całej Polsce gdzie w wiadomościach powiedzą ze setka rolników była pod ministerstwem i tak na dobrą sprawę nikt nie wie o co im chodzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Naszczescie jest temat zastepczy o ukrainie i nikt sobie nami rolnikami glowy w sejmie zaprzatac nie musi... W mediach 90 procent o pomocy dla ukraincow, reszta tematy poboczne i nie ma tematu... Zal patrzec na to odwracanie uwagi od problemow we wlasnym kraju. . .

 

Naszczescie jest temat zastepczy o ukrainie i nikt sobie nami rolnikami glowy w sejmie zaprzatac nie musi... W mediach 90 procent o pomocy dla ukraincow, reszta tematy poboczne i nie ma tematu... Zal patrzec na to odwracanie uwagi od problemow we wlasnym kraju. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ruszajmy pod sejm i pokażmy na co nas stać. Ale kilka wozóz z gnojówką by nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, temat z Trynkiewiczem się skończył, teraz Ukraina, a później pewnie przylot bocianów będą analizować przez tydzień lub 2.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko , nie ma co wychodzić co jakiś czas gdy wyjdziemy wszyscy wszendzie to powinni się nami zainteresować!!! tak jest moja sugestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Wystarczyło tylko nie wtykać nosa w nieswoje sprawy a wszystko było by OK . była by i cena i nie było by embarga a przede wszystkim tych podrzuconych dzików niby z ( ASF )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@ daniel wiesz Polacy to potrafią wyskoczyć przed szereg.zawsze musi być o nich głośno.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

według mnie to powinniśmy się zebrać wszyscy i jednego konkretnego dnia sparaliżować i poruszyć wszystko ,

Dokładnie popieram skrzyknąć się wziąć zwołać sąsiadów i zadziałać konkretnego dnia ,ale panowie tak z jajami kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

dziki może i podrzucone ale po jakiego grzyba ten co je znalazł zgłaszał to mogł lepiej dół i zagrzebać nie było tego wszystkiego

a teraz niech mi ktoś powie czy słyszał że złoża miedzi w polsce zostały sprzedane kanadyjskiej firmie a KGHM ktore jest po czesci własnoscia państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj