NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Gość   
Gość

Na podkarpaciu coś jest planowane??? Czy tylko stolica?

 

Właśnie że na Podkarpaciu nic takiego niema chyba że ja o tym nie wiem.? Panowie a może ktoś jedzie do warszawy z podkarpacia chętnie bym się zabrał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

... "tusk wozi się limuzyną za nasze pieniądze i to mnie wkurza."... a ile razy lata samolotem z Warszawy do Gdańska zeby było wygodniej i szybciej....

W byłym Koninskim jest jakiś strajk organizowany?

Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj w wiadomościach w jedynce wypowiadał się nasz ,,kochany" premier i coś tam przebąkiwał, że sytuacja jest zła i na pomoc mogą liczyć rolnicy w strefach buforowych. Dobrze oni mają najgorzej bo nie mają wogóle możliwości pozbycia się towaru, ale co z innymi woj.??? cena spadła prawie o połowę i kto nam odda za poniesione straty bo to nie jest normalnym zjawiskiem by cena spadła o połowę w przeciągu kilku tygodni. Na Ukrainie już porządek prawie zrobiony więc może teraz łaskawi politycy nami się zajmą???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest właśnie ,,Polski' rząd innymi państwami się zajmuje a nas ma w d**ie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Tusk dąży do tego żeby nie było polskiego rolnictwa, on dba o to aby towar niemiecki zawalił nasz rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Dostaniecie... figę z makiem. Pieniądze są potrzebne, żeby pomóc Ukrainie... tak dziś mówili w telewizji, więc my musimy się dla niej zrzucić - oczywiście nie dobrowolnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

dzis weteryniarz mówił ze na podlasiu kazali brac im samochody i policjantów i jechac do chłopa wyganiac swinie na samochody i ubijac gazem rolnicy nei dajmy sie tym rzadompolskim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Pamiętam jakieś 15 lat temu był strajk rolników i jakoś rolnicy potrafili się zorganizować. Jak zrobić strajk to do skutku dzień i noc inaczej z czego będziemy żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radi18t    2

panowie Jutro w warszawie o 11.00 ale gdzie ??

pod ministerstwem ronictwa??

to ma byc piketa czy duży strajk???

ja jestem z Sochaczewa (mazowieckie) z moich okolic tez spora grupa chciałaby sie przyłączyc tylko nie wiemy gdzie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dostaniecie... figę z makiem. Pieniądze są potrzebne, żeby pomóc Ukrainie... tak dziś mówili w telewizji, więc my musimy się dla niej zrzucić - oczywiście nie dobrowolnie...

 

Początek roku więc może w takim razie niech politycy i urzędnicy oddadzą swoje ,,13" dla Ukrainy niezła sumka by się uzbierała :P


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Zapowiadali że nam pomogą .... zapowiadali. I jak na razie na tym koniec.

Czy w pomorskim jest coś organizowane?? Chętnie się przyłącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

panowie Jutro w warszawie o 11.00 ale gdzie ??

pod ministerstwem ronictwa??

to ma byc piketa czy duży strajk???

ja jestem z Sochaczewa (mazowieckie) z moich okolic tez spora grupa chciałaby sie przyłączyc tylko nie wiemy gdzie??!!

 

 

Tak, jutro Warszawa 11:00 pod budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

ul. Wspólna 30; 00-930 Warszawa

 

Z tego co wiem to będzie sporo rolników z całej Polski, więc strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Heh, jak likwidowałem hodowlę dwa lata temu to się ludzie w czoło pukali. Dzisiaj mam zboże w magazynie - mogę trzymać nawet dwa lata czekając na lepszą cenę. Rolnictwo to taka loteria. Raz można się nieźle obłowić, innym razem wtopa na całego - chyba że jest się wielkoobszarowym farmerem-przedsiębiorcą. Gospodarowanie na kilkunastu hektarach to taki fajny dodatek do pensji, a jak jest wtopa na rynku to tragedii też nie ma. Poza tym w miarę bezstresowe życie. Wywalą Cię z roboty albo zastosują mobbing, to z głodu nie zginiesz, a na opłaty zawsze coś uciułasz. Dywersyfikacja źródeł dochodów sposobem na znaczną redukcję stresu w życiu.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strajk odbędzie się 3 marca w poniedziałek w grudziądzu liczymy na przyłączenie się do strajku innych gmin CHCEMY BY BYŁ TO STRAJK OGÓLNOPOLSKI STRAJKOWAĆ BĘZIEMY NAWET KILKA DNI PAMIĘTAJCIE IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE TYM MAMY WIĘKSZE SZANSE ŻE ZAJMĄ SIĘ NASZYMI PROBLEMAMI

Edytowano przez jakubmaliszewski23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jxp    8

Na Ukrainę to się darmozjady z każdej partii pchały, a żeby załatwić coś w sprawie embargo lub innych problemów to nie ma komu tyłka ruszyć, do rolników też nikt nie wyjdzie. Trzeba się organizować i dać o sobie znać rządzącym bo będą nas tak olewać zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

Panowie co sądzicie żeby zorganizować coś na targach lub w ich trakcie wtedy będzie nas dużo w jednym miejscu. Zbliża się Agrotech w Kielcach i FERMA w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Trzeba zbojkotować te targi nie jechać. Tylko weź i przetłumacz że nie jedziemy. A strajk pod ministerstwem hhee poco komu mieszczuchom żeby widzieli tylko się wymarzną ludziska i choroba na wiosnę gotowa. Jak strajkować to w środku zająć budynek wejść zorganizowaną grupą tak aby jakaś ochrona nie zczaiła o co chodzi czyli młodzi wykształceni ludzie dobrze ubrani nie brak w śród nas takich. Grupami zajmować budynek. Potem jak będziemy w środku będzie inna rozmowa. Można unieszkodliwić czarnych i wejdzie reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

jeżeli chodzi o wielkopolske to fakt nie mam nic wspólnego z trzodą ale też chętnie się przyłączę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Strajkujecie przeciwko niskim cenom żywca czy nadmiernemu ruchowi na drogach krajowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj