NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

master20002    228

Dziękuje. Co do fryderyka to na takiego awanturnika proponuję nie zwracać uwagi. Totalna olewka każdego jego posta i wkońcu się wykruszy. Tyle odemnie. Pora wracać do tematu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To co opisałeś ma miejsce w gospodarkach WOLNORYNKOWYCH. W naszym kraju występują zmowy cenowe, manipulacja i kolesiostwo. Temu nie zaprzeczycz. Odnośnie pomoru świń jest to celowe działanie obcych służb wywiadowczych. Poprostu to się z powietrza nie wzięło. Kolejna sprawa jest taka, że do sieci trafiło nagranie wrzucone przez Rosjan, na którym ukazali jak trzy państwa unii próbuje się z nimi dogadać odnośnie handlu wieprzowiną. O jakie państwa chodzi nie wiadomo, możemy się tylko domyślać. Do transakcji nie doszło, celem było ośmieszenie "wspólnoty". Pomijając resztę, pokazali jaką "jednością" jest ta cała żydo-masońska unia.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak najbardziej się zgadzam z @ jurmicziem tylko nie jestem zwolennikiem blokowania drog a popieram jutrzejszy strajk w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Następnego dnia byłoby 10 tys górników w warszawie, a po tygodniu pewnie 50 tys a my cicho siedzimy to mamy co mamy. Jeszcze takie durne komenty trzeba czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Niech zniosą księgi rejestru świń to zakłady nie będą miały gdzie sprawdzać jakie jest na dany kwartał pogłowie, to może nie będa tak manipulować ceną. Jestem za strajkiem . I to nie tylko w tej dziedzinie produkcji I trzeba pokazać w rządzie żeby się nie wpierniczali do ukraińców bo my im zrobimy tu drugi majdan

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z tym drugim majdanem może być ciężko bo nikt nam nie da tak jak im 5 mld dolarów na tzw. szerzenie demokracji.

 

Dowód na to o czym pisałem wcześniej:

 

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-holandia-i-dania-dogaduja-sie-z-rosja-za-plecami-ke,nId,1110973

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

Słyszałem, że we Wrocławiu dziś będą strajkować emeryci i emerytki, też będą przechodzić przez pasy na jednej z głównych ulic i w ten sposób będą blokować ją w czasie godzin szczytu. Jak najbardziej jestem za prowadzeniem strajków i walczeniem o swoje prawa, ale podobnie jak maxiben, jestem przeciwnikiem takiej formy strajków. Bogu ducha winni ludzie pokutują przez taką formę strajków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

najsłabszy minister rolnictwa tuptuś Kalemba prawdopodobnie ma wyjechać z Warszawy na podlasie wiec zwyczajnie nas olewa bo nie ma nic sensownego do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Częsc lubelskiego(powiat bialski i wlodawski)jedzie w srode 26 lutego do warszawy na godz 11.00 .kto moze to niech przyjerzdza!

 

Powiat Lubelski też się jutro wybiera na 11 do warszawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nawet nie chodzi o to ze tuczników jest za dużo bądz za mało, tylko o tą pieprzoną chorobe o ile ona jest u nas, bo ten dzik wogóle nie powinien być brany pod uwage, jak ktoś wcześniej napisał zacząć wystrzeliwać te dziadostwo bo bedzie jeszcze gorzej, pamietacie jak było z chorobą aujeszkiego? choroba polityków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

oczywiście pretekstów żeby ceny skupu obniżyć jest tyle ile rodzajów wirusów czyli od groma i każdy jest ważki i moz edac nam po kieszeniach- co tez jest efektem globalizacji, powszechnego handlu co ma dobre i złe strony jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

To może jakaś konkretna, spójna wiadomośc - gdzie będą protesty, data, godzina, jakie postulaty ? Bo na razie to widzę tylko kilku trolli co spychają dyskusję na boczny tor i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipali82    0

jutro napewno w warszawie na godz 11.00 !(chyba ze sie cos zmieni)

Napewno lubeiszczyzna bedzie!a czy ktos jeszcze z Polski to niewiem

Postulaty to wiadomo jak sie dzieje nie tylko z trzoda chlewna ale i z ziemia i pewnie cos na bydło znajda jak juz nie znalezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/aktualnosci/swinie-wyjada-poza-strefe-buforowa,49448.html

 

Coś ku pokrzepieniu serc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak tak wszyscy mówicie o strajkach to popieram w 110 %, ale co to za strajk jak 100 rolników blokuje drogi ja to bym był za zrobieniem takiego strajku jak we FRANCJI...... zebrać wszystkich chętnych rolników z całej Polski a takowych by się znalazło i pojechać szturmem na warszawke i załadować tych pie...... urzędasów gnojem. Wtedy by zobaczyli na co stać rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie mandaty by się posypały za takie postępowanie:/ Teraz nawet jak zorganizujesz legalny protest to drogi nie możesz zablokować bo to już jest wykroczenie. W takim kraju żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego niema mowy o mandatach jak przyjedzie z 2 tyś ciągników i każdy 10 ton obornika lub klika tyś litrów gnojowicy to można tam taki sajgon zrobić ze popamiętają rolników, i każdy jak przyjedzie nowym sprzętem legalnie to nie będzie mandatów i damy wtedy popalić tuskowi !!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A jak tusk zobaczy te nowe sprzęty to powie bogaci milionerzy przyjechali żebrać o parę groszy. To będzie parodia strajku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Policja mądra umie tylko mandaty dawać, też tylko myślą o swojej d*pie. Oni mają stałą pensje. Wsiądą w auto pojeżdżą trochę popilnują ruchu na drodze. To też ważna robota. Ale pieniądże dostają od państwa.

 

Rolnik 1973

Te nowe traktory to 2/3 z nich to własność banku :) w 100% są wzięte na kredyt albo jakieś pożyczki zostały na nie pobrane bo wątpię żeby za gotówkę kupił ktoś taki traktor.

Edytowano przez haczyk5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

jak mieso z strefy bedzie specjalnie oznakowane to ciekawe po ile zakłady za swinie dadza 2 zeta kg , obym sie mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A jakie to ma znaczenie za co kupione. Oko miastowego widzi że jest i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jeśli strajkować to tylko tak ^^^^ inaczej nikt nas nie będzie szanował i g**no dostaniemy!!

Rolnik1973 tusk może widzieć te nowe sprzęty tylko one są jedyną pomocą w naszej ciężkiej pracy nieważne czy ciągnik jest wart 1 mln czy 60 tyś on musi na siebie zarabiać więc nic za darmo.. i my na ciągniki pracujemy czasami dzień i noc a tusk wozi się limuzyną za nasze pieniądze i to mnie wkurza.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz747    5

No powiem szczerze, że jakby zrobić coś podobnego na wiejskiej to dało to by do myślenia dla naszego "kochanego" rządu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na podkarpaciu coś jest planowane??? Czy tylko stolica?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj