NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja nie mam dużego gospodarstwa poniżej 10ha nie mam naszczęście żadnych kredytów i nie kożystałem z żadnych dotacji bo mi nie przysługiwały ale jeśli chodzi o strajk to zawsze bo to co się dzieje z polską gospodarką to mnie w*****a a przecież trzeba z czegoś żyć . Denerwóje mnie to że polskie rolnictwo jest tak bardzo podzielone i że niepotrafimy się zjednoczyć jeśli chodzi ostrajk bo każdy mówi że by się przydał strajk a jak się zorganizuje to tylko garstka osób jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Dotowanie ursusa to" PE" ale dotowanie kolegi Łukasza to już OK ;) .Zakłady mięsne mają też swoje grzeszki i moze to od nich powinnismy zacząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A czy Ty jesteś Polsce potrzebny wyjedz za granicę jak tam wszystko lepsze chore podejście

Chore to jest cieszenie się, że komuś komornik zajmie dobytek.

 

@grzeseikxy - podaj gdzie prosiłem kogokolwiek o dotowanie? Skoro krzykacze o wolnym rynku płaczą za Ursusem to chyba coś nie tak z ich logiką - w końcu ta firma przegrała z konkurencją i upadła - ot, wolny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wypije chyba te mleko,mądrala jak jego branży nie dotyczy,poczekajcie dobry rok jak uwolnią kwoty to zobaczymy co sie bedzie działo

 

ojojo madrala ze mnie, wcale sie za takiego nie uwazam.

 

Wspołczuje trzodziarzom bo moj ojciec mial 25 lat trzode (500 szt rocznie) i wychowałem sie na niej. I wiem jaki to ciezki chleb.

 

Wiem ze z mlekiem nie bedzie wesolo po zniesieniu kwot. Chociaz to jeden wielki znak ?. Ale na pewno to nie bedzie wina rzadzacych tylko rynku mielismy 5 lat na przygotowanie sie do tego a trzoda 3 tygodnie na przypadek choroby.

 

Przeciez cala unia ma zakaz na sprzedaz do Rosji wiec nie jestesmy sami. Mysle ze jakiś skup uruchomią.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

Moim zdaniem brakuje jednej wyrazistej osoby która by nas zkrzykneła do strajków tak jak kiedyś robił A.Lepper i troche chociaż walczył o interesy rolników!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Unia już kombinuje i prowadzi rozmowy z Rosją (holandia dania) o sprzedaży z pominięciem polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Skoro Duńczycy kupili Sokołów a to nie jedyny zaklad który jest przejęty przez rolników z innych krajów to swiadczy tylko o naszej głupocie i o tym ze nadajemy sie tylko do orania pola i latania z flagami jakiegos niby zwiazku rolniczego ,jesli ten zorganizuje strajk który i tak nic nie da po za promocja tego że związku.

Duńscy rolnicy maja całe przetwórstwo w swoich rękach a i jak widać rozszerzają działalność na inne kraje. A my nadal potrafimy tylko ze skarga lecieć do rządu i wywijać szabelka, posłuchać jakiegoś opłaconego gostka który ładnie mówi a jak przyjdzie co do czego to " sorry niestety nie wyszło" idźcie ludzie do domu.

Jak już wcześniej pisałem nie mam najmniejszego zamiaru iśc na strajk pod flagą jakiejś "Solidarności" czy innego kolesiowsko politycznego zwiazku.

Jak zwykle jest tak ze "Jak trwoga to do Boga" . Trzeba sie organizować jak jak jest dobrze żeby być juz gotowym na takie przypadki.

Powinna byc jedna organizacja rolnicza i jeśli ktos jest rolnikiem powinien sie do niej zapisać jeśli nie che to nie powinien mieć prawa narzekać.

jak pisalem wczesniej zamiast narzekać ze Duńczycy i inni wykupuja Polskie zaklady sami powinniśmy złożyć sie po złotówce i co roku systematycznie wykupować zakłady przetwórcze a nie to budować nowe i byc niezależnym. Era strajków sie skończyła bo to nic nie daje teraz trzeba być silnym graczem na rynku aby mieć siłę lobbować na swoja korzyść albo mieć swoich ludzi w odpowiednich kręgach a nie drzeć gęby i wymachiwać flagami zdradzieckiej Solidarnosci i innych komuchów.

Ja swoje zdanie napisałem . Jeśli ktos ma inne zdanie to jego sprawa ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać bo kazdy ma swój rozum.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Piszesz jakby cie koń w głowe kopnął.Czy ty nie widzisz ze wszystko co Polskie to zniszono?Kto by polakom pozwolił zbudowac nowy zakład jak unia narzuca co raz bardziej restrykcyjne przepisy na polskie małe przetwórnie.Tu chodzi o zniszczenie wszystkiego co Polskie.Teraz porządek z trzodą i zakładami za rok z bydłem i mleczarniami a w następnym z wszystkimi rolnikami co do nich jeszcze nie dociera bo mają zboże.Ty nie musisz iść na zaden strajk,możesz wyjechać tak jak wałesa na Miami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

Inne kraje dbają o swój rynek i zbyt na towary a my tylko lizemy d*pę uni a ona i tak ma nas głęboko!!1 Moim zdaniem powiniśmy trzymać z rosją to jest wielki rynek zbytu i powiniśmy zabiegać o niego. Niemcy jakoś w ukraine sie nie mieszają bo wiedzom czym to grozi.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Piszesz jakby cie koń w głowe kopnął.Czy ty nie widzisz ze wszystko co Polskie to zniszono?Kto by polakom pozwolił zbudowac nowy zakład jak unia narzuca co raz bardziej restrykcyjne przepisy na polskie małe przetwórnie.Tu chodzi o zniszczenie wszystkiego co Polskie.Teraz porządek z trzodą i zakładami za rok z bydłem i mleczarniami a w następnym z wszystkimi rolnikami co do nich jeszcze nie dociera bo mają zboże.Ty nie musisz iść na zaden strajk,możesz wyjechać tak jak wałesa na Miami.

 

To wierzysz że skoro rzad doprowadził do sprzedaży wszystkiego co Polskie to teraz strajk cos zmieni i nagle przestrasza sie i co ? zaczna zabierać zagraniczniakom i nam oddawać?

 

Masz jakis przepis na zmiany po za strajkiem u Tuska który bedzie sie śmiał z okan i pokazywał palcami durnych chłopów. No bo chyba nie liczysz na to że tusk cos zmieni. Może jak ktos pisał zablokowanie granic i nie wpuszczanie mięsa z zachodu pomogło by na krótka metę ale trzeba szukac innych rozwiazań a nie tylko strajk. Pójdziesz do tuska i co mu powiesz co ma dla Ciebie zrobic? Zapłacic za te świnie czy co? Przeciez on gó...no może.

Umiesz liczyc licz na siebie i jak rolnicy sobie sami nie pomogą to i na pewno rząd tego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

W agro mówili że zboże zasypuje polskę i z zachodu i ze wschodu bo w polsce jedna z wyższych cen. Jeszcze trochę to na wszystkim będzie tak jak na świni. Weterynarze zablokowali eksport wołowiny, drobiu i polak musi to zjeść, a że cena w sklepach nie spadnie to będzie to długo jadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grygo    0

A co ty rolniku możesz.Jesteśmy tak uwiązani przepisami wymogami ze nawet kupy na własnym polu nie możemy zrobić.Jak przyjdzie zwracać fundusze będzie jeszcze ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Fakt że zakładów nikt juz nie wskrzesi ale strajkiem mozna wstrzymać przejęcie zachodnich ziem i nie tylko.To że z najgorszego wroga Polski zrobiono (WIELKIEGO BRATA niemca) nie oznacza ze musimy być pod okupacją na wieki.Polska nie musi być w uni za wszelką cenę!Rządy się zmieniają,ustalenia mafijne też można zmienić.Nas jest miliony ,rządzacych tyle co w Ukrainie a widziałeś co się z nimi stało.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Trzeba by z 200 tuczników wpuścić do sejmu może wtedy ku... mać nas zauważą. To na zachodzie nic nie potaniało a u nas wszystko i jeszcze zabronili cokolwiek eksportować. Czy oni są tak głupi w tym rządzie czy do k.....y n.....y specjalnie nas niszczą.

 

fryderyk i grygo to zwyczajni oszuści którzy tylko chcą nas skłócić i oszczerstwa w naszą stronę kierują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

od 89 r. polski rząd umywa ręce od jakiejkowiek regulacji rynku rolnego gdyż sam świadomie się wpływu na cokolwiek wyzbył oddając za psi grosz zakłady przetwórcze w ręce prywaciarzy i kapitału zachodniego a wy tu jakąś amerykę odkrywacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Panowie spokojnie Zawsze jest jakis spadek cen i co z tego za jakis czas znowu cena podskoczy trzeba nam ten okres przetrzymac więcej nerwów z tego wynika niz to warte . A co do przeciwników Unii To ciekaw jestem z tych co tacy są anty nastawieni ilu pobiera dopłaty bezposrednie i dotacje na nowe sprzety i budynki . wachania cen zawsze były i bedą i zawsze bedziemy niezadowoleni czy trzoda bedzie po 4 czy po 6zł za kg ,taka to nasza natura :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Rekompensaty to się należą rolnikom z budżetu uni do ceny u niemca bo zawsze się na tą cenę powołują tyle że my mamy u nas niemiecki rząd to trudno czegoś oczekiwać ale jestem pewien że PiS wygra wybory i zaprowadzi w tym kraju porządek < Przeżyli niemca przeżylim Ruska przeżyim 8lat Tuska>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Gomez masz zadatki na ministra rolnictwa kandyduj - twoje podejście bardzo rządzocym odpowiada czyli spokojnie nic się nie dzieje samo sie ułoży i będzie dobrze nic nie trzeba robić bo rolnik zawsze przeżyje i świnie nam uchowa- pocieszające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1
Zombi330 Kazdy ma podejście jakie uważa myslisz ze jak wyjdziesz z widłami na jakies rondo ktos sie toba przejmie w rzadzie albo jeszcze wyżej w unii , jeszcze beda mieli z ciebie ubaw a i tak jezeli beda mieli wprowadzic jakieś zmiany to i tak zrobia to wtedy kiedy im sie bedzie chciało taki mamy rząd i narazie tego nie zmienimy bynajmniej do wyborów a do takiego przewrotu jak na ukrainie to jeszcze troche nam brakuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

możliwe ale w końcu sami nas w tę biede zabędzają ale jakby ukraińcy tak myśleli to majdanu by nigdy nie było- chyba zbyt lekko wybaczamy błędy i zaniechania rządzacym a jedyną karą dla nich są wybory a to jak widać nie robi już na nich wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj