NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

snickers ma, bo po co oni się tam pchają i kto ich tam zapraszał? Już zapomnieli jak Ukraińcy naszych siekierami rąbali ?Polacy kilka lat w kolejkach do lekarza a oni ich zapraszają bo miejsca mają. Kiedy nasi pojadą to zaraz Rosja coś blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego napisałem "teoretycznie". Po za tym to całe embargo wykorzystują zakłady przetwórcze bo obniżki cen nie są adekwatne do ich kosztów związanych z zakazem eksportu. Niestety producenci żywca nie mają wpływu na rynek:/ Decyzje polityczne owszem.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

To że ceny są za niskie to wiadomo ale co ma do tego rząd? akurat w tym wypadku nic. Rosjanie przestali brać i trzeba szukać nowych rynków zbytu. NIe zwalałbym wszystkiego na rządzących.

Powodzenia życze i popieram

 

 

Ciekawi mnie statek co napiszesz jak cena mleka pojdzie do dołu? Z tego co wiem to mleczarnie już wstrzymują wysyłki mleka bo nie przetworzone nie może wyjechać ze strefy zagrożonej pomorem. A zaden lekarz powiatowy nie wyda swiadecta zdrowia. Po prostu : SORRY, TAKICH MAMY RZĄDZĄCYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadio    6

ten zakaz importu i te podrzucone dziki to robota Putina. Jakby PIS i Sikorski ostatnio na Ukrainę nie wyjeżdżali nie byłoby tego wszystkiego. Putin się boi UE i broni Ukrainy ale niestety dla nas nie mógł na Majdan wprowadzić swoich wojsk i zrobić porządku przez igrzyska w Soczi. Bał się ich bojkotu, że nikt nie przyjedzie w tak dofinansowaną inwestycje. A podrzucenie dzika czy jego dobrze zmrożonych części załatwiło cudownie sprawę. Ten zakaz ma czysty wymiar polityczny.

 

I bardzo proszę ludzi którzy nie mają pojęcia o sytuacji na rynku wieprzowiny w ostatnim okresie o niewypowiadanie się poniewaz tylko podgrzewacie już i tak rozpalona atmosferę. Powinniśmy tworzyć jedność jak górnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie tylko wieprzowina tanieje bo wołowina również cierpi. Polski minister spraw zagranicznych zamiast lecieć do Moskwy pertraktować przywrócenie handlu to pojechał sobie karierę polityczną na ukraine robić. Wkurza mnie że media zajmują się Ukrainą a nie POLSKĄ my żyjemy w POLSCE a nie na ukrainie żeby non stop to samo pokazywać i pisać. Ja osobiście mam gdzieś ukraine niech robią sobie tam co chcą.

Jeszcze chwila a zablokuje Rosja import owoców i warzyw i mleko

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

To ze zablokuje wszystko to jest pewne.uroOsłowie i nasza elyta załatwili to juz na bank.TAK NAPRAWDĘ BOJE SIĘ TEGO CO SIE WYDARZY ZA CHWILE NA UKRAINIE.OBY TYLKO NA UKRAINĘ. DANIA FRANCJA I HOLANDIA JAK CHE ZEMSTY ZE STRONY POLAKÓW TO BEDZIE JĄ MIAŁA!Sk**wieLE!

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadio    6

Rosja tylko dąży do tego aby zakazać nam eksportu, przez to chce rozpadu UE bo nie czuję się wystarczająco silna w Europie czy w świecie. Jeśli rząd nie przejrzy na oczy dalej poszczególne gałęzie rolnictwa będą miały gorzej...Oby tylko rolnictwo nie padło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

arkadio Ty myślisz że Rosja się boi UE dobre żarty Rosja robi sobie z unią co chce Putin rządzi światem obudź się człowieku Unia do pięt nie dorasta Rosji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Nie tylko wieprzowina tanieje bo wołowina również cierpi. Polski minister spraw zagranicznych zamiast lecieć do Moskwy pertraktować przywrócenie handlu to pojechał sobie karierę polityczną na ukraine robić. Wkurza mnie że media zajmują się Ukrainą a nie POLSKĄ my żyjemy w POLSCE a nie na ukrainie żeby non stop to samo pokazywać i pisać. Ja osobiście mam gdzieś ukraine niech robią sobie tam co chcą.

Jeszcze chwila a zablokuje Rosja import owoców i warzyw i mleko

Jaka chwila ? Mleko i przetwory już mają embargo od piątku +drób także wszyscy bedziemy jechac na tym samym wózku. Sikorski wywalczył na ukrainie zagładę polskiego rolnictwa- nic dodac nic ująć

 

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/producenci-mleka-i-drobiu-alarmuja-nie-mamy-co-zrobic-z-towarem,97368.html

Edytowano przez walkol
  • Like 1

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

Widzę, że kłócicie się między sobą o coś, co tak naprawdę wszystkich łączy.

Jak upadnie produkcja zwierzęca, ceny zboża polecą jeszcze bardziej na łeb w kraju (już są niskie). I w dodatku nikt nie będzie chciał kupować. Najpierw stracą producenci trzody (hehe - powiedzą zbożowcy), a potem także producenci zboża (hehe powiedzą wtedy byli hodowcy).

 

 

Wątpie że byli hodowcy powiedzą hehe bo oni bedą wtedy mieć produkcje roślinną. A ceny zbóż pewnie spadną ale przecież ceny na matifie nie zmienią się bo w Polsce bedzie mniej trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jaka chwila?Rosja nie zostawi Ukrainy dla uni niech to sobie wybiją z głowy niemcy i płatni polscy klakierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadio    6

marekfarmer tylko że Putin łatwiej będzie miał gnębić i robić żarty pojedynczo niż w grupie. ale zostawmy ten temat bo jest gorzej niż źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio coś w radiu gadali że Janukowycz do Putina z prośbą o Azyl polityczny wystąpił a ten mu odmówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Ja jestem pewny że w ciągu najwyżej trzech dni w Sewastopolu i na Krymie będą stacjonować wojska Rosyjskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja mam gdzies to co się tam dzieje ,trzeba dbać o swoje i powiem Wam że mamy temat o strajku to róbmy coś w tym kierunku aby zwrócić uwagę władz na nasz problem ,a nie rozpisujemy się w kolejnym temacie o zupełnie czymś innym .Pora pokazać że rolnik też ma swój glos i chce godnie żyć ,więc zjednoczmy się wreszcie i zacznijmy działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Zgładzić putina i świat odetchnie od terroryzmu


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

Musimy pamiętać, że MY wszyscy ( rolnicy ) jedziemy na tym samym wózku, musimy być solidarni, niezależnie od tego czy ktoś hoduje trzodę , bydło, drób czy jest ukierunkowany na produkcję roślinną. Dzisiaj jest tragedia na rynku trzody, wołowina też niestabilna, mleko i jego przetwory zaraz również odczują embargo.Nie możemy być obojętni na dzisiejszą sytuację rynku trzody, niezależnie od tego czy jesteśmy jej producentami , czy też ukierunkowaliśmy się na inną produkcję rolniczą. Akurat ja zajmuję się opasem bydła na trochę większą skalę, i drugi człowiek na moim miejscu tylko z litości dla producentów trzody solidaryzowałby się z nimi ale ja myślę , że MY POLSCY rolnicy musimy każde uderzenie w NAS traktować jakby to przydarzyło się każdemu osobno, bo dzisiaj świnie, jutro mleko , pojutrze drób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drób już przedwczoraj.

 

Nie, nie musimy być solidarni. Nie będę solidarny wobec tych, którzy dostali po kilkaset tysięcy, bądź miliony dofinansowań, a teraz narzekają na niskie ceny. Taki jest rynek, raz na wozie, raz pod wozem. Trzeba działać i myśleć samodzielnie.

W życiu nie wziąłem dofinansowania z tego eurodziadostwa. Ale większe podatki będę musiał płacić przez tych, którzy naciągnęli ile się dało.

 

 

Naciągneli ile się dało i tez będą płacić tak samo jak Ty. I kto na tym lepiej wyszedł?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grygo    0

A ja tam nie mam nic przeciwko niskim cenom.Zrobie sobie tanie wyroby :D .Kupi sie pare nowych maszyn za 1/10 wartości od komornika. Wy korzystaliście wcześniej to teraz ja skorzystam .Mi PROW i SAPARD nie przysługiwał bo byłem za biedny i dzięki Ci Boże za to. Mam teraz czyste konto w banku sporo oszczedności i ten kryzys w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

Kolego " fryderyk " , nie masz prawa tak się wypowiadać o sytuacji rynku i rolnikach którzy się rozwijają a teraz "sprawy polityczne" ważą o ich losach..., nie wziąłeś dofinansowania bo zapewne jesteś "sierotą życiowym" i nie masz czym tu się chwalić, więc nie wydaje mi się , że cena ( jak piszą chłopaki na forum) w granicach poniżej 3,5 za żywiec jest jak to piszesz normalną " SYTUACJĄ RYNKU".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jaka chwila ? Mleko i przetwory już mają embargo od piątku +drób także wszyscy bedziemy jechac na tym samym wózku. Sikorski wywalczył na ukrainie zagładę polskiego rolnictwa- nic dodac nic ująć

 

http://www.portalspo...arem,97368.html

Chłopie toć to nie Sikorski tylko Stoch ,Kowalczyk i reszta złota im się zachciało ot swołocz ale bajki piszeci e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKni    0

witam, przypominam o strajku 24.02.2014(poniedziałek) w Lipnicy(woj. kujawsko-pomorskie) na rondzie o 11:00, im więcej nas będzie tym więcej możemy zdziałać. Pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radi18t    2

tez jestem zdania ze powinnniśmy strajkowac! tu nie chodzi tylko o producentów trzody chlewnej bo jeżeli w tydzień może sie tak spierrr... sytuacja z trzodą to to samo może spotkac inne sektory!TU WAHA SIĘ PRZYSZŁOŚĆ CAŁEGO POLSKIEGO ROLNICTWA!! jeżeli dalej nie będzie żadnej stabilizacji to coraz więcej ludzi sie wkurr.. i pieprznie prace na roli a wtedy juz nie będzie czego ratować! MUSIMY SIE ZJEDNOCZYĆ!! ale prawda jest taka ze tą jedność powinniśmy utrzymać a nie, po strajku każdy sobie rzepke skrobie!!;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj